Oblíbené (0)

TIŠENÍ MINGSKÝCH ZVONŮ (184)bylinná směs v kuličkách

ER LONG ZUO CI
Na dotaz
Sleva e-shop: 0 %

Skladem

Zhoršování sluchu, šumění, pískání, nebo zvonění v uších.

 

Z hlediska tradiční čínské medicíny se v Číně používá u stavů jako

  • Hučení, pískání či zvonění v uších
  • Zhoršení sluchu

 

Popis dle tradiční čínské medicíny

Tato směs se používá pro déle trvající obtíže spojené s nepříjemnými sluchovými fenomény jako je zvonění nebo hučení v uších nebo pro postupné zhoršování sluchu. Uvedené potíže souvisí se zhoršováním krevního zásobení sluchového aparátu, nebo se objevují jako následek zatížení uší dlouhodobým hlukem. Někdy jsou příčiny nejasné a lékařské vyšetření neprokáže žádnou patologii. Podle čínské medicíny v těchto případech za zhoršení sluchu a zvukové přeludy může oslabená energie ledvin.

Důležité je v těchto případech včasné nasazení směsi, jinak dojde k zafixování potíží a další léčba je obtížná a dlouhodobá.

 

Jak užívat dle tradiční čínské medicíny

  • 3x denně 8 kuliček.
  • První známky zlepšení lze očekávat po dvou až třech měsících, jinak se předpokládá užívání delší, zpravidla půlroční.
  • Opatrně při trávicích poruchách či průjmech.
  • Výrobek není určen pro děti.

 

Soudobý pohled

Jedná se o modifikaci směsi LIU WEI DI HUANG WAN doplněnou o dvě složky CI SHI (Magnetitum) a CHAI HU (Radix bupleuri). Původní směs mocně doplňuje nedostatek Yinu ledvin, CI SHI a CHAI HU pomáhají kontrolovat a ukotvit jaterní YANG, aby nestoupal vzhůru. Ledviny vyživují játra, utišují nadměrný YANG a brání jeho vzbouření. Když jsou játra zdravá, kotví a normalizují YANG. SHAN ZHU YU (Fructus corni officinalis) posiluje ledviny a pomáhá udržet životně důležitou esenci JING. Brání nadměrnému močení a inkontinenci, ochraňuje tekutiny. SHAN YAO (Radix dioscorae oppositae) zlepšuje zažívání a chuť k jídlu, asistuje při nádechu, vyživuje ledviny. SHU DI HUANG (Radix rehmanniae glutinosae praep) vyživuje krev, YIN a YANG. Doplněním krve zajišťuje i výživu pro kůži, vlasy, nehty a uši. Současně posiluje srdce a játra, které vyžadují dostatek krve ke své řádné funkci. FU LING (Sclerotium poriae cocos) zlepšuje zažívání a upravuje přirozenou cirkulaci tekutin v těle tak, aby dosáhla míst určení, které zvlhčuje a vyživuje. MU DAN PI (Cortex moutan radicis) ochlazuje krev, pročišťuje horko jater. Rozhýbává stagnaci způsobenou zahuštěním krve a horkem. ZE XIE (Rhizoma alismatis orientalis) pročišťuje horko ledvin, které zvedá vzhůru yinové složky a odvádí nadměrnou vlhkost, která způsobuje stagnaci.

 

Autor směsi

Dr. DAI TIAN ZHANG. Tato směs byla poprvé uvedena v díle GUANG WEN YI LUN v r. 1722.

 

Složení doporučené denní dávky

1,18g - SHU DI HUANG - Rehmanie lepkavá, kořen

0,59g - SHAN ZHU YU - Dřín lékařský, plod

0,51g - QIAN SHI - Euryale železovitá, semeno

0,44g - FU LING - Pornatka kokosová, plodnice

0,44g - MU DAN PI - Pivoňka křovitá, kůra kořene

0,44g - ZE XIE - Žabník východní, oddenek

0,14g - CI SHI - Magnetit

0,14g - CHAI HU - Prorostlík čínský, kořen

0,08g - SHAN YAO - Jam čínský, hlíza

Ostatní složky: kukuřičný škrob, rýžový škrob, leštící látka: talek

 

Seznam zdrojů

John K. Chen/Tina T. Chen Chinese Herbal Formulas and Applications, Pharmacological Effects & Clinica / vydavatel Art of Medicine Press, Inc. / rok 1990 / ISBN: 0-9740635-7-6,978-0-9740635-7-

Diagnozy