Stránky čínské medicíny
Léčivé houby a bylinné směsi pomohou i Vám.Nalezené kategorie
Nalezené značky
Nalezené produkty
Nalezené články: 140
KAMENY Z ÚDOLÍ ŠAOLIN (020)bylinná směs v tabletách
LI DANSkladem
Z hlediska tradiční čínské medicíny se v Číně používá u stavů jako
- Akutní nebo chronický zánět žlučníku nebo žlučových cest
- Rozpouští žlučové kameny (vždy závisí na jejich složení)
- Může případně i vylučovat kameny do cca 1 cm
Popis dle tradiční čínské medicíny
Žlučníkové záněty a z nich vznikající kameny jsou v dnešní době tak běžné, že je bereme téměř za samozřejmost. Dle čínské medicíny se jedná o akumulaci vlhka a horka v dráze žlučníku, která zasahuje i do ledvin a močového měchýře.
Žlučník je často postižen stresem (ať již častým rozčilováním či naopak potlačovanými emocemi) a rovněž je i postižen "těžkými", obtížně zpracovatelnými jídly, typickými pro českou kuchyni, přinášející do žlučníku vlhko a horko.
Žluč se pak stává hustou, později horko zahustí vlhko a vytvoří se písek až bláto, které se v konečném důsledku stmelí do kamenů. Nalézáme je nejen ve žlučníku, ale i v močovém měchýři a ledvinách, neboť mechanismus vzniku je obdobný.
Tato směs vylučuje vlhko a horko z oblasti žlučníku, tedy uklidňuje zánět a rozpouští jak "bláto" ve žlučníku a žlučových cestách, tak i kameny o velikosti 1-2 cm.
Nutné je dodržovat patřičnou dietu.
Jak užívat dle tradiční čínské medicíny
3x denně 4 tablety, děti od 3 let 3x denně 2 tablety. Obecně se užívají v Číně byliny tak, že děti do 4 let užívají 1/4 dávky dospělého, tj. 3 x 1 - 2 tbl, děti od 5 do 12 let užívají 1/2 dávky dospělého, tj. 3x2 - 4 tbl a dospělí pak 3 x 4 - 8 tbl denně. Jinak v akutním stádiu potíží a dle intenzity potíží se dávka v Číně zvyšuje na 2 - 3 x denní dávky, po zlepšení potíží se zase snižuje - vše je vždy individuální! V případě vynechání či zapomenutí jednotlivé dávky lze užít následující dávku v dvojnásobném množství (kupř. při opomenutí ranní dávky 4 tablet si v poledne lze vzít 8 tablet, stejně tak místo 3x denně 4 tablety lze užít ráno a večer 2x6 tablet apod.). Tablety by se měly užívat nejlépe 15 minut před jídlem nebo 30 minut po jídle (neznamená nutně býti najezený!).
Osvědčené kombinace dle tradiční čínské medicíny
- v případě žlučníkových obtíží, které přetrvávají i po operaci žlučníku, je vhodnější užívat SHU GAN (UTIŠENÍ VĚTRNÉ BOUŘE - 064)
Nepoužívat (dle tradiční čínské medicíny) v případě
Nedostatečnost Qi sleziny a žaludku či u horka z nedostatečnosti jin nebo krve.
Těhotenství.
Více o čínských výrazech zde.
Působení dle tradiční čínské medicíny
- Pročišťuje žlučovody
- Vylučuje zánět
- Ochlazuje horko a vylučuje vlhko ze žlučníku DAN SHI/RE
Rozbor bylin ve směsi dle tradiční čínské medicíny
- Ban Lan Gen (Boryt barvířský, kořen) - Ochlazuje horko RE, ochlazuje horko v krvi RE XUE a vylučuje horký toxin RE DU.
- Zhi Mu (Anemarhena asfodelkovitá, oddenek) - Ochlazuje horko RE a oheň HUO.
- Yin Chen Hao (Kozalec metlatý, nať) - Ochlazuje horko a vlhko v játrech a ve žlučníku GAN/DAN SHI/RE.
- Zhi Zi (Gardenie jasmínová, plod) - Odvádí vlhko a horko z jater a ze žlučníku GAN/DAN SHI/RE a navíc ochlazuje krev RE XUE, vylučuje horký toxin RE DU a vypouští oheň jater GAN HUO.
- Jin Qian Cao (Vrbina zlatolistá, nať) - Vylučuje jak vlhko a horko z ledvin a močového měchýře SHEN/KANG PUANG SHI/RE, tak i vlhko a horko z jater a žlučníku GAN/DAN SHI/RE.
- Chai Hu (Prorostlík čínský, kořen) - Uvolňuje stagnující jaterní energii čchi GAN QI ZHI.
- Huang Qin (Šišák bajkalský, kořen) - Ochlazuje horko RE a vylučuje vlhko SHI.
- Bai Shao (Pivoňka bělokvětá, kořen) - Stahuje stoupající jaterní jang GAN YANG SHI a uvolňuje křeče.
- Huo Xiang (Agastache vrásčitá, nať) - Harmonizuje střední ohniště ZHENG JIAO a přeměňuje vlhkost SHI.
- Qing Pi (Mandarinka obecná, zelené oplodí) - Rozprouďuje stagnující jaterní energii čchi GAN QI ZHI, vysušuje vlhkost SHI a přeměňuje hlen TAN.
- Yu Jin (Kurkuma dlouhá, oddenek) - Rozprouďuje a zprůchodňuje blokádu jaterní krve GAN YU XUE, aniž by poškodily řádnou energii čchi ZHEN QI, čímž současně i rozpouští nahromaděniny (kameny a bláto).
Diagnozy
Stránky čínské medicíny