Oblíbené (0)

PATERO UHAŠENÍ SOPKY (011)bylinná směs v kuličkách

WU WEI XIAO DU
Na dotaz
Sleva e-shop: 0 %

Skladem

Kožní a podkožní záněty různého původu, například akné. Sklon k hnisání.

 

Z hlediska tradiční čínské medicíny se v Číně používá u stavů jako

  • Kožní záněty s hnisáním
  • Akné
  • Zánět kůže u vlasových hranic (seborrhoická dermatitida)

 

Popis dle tradiční čínské medicíny

Směs pro hnisavé vyrážky či plísňová onemocnění – lupy, červené kruhy na kůži, zejména u vlasové hranice či jiných ochlupených částech těla. Tento stav je vyvolán hromaděním nadměrného horka v organizmu, které vzniká z jídla, emočních poryvů a vrozené predispozice. Postihuje často mladé lidi, u kterých se typicky objevují zánětlivé kožní projevy (akné).

Akné, kožní obtíže nebo záněty kůže jsou tím, co se v tradiční čínské medicíně nazývalo přítomností „horkého jedu“. Směs je proto zaměřena právě na uvolnění zmiňovaných toxinů a odvedení zánětů z kůže a podkoží.

Z celostního pohledu čínské medicíny je akné a další zánětlivá kožní onemocnění postižením organismu jako celku. Proto i vlastní léčba musí být zaměřena nejen na zevní projevy, ale hlavně na stav organismu uvnitř těla. Byliny, obsažené ve směsi, pročisťují krev - nositele toxických látek, ukládajících se v kůži a podkoží a podporující zánětlivé procesy.

 

Jak užívat dle tradiční čínské medicíny

  • 3x denně 4 kuličky po dobu 4-6 týdnů, spolu se HUANG LIAN JIE DU (STÍN BROKÁTOVÉHO ZÁVOJE - 012) také v dávce 3x denně 4 kuličky.
  • U chronických stavů se doporučuje podávat minimálně po dobu tří týdnů.
  • Výrobek není určen pro děti do 3 let. Děti od 3 do 12 let užívají 3x denně 4 kuličky.

 

Osvědčené kombinace dle tradiční čínské medicíny

  • u výraznějších zánětů s hnisáním kombinovat s produktem HUANG LIAN JIE DU (STÍN BROKÁTOVÉHO ZÁVOJE - 012), dávka se určuje dle charakteru - od poloviční k plné dávce.
  • u seborrhoické dermatitidy se podává spolu se směsí LONG DAN XIE GAN (HOŘCOVÝ ELIXÍR - 014), v případě mastných či mokvavých ložisek.

 

Soudobý pohled

Bylo potvrzeno mnoho protizánětlivých účinků bylin ve směsi, zejména proti bakteriálnímu zánětu a hnisání. Kromě antimikrobiálního působení směs reguluje imunitu, kterou pomáhá účinněji začlenit do boje s infekcí. Zabývá se rovněž prokrvením postižené oblasti – přítokem čerstvé krve a odtokem škodlivin žilní krví. Má i všeobecně zklidňující efekt, což se cení u rozsáhlejších infekcí, spojených s agitovaností.

 

Autor směsi

Dr. WU QIAN. Tato směs byla poprvé uvedena v díle YI ZONG JIN JIAN r. 1742.

 

Složení doporučené denní dávky

0,91g – JIN YIN HUA – Zimolez japonský, květ

0,91g – PU GONG YING – Smetánka mongolská, nať

0,87g – YE JU HUA – Zlateň indická, květ

0,87g – ZI HUA DI DING – Violka tokijská, nať

0,40g – LIAN QIAO – Zlatice převislá, plod

Ostatní složky: kukuřičný škrob, rýžový škrob, leštící látka: talek

 

Seznam zdrojů

Bensky Dan/Barolet Randall Chinese Herbal Medicine, Formulas & Strategies / vydavatel Eastland Press, Incorporated / rok 1990 / ISBN: 0-939616-10-6

Diagnozy