Oblíbené (0)

PEVNOST PALÁCOVÉHO PILÍŘE (201)bylinná směs v kuličkách

DU HUO JI SHENG

Bolesti dolní části zad, kyčlí či kolenou spolu se slabostí a ztuhlostí kloubů a averzí k chladu.

 

Z hlediska tradiční čínské medicíny se v Číně používá u stavů jako

  • Bolesti a pocit tíhy převážně v dolní části zad a v dolních končetinách
  • Chronické bolesti kloubů reagující na změny počasí
  • Ranní "rozlámanost" a zhoršení bolestí zad po fyzické námaze

 

Popis dle tradiční čínské medicíny

Směs pro posílení páteře a nosných kloubů organizmu. Působí proti bolestem v bederní a křížové oblasti, jakož i bolestem kloubů, zejména dolních končetin, které se zhoršují počasím či únavou. Byliny ve směsi jsou rozdělené do dvou hlavních skupin. Jedna z nich zlepšuje prokrvení postižených kostí a kloubů a tím zajišťuje zvýšení jejich odolnosti, druhá skupina pomáhá při chronickém zánětů a otoku a chrání organizmus před přecitlivělostí na změny počasí.

Směs výrazně zmírňuje bolesti provázející chronická revmatická onemocnění kloubů, zejména v dolní polovině těla. Neužívá se u zarudlých bolestivých kloubů.

 

Jak užívat dle tradiční čínské medicíny

  • 3x denně 8 kuliček.
  • Zlepšení lze pozorovat u akutních obtíží po 1-2 týdnech, při chronických obtížích po 4-6 týdnech. Vhodné doplnit s lokální léčbou např. v podobě bylinných náplastí.
  • Nevhodné pro děti, těhotné a kojící ženy.
  • Nevhodné pro osoby trpící poruchami srážlivosti krve, zvýšeným krevním tlakem, otoky všeho druhu, osoby užívající warfarin, heparin, kys. acetylosalyc., kortikoidy, osoby trpící cukrovkou.

 

Soudobý pohled

DANG SHEN (Radix codonopsis pilosulae), FU LING (Scleroticum poriae cocos), GAN CAO, SHENG DI HUANG, DANG GUI (Radix angelicae chinensis) a CHUANG XIONG (Radix ligustici walichii) zlepšují zažívání, doplňují krev a regulují proudění energie Qi a krve. Když máte dostatek krve a energie Qi, obě volně cirkulují a nedochází k blokádám způsobujícím bolest. DU ZHONG (Cortex eucommiae ulmoidis) posiluje ledviny, zpevňuje bederní oblast, vyživuje šlachy a klouby, upravuje cirkulaci energie Qi a krve, DU HUO (Radix angelicae pubescentis) je hlavní bylina posilující bederní oblast. Tlumí bolesti zad - jak akutní, tak chronické. Odstraňuje nepříjemné příznaky spojené s postižením kloubů tím, že odvádí vítr a nadměrnou vlhkost. SANG JI SHENG (Ramulus loranthi) vyživuje játra a ledviny, zpevňuje bedra a kolena, doplňuje krev a tělesné tekutiny. Tím vyvažuje vysušující a zahřívající působení ostatních bylin obsažených ve směsi. ROU GUI (Corex cinnamoni cassiae) zahřívá ledviny, zvyšuje vitalitu tím, že "rozdmýchává oheň, který prohřívá všechny dráhy v těle" , QIN JIAO (Radix gentianae), FANG FENG (Radix ledebourellae divaricapae) a NIU XI (Radix actyranthis bidentatae) podporují cirkulaci, zvlhčují šlachy a zmírňují příznaky u postižených kloubů.

 

Autor směsi

Dr. SUN SI-MIAO. Směs byla poprvé uvedena v díle QIAN JIN YAO FANG V R. 652.

 

Složení doporučené denní dávky

0,35g - DANG SHEN - Pazvonek chloupkatý, kořen

0,35g - DU HUO – Děhel pýřitý, kořen

0,35g - FU LING - Pornatka kokosová, plodnice

0,31g - ZHI GAN CAO - Lékořice uralská modif., kořen

0,26g - BAI SHAO - Pivoňka bělokvětá, bílý kořen

0,26g - DANG GUI - Děhel čínský, kořen

0,26g - DU ZHONG - Gumojilm jilmový, kůra

0,26g - FANG FENG - Ledebouriela rozkladitá, kořen

0,26g - HUAI NIU XI - Achyrant dvojzubý, kořen

0,26g - CHUAN XIONG - Koprníček wallichův, oddenek

0,26g - QIN JIAO – Hořec velkolistý, kořen

0,26g - ROU GUI - Skořicovník čínský, kůra

0,26g - SANG JI SHENG – Ochmet čínský, větvička

0,26g - SHU DI HUANG - Rehmanie lepkavá modif., kořen

Ostatní složky: kukuřičný škrob, rýžový škrob, leštící látka: talek

 

Seznam zdrojů

John K. Chen/Tina T. Chen Chinese Herbal Formulas and Applications, Pharmacological Effects & Clinica / vydavatel Art of Medicine Press, Inc. / rok 1990 / ISBN: 0-9740635-7-6,978-0-9740635-7-

Diagnozy