Oblíbené (0)

ELIXÍR NEBESKÉHO CÍSAŘE (121)bylinná směs v tabletách

TIAN WANG BU XIN
Na dotaz
Sleva e-shop: 0 %

Skladem

Z hlediska tradiční čínské medicíny se v Číně používá u stavů jako

 • Duševní přepracovanost a vyčerpání, podrážděnost, nesoustředěnost, úzkost, obavy (Neurosis)
 • Nespavost s povrchním spánkem a častým buzením se v noci (Insomnia)
 • Návaly v menopause (Perimenopauzální syndrom)
 • Bušení srdce (Tachykardie, palpitace)
 • Afty (Stomatitis aphtosa)
 • Opakující se kopřivky (Urticaria chronica)
 • Neschopnost přemýšlet nebo koncentrovat se

 

Popis dle tradiční čínské medicíny

Tato směs je určena pro obtíže vyvolané především přepracovaností, duševním vyčerpáním či dlouhodobými psychickými problémy, které vyčerpávají jinovou esenci ledvin a srdce SHEN/XIN YIN XU, která se pak projeví nespavostí nebo povrchním spánkem s častým probouzením, bušením srdce, úzkostí, neklidem, zhoršeným duševním výkonem, zapomnětlivostí či obtížnou koncentracíRovněž se event, mohou objevit i afty, noční pocení či sušší stoliceV našem případě se jedná o nedostatečnost jinu ledvin a srdce SHEN/XIN YIN XU, kdy ledviny SHEN a srdce XIN mezi sebou nekomunikují. Srdce XIN řídí krev XUE a uchovává ducha SHEN. Císařský oheň srdce XIN HUO za normálních okolností sestupuje dolů a zahřívá ministerský oheň ledvin SHEN HUO. Ledviny zase uchovávají vodu, jež stoupá nahoru a ochlazuje srdce XIN. Pokud je tedy komunikace mezi císařským ohněm (srdce XIN) a ministerským ohněm (ledviny SHEN) v pořádku, tak i voda a oheň jsou vyváženy, stejně jako esence ledvin SHEN JING a krev srdce XIN XUE. Za těchto podmínek je i duch klidný, ukotvený a ustálený. V opačném případě, díky stresovému způsobu života, jež doslova „pálí" jinovou esenci a krev, dochází k rozpojení mezi dráhou ledvin SHEN a dráhou srdce XIN. Nedostatečnost krve srdce XIN XUE XU se projevuje jako bušení srdce s úzkostí, neklid a zapomnětlivostí. Nedostatečnost krve a jin XUE/YIN XU vzniká oheň z nedostatku HUO XU, jež zneklidňuje ducha v srdci XIN SHEN a způsobuje podrážděnost, nespavost, neklidný spánek, spánek rušený nepříjemnými sny, probouzení se, neschopnost přemýšlet a soustředit seV případě nedostatečné esence ledvin SHEN JING stoupá duch SHEN do srdce XIN a způsobuje noční pocení a afty či vřídky na jazyku a v ústech či sušší stolicí.

 

Tato směs je vhodná všude tam, kde se používají tranqulizéry (léky na uklidnění) či léky proti nespavosti.

Nejde zde o utlumení příznaků, ale o celkovou harmonizaci organismu a jeho návrat do normálního stavu - klidu nutného k přibrzdění rozběhlé mentální aktivity potřebné k usnutí a klidnému spánku.

Směs netlumí a nevyvolává ospalost přes den.

 

Jak užívat dle tradiční čínské medicíny

3x denně 4 tablety, děti od 3 let 3x denně 2 tablety. Obecně se užívají v Číně byliny tak, že děti do 4 let užívají 1/4 dávky dospělého, tj. 3 x 1 - 2 tbl, děti od 5 do 12 let užívají 1/2 dávky dospělého, tj. 3x2 - 4 tbl a dospělí pak 3 x 4 - 8 tbl denně. Jinak v akutním stádiu potíží a dle intenzity potíží se dávka v Číně zvyšuje na 2 - 3 x denní dávky, po zlepšení potíží se zase snižuje - vše je vždy individuální! V případě vynechání či zapomenutí jednotlivé dávky lze užít následující dávku v dvojnásobném množství (kupř. při opomenutí ranní dávky 4 tablet si v poledne lze vzít 8 tablet, stejně tak místo 3x denně 4 tablety lze užít ráno a večer 2x6 tablet apod.). Tablety by se měly užívat nejlépe 15 minut před jídlem nebo 30 minut po jídle (neznamená nutně býti najezený!).

3 x denně 4 až 8 tablet (tedy nedávkuje se pouze na spaní - nejde o uspání, ale o změnu v organizmu). Účinek lze pozorovat po dvou až třech týdnech. 

Nepoužívat (dle tradiční čínské medicíny) v případě

Neužívat současně s léky na ředění krve!

Více o čínských výrazech zde.

 

Působení dle tradiční čínské medicíny

 • Vyživuje nedostatečný jin ledvin a srdce SHEN/XIN YIN XU
 • Vyživuje nedostatečnou krev v srdci XIN XUE XU
 • Ochlazuje horko z nedostatečnosti RE XU
 • Uklidňuje ducha SHEN

 

Rozbor bylin ve směsi dle tradiční čínské medicíny

 • Shu Di Huang (Rehmanie lepkavá, kořen vařený ve víně) - Císařská bylina, která doplňuje nedostatečný jin YIN XU a pročišťuje horkost RE. Vyživuje nedostatečnou esenci ledvin SHENG JING XU, která je následně schopna kontrolovat neklidného ducha SHEN. Současně velmi účinně doplňuje krev XUE XU.

Dále jsou ve směsi tři skupiny ministrů.

 • Dan Shen (Šalvěj červenokořenná, kořen) - Patří do první skupiny ministrů, které doplňují krev srdce XIN XUE XU a to vše bez tendence ke vzniku stagnace krve.
 • Dang Gui (Děhel čínský, kořen) - Patří do první skupiny ministrů, které doplňují krev srdce XIN XUE XU a to vše bez tendence ke vzniku stagnace krve.
 • Bai Zi Ren (Zeravec východní, semeno) - Patří do druhé skupiny ministrů, utišuje ducha SHEN.
 • Yuan Zhi (Polygal, kořen) - Patří do druhé skupiny ministrů, zklidňuje ducha v srdci XIN SHEN a harmonizuje stav mezi ledvinami SHEN a srdcem XIN.
 • Dang Shen (Pazvonek chloupkatý, kořen) - Patří do třetí skupiny ministrů, kteří podporují nedostatečnou energii čchi srdce XIN QI XU.
 • Fu Ling (Pornatka kokosová, plodnice houby) - Patří do třetí skupiny ministrů, kteří podporují nedostatečnou energii čchi srdce XIN QI XU.

Následují dvě skupiny asistentů.

 • Tian Men Dong (Chřest kočinčínský, hlíza) - Patří do první skupiny asistentů, kteří společně vyživují nedostatečný jin YIN XU a pročišťují horkost z nedostatečnosti RE XU.
 • Mai Men Dong (Sedoulek japonský, hlíza) - Patří do první skupiny asistentů, kteří společně vyživují nedostatečný jin YIN XU a pročišťují horkost z nedostatečnosti RE XU.
 • Wu Wei Zi (Schizandra čínská, plod) - Patří do druhé skupiny asistentů, kteří zabraňují unikání energie čchi ze srdce XIN QI XU.
 • Suan Zao Ren (Jujuba trnitá, semeno) - Patří do druhé skupiny asistentů, kteří zabraňují unikání energie čchi ze srdce XIN QI XU.
 • Jie Geng (Platykodon velkokvětý, kořen) - Poslíček, směřuje působení ostatních bylin do horního ohniště ZHENG JIAO, kde sídlí duch SHEN.

 

Diagnozy