Oblíbené (0)

POSÍLENÍ ŘÍŠE STŘEDU (079)bylinná směs v tabletách

JIE BAI
Na dotaz
Sleva e-shop: 0 %

Skladem

Z hlediska tradiční čínské medicíny se v Číně používá u stavů jako

 • Žaludeční a duodenální vředy
 • Akutní či chronický zánět žaludku a dvanácterníku
 • Odbourávání alkoholu z organizmu

 

Popis dle tradiční čínské medicíny

Žaludeční vředy či záněty jsou dnes tak rozšířeny, že je až "normální" mít v současnosti takovéto obtíže. V důsledku stresu a špatné životosprávy dochází k nesouladu v tzv. středním ohništi "Říši středu" (žaludek, slinivka, slezina, střeva, játra), což vede na jedné straně k blokádě, na straně druhé pak k oslabení funkcí trávicího systému. Výsledkem jsou pak záněty, bolesti a pocity nepohody v břišní krajiněkteré západní medicína shrnuje pod pojem vředová choroba žaludku či dvanácterníku. Patří sem jak akutní, tak chronické stavy, včetně zánětů žaludeční a střevní sliznice.

Zajímavostí této směsi je fakt, že podstatně urychluje odbourávání alkoholu z organismu, proto se v Číně používá nejen po alkoholovém excesu (kdy velice rychle opět normalizuje trávicí funkce), ale i např. před předpokládanou zvýšenou konzumací alkoholu. V tomto případě se užívá 1 den před 4 tablety 3x denně a stejně i tak 1-2 dny poté.

 

Jak užívat dle tradiční čínské medicíny

3x denně 4 tablety, děti od 3 let 3x denně 2 tablety. Obecně se užívají v Číně byliny tak, že děti do 4 let užívají 1/4 dávky dospělého, tj. 3 x 1 - 2 tbl, děti od 5 do 12 let užívají 1/2 dávky dospělého, tj. 3x2 - 4 tbl a dospělí pak 3 x 4 - 8 tbl denně. Jinak v akutním stádiu potíží a dle intenzity potíží se dávka v Číně zvyšuje na 2 - 3 x denní dávky, po zlepšení potíží se zase snižuje - vše je vždy individuální! V případě vynechání či zapomenutí jednotlivé dávky lze užít následující dávku v dvojnásobném množství (kupř. při opomenutí ranní dávky 4 tablet si v poledne lze vzít 8 tablet, stejně tak místo 3x denně 4 tablety lze užít ráno a večer 2x6 tablet apod.). Tablety by se měly užívat nejlépe 15 minut před jídlem nebo 30 minut po jídle (neznamená nutně býti najezený!).

  

Nepoužívat (dle tradiční čínské medicíny) v případě

Nedostatečnost jin YIN XU, nepřítomnost vlhka a horka SHI/RE. Více o čínských výrazech zde.

 

Působení dle tradiční čínské medicíny

 • Ochlazuje horko RE a vylučuje vlhko SHI ze středního ohniště ZHONG JIAO
 • Upravuje čchi sleziny a žaludku PI/WEI QI

 

Rozbor bylin ve směsi dle tradiční čínské medicíny

 • He Zi (Vrcholák myrobalánový, plod) - Posiluje střeva a zastavuje průjem, jak z chladu HAN, tak i z horka RE.
 • Shi Gao (Sádrovec, minerál) - Ochlazuje horko RE a snižuje oheň HUO v žaludku WEI.
 • Jiang Huang (Kurkuma dlouhá, oddenek) - Rozptyluje stagnaci energie čchi QI ZHI a rozprouďuje blokádu krve YU XUE a tím i utišuje bolesti.
 • Ding Xiang (Hřebíčkovec vonný, poupě) - Zahřívá střední ohniště ZHONG JIAO a stahuje vzbouřenou energii čchi QI NI dolů.
 • Hong Hua (Světlice barvířská, květ) - Rozprouďuje blokádu krve YU XUE a utišuje bolest.

   

Diagnozy