Oblíbené (0)

NÁRAMEK OSMI PEREL (191)bylinná směs v kuličkách

NU KE BA ZHEN
Na dotaz
Sleva e-shop: 0 %

Skladem

Všeobecné oslabení, vyčerpání trvající delší dobu, únava, bledost, závratě, nevýkonnost. Posílení po operaci, porodu a při kojení.

 

Z hlediska tradiční čínské medicíny se v Číně používá u stavů jako

  • Celková únava po nemoci
  • Poporodní rekonvalescence
  • Poporodní chudokrevnost či nedostatečnost mateřského mléka
  • Zadýchávání se, nechutenství, nechuť mluvit
  • Nevýkonnost tělesná i duševní
  • Stavy po ztrátě většího množství krve

 

Popis dle tradiční čínské medicíny

Jedná se o nejznámější směs k posílení vitální energie a zlepšení prokrvení. Pro ženy je obzvláště významné doplňování krve, jelikož dochází k jejím pravidelným ztrátám během menstruace. Směs působí jak na krvetvorbu, tak i na intenzivnější prokrvení v tkáních. K typickým indikacím patří rovněž posílení organizmu po porodu, zejména při nedostatečnosti mateřského mléka z poporodního vyčerpání nebo po předčasném porodu či porodu císařským řezem.

 

Jak užívat dle tradiční čínské medicíny

3x denně 8 kuliček do opětovného pocitu dostatku energie.

U kojících matek či osob trpících chudokrevností se podává do stabilizace stavu.

Směs není návyková ani při dlouhodobém užívání.

 

Osvědčené kombinace dle tradiční čínské medicíny

Tento produkt je kombinací dvou jiných směsí:SI WU (PILULKA ČTYŘ ŠLECHTIČEN - 161) a SI JUN ZI (PILULKA ČTYŘ UŠLECHTILÝCH - 151). Proto při potřebě posílit jednu složku více než druhou, můžeme kombinovat s jednou či druhou z uvedených směsí, abychom posílili výživu či energii v organismu.

Je-li doprovázen stav vyčerpanosti zimomřivostí, volíme raději směs SHI QUAN DA BU (DESET OPĚRNÝCH SLOUPŮ - 195). Při vyčerpanosti se zimnicí a zvýšenou teplotou podáváme spolu se směsí GUI ZHI TANG (SKOŘICOVNÍKOVÁ SMĚS - 008) , a to do odeznění zimnice. Poté pokračujeme pouze touto směsí NÁRAMEK OSMI PEREL.

Při současném stresu a vyčerpání kombinujeme se směsí XIAO YAO (VOLNOST SVOBODNÉHO POUTNÍKA - 061) v polovičních či plných dávkách.

Při nespavosti kombinujeme s produkty číslo TIAN WANG BU XIN (ELIXÍR NEBESKÉHO CÍSAŘE - 121) nebo GUI PI (HARMONIE BROSKVOVÉHO HÁJE - 192).

V poporodních stavech v případě břišních bolestí a únavy kombinujeme spolu se směsí GUI ZHI FU LING (ODVALENÍ KAMENŮ Z CESTY - 054).

 

Soudobý pohled

Směs NÁRAMEK OSMI PEREL je velmi harmonickou kombinací osmi bylin. Je příkladem spojování jiných směsí do funkčních a vyvážených celků. Je vlastně kombinací receptur 161-PILULKA ČTYŘ ŠLECHTIČEN a 151-PILULKA ČTYŘ UŠLECHTILÝCH. Čtyři byliny se zabývají posílením "jinové krve" (tedy výživou roznášenou po těle krví) a čtyři další zlepšením "jangové energie", tedy funkčním stavem. Mnoho z přítomných bylin se moderně řadí mezi známé adaptogeny - látky pomáhající přežít ve ztížených podmínkách, náročných na energetické zdroje.

 

Autor směsi

Dr. BI LI ZHAI v díle ZHENG TI LEI YAO. Vydáno v roce 1529.

 

Složení doporučené denní dávky

0,72g – DANG GUI – Děhel čínský, kořen

0,72g – SHU DI HUANG – Rehmanie lepkavá modif., kořen

0,48g – BAI SHAO – Pivoňka bělokvětá, bílý kořen

0,48g – BAI ZHU – Atraktylis velkoúborná, oddenek

0,48g – DANG SHEN – Pazvonek chloupkatý, kořen

0,48g – FU LING – Pornatka kokosová, plodnice

0,36g – CHUAN XIONG – Koprníček wallichův, oddenek

0,24g – SHENG GAN CAO – Lékořice uralská modif., kořen

Ostatní složky: kukuřičný škrob, rýžový škrob, leštící látka: talek

 

Seznam zdrojů

Bensky Dan/Barolet Randall Chinese Herbal Medicine, Formulas & Strategies / vydavatel Eastland Press, Incorporated / rok 1990 / ISBN: 0-939616-10-6

Diagnozy