Oblíbené (0)

POHLAZENÍ MEDVÍDKA PANDY (115)bylinná směs v tabletách

XIN/XUE RE FENG
Na dotaz
Sleva e-shop: 0 %

Skladem

Z hlediska tradiční čínské medicíny se v Číně používá u stavů jako

 • Chronické suché a svědivé ekzémy
 • Lupénka
 • Atopické dětské svědivé ekzémy

 

Popis dle tradiční čínské medicíny

Jedná se o zcela novou, ale velice osvědčenou bylinnou směs, která byla sestavena na základě zkušeností posledních 30 let léčení současných ekzémů pomocí TCM. Je to ta nejzákladnější a dá se říci i nejuniverzálnější bylinná směs pro suché chronické ekzémy, povětšinou svědivé, jichž je v naší době a civilizace přehršle. Příčinou těchto kožních potíží je zpravidla několik současně - vrozená nedostatečnost či dispozice + strava + emoce + kupř. rané či nadměrné očkování, elektrosmog, apod.

 

Jak užívat dle tradiční čínské medicíny

3x denně 4 tablety, děti od 3 let 3x denně 2 tablety. Obecně se užívají v Číně byliny tak, že děti do 4 let užívají 1/4 dávky dospělého, tj. 3 x 1 - 2 tbl, děti od 5 do 12 let užívají 1/2 dávky dospělého, tj. 3x2 - 4 tbl a dospělí pak 3 x 4 - 8 tbl denně. Jinak v akutním stádiu potíží a dle intenzity potíží se dávka v Číně zvyšuje na 2 - 3 x denní dávky, po zlepšení potíží se zase snižuje - vše je vždy individuální! V případě vynechání či zapomenutí jednotlivé dávky lze užít následující dávku v dvojnásobném množství (kupř. při opomenutí ranní dávky 4 tablet si v poledne lze vzít 8 tablet, stejně tak místo 3x denně 4 tablety lze užít ráno a večer 2x6 tablet apod.). Tablety by se měly užívat nejlépe 15 minut před jídlem nebo 30 minut po jídle (neznamená nutně býti najezený!).

 

Osvědčené kombinace dle tradiční čínské medicíny

 

Nepoužívat (dle tradiční čínské medicíny) v případě

Nedostatku horka RE a v těhotenství. Více o čínských výrazech zde

 

Působení dle tradiční čínské medicíny

 • Vylučuje vnější vítr FENG XIE a tiší svědění
 • Ochlazuje horko v krvi RE XUE a vyživuje YIN
 • Ochlazuje horko v srdci XIN RE a zklidňuje ducha SHEN
 • Odstraňuje škodlivé horko RE a vítr FENG RE z vrstvy WEI, QI a XUE

 

Rozbor bylin ve směsi dle tradiční čínské medicíny

Byliny ve směsi jsou rozděleny do 3 skupin.

První skupinu bylin, která je nejdůležitější, neboť zasahuje do nejhlubší 4. vrstvy horka v našem organismu, tedy do vrstvy krve RE XUE.

 • Chi Shao (Pivoňka bělokvětá, červený kořen) - Ochlazuje horko v krvi RE XUE a tzv. pročišťuje krev od ekzémů a vyrážek.
 • Mu Dan Pi (Pivoňka křovitá, kůra kořene) - Ochlazuje horko v krvi RE XUE a tzv. pročišťuje krev od ekzémů a vyrážek, navíc ještě rozprouďuje krev a rozptyluje sraženiny v krvi, vzniklé z horka.
 • Bai Xian Pi (Třemdava drsnoplodá, kůra kořene) - Ochlazuje horko RE XUE, vylučuje horký toxin RE DU, vysušuje vlhko SHI a zastavuje svědění, takže je vhodná i u horkých a vlhkých svědivých ekzémů.
 • Deng Xin Cao (Sítina rozkladitá, dřeň stonku) - Odvádí vlhko SHI močením a to z tenkého střeva a srdce. Současně i ochlazuje horko v srdci XIN RE, čímž zklidňuje ducha.
 • Jin Yin Hua (Zimolez japonský, květ) - Ochlazuje horko RE, vylučuje horký toxin RE DU a odstraňuje horký vítr FENG RE.

Druhá skupina bylin ochlazuje horko ve vrstvě čchi, tedy ve 2. vrstvě horka RE QI, obzvláště horko a emoční oheň v dráze srdce RE/HUO XIN, čímž současně i tyto byliny zklidňují ducha a utišují emoce.

 • Shu Di Huang (Rehmanie lepkavá, kořen vařený ve víně) - Ochlazuje horko RE a vyživuje YIN, což si můžeme představit asi tak, jak když touto bylinou v našem organismu, který v tomto případě představuje "přehřátý motor", snížíme jeho teplotu a doplníme do něho adekvátní olej, tedy YIN. Rovněž i odstraňuje horký toxin RE DU a rozpouští nahromaděniny, čili tzv. čistí krev.
 • Dan Zhu Ye (Lopater štíhlý, nať) - Ochlazuje horko, hlavně v srdci RE XIN, čímž zbavuje podrážděnosti.
 • Ma Chi Xian (Šrucha zelná, nať) - Ochlazuje krev, odstraňuje horko a horké toxiny RE DU u kožních vyrážek a vředů.
 • Zhi Gan Cao (Lékořice, upravený kořen) - Ochlazuje horko a odstraňuje horké toxiny RE DU u kožních potíží a celkově harmonizuje účinek všech bylin ve směsi.

Třetí skupinu tvoří byliny, které ochlazují horko RE v povrchové 1. obranné vrstvě WEI a vylučují z ní škodlivý vítr FENG, který je dle čínské medicíny  také jednou z hlavních příčin svědění.

 • Fang Feng (Ledebouriela rozkladitá, kořen) - Je považována za hlavní bylinu na vyloučení škodlivého povrchového větru FENG z organismu. Její schopnost zmírňovat svědění u ekzémů a zanícených vyrážek se ještě umocňuje s JING JIE.
 • Jing Jie (Schizonepeta jemnolistá, nať) - Kromě vylučování větru FENG hojí i různé kožní vředy a boláky.
 • Bai Ji Li (Kotvičník zemní, plod) - Má štiplavou a hořkou chuť a vyrovnanou povahu, tedy vypouští škodlivý povrchový vítr FENG BIAO a zároveň tiší vnitřní vítr jater FENG NEI, neboť harmonizuje játra, snižuje jaterní YANG, ochlazuje horko jater GAN RE a odstraňuje stagnaci čchi v játrech GAN QI ZHI. 

 

Diagnozy