Oblíbené (0)

PRŮSMYK VĚTRNÉ HORY (004)bylinná směs v tabletách

CHUAN XIONG CHA TIAO
Na dotaz
Sleva e-shop: 0 %

Skladem

Z hlediska tradiční čínské medicíny se v Číně používá u stavů jako

 • Chřipka v počínajícím stadiu
 • Bolesti hlavy v počátku nachlazení
 • Ztuhlost šíje a ramen při nachlazení

 

Popis dle tradiční čínské medicíny

Tato směs je zaměřena na počátek běžného nachlazení projevující se příznakytřesavka a zimnice, výrazná zimomřivost, která se zlepšuje teplem, silné bolesti hlavy a obzvláště šíje, která je ztuhlá, což je způsobeno nejčastěji průvanem a ofouknutím po zpocení. Může se objevit i kýchání, kašel či vodová řídká rýma, vždy však v této fázi chybí pocení a není pocit žízně.

Značná část bylin, obsažených ve směsi se vyznačuje ostrou chutí, která v tkáních vyvolá prohřátí, rozhýbání cirkulace a uvolnění spazmů. Toto je základní parketa působení směsi. K těmto ostrým bylinám patří máta, koprníček, notopterygium, schizonepeta, ledebouriela. U posledně jmenované je její působení natolik zřejmé, že její čínský název je fangfeng - obránce před větrem.

Pro správné užití je zapotřebí se tedy vždy ujistit, že onemocnění spíše reaguje pozitivně na teplo a postižený člověk se vyhýbá pobytu v průvanu či chladném prostředí.

 

Jak užívat dle tradiční čínské medicíny

Pozor! Tuto směs užívejte pouze v počátku chřipky do prvního zpocení! Poté přejděte na YIN QIAO JIE DU (CHLAD RANNÍ MLHY - 002)

3x denně 4 tablety, děti od 3 let 3x denně 2 tablety. Obecně se užívají v Číně byliny tak, že děti do 4 let užívají 1/4 dávky dospělého, tj. 3 x 1 - 2 tbl, děti od 5 do 12 let užívají 1/2 dávky dospělého, tj. 3x2 - 4 tbl a dospělí pak 3 x 4 - 8 tbl denně. Jinak v akutním stádiu potíží a dle intenzity potíží se dávka v Číně zvyšuje na 2 - 3 x denní dávky, po zlepšení potíží se zase snižuje - vše je vždy individuální! V případě vynechání či zapomenutí jednotlivé dávky lze užít následující dávku v dvojnásobném množství (kupř. při opomenutí ranní dávky 4 tablet si v poledne lze vzít 8 tablet, stejně tak místo 3x denně 4 tablety lze užít ráno a večer 2x6 tablet apod.). Tablety by se měly užívat nejlépe 15 minut před jídlem nebo 30 minut po jídle (neznamená nutně býti najezený!)

Platí pravidlo, že tyto tablety se v akutním případě užívají ještě 3 dny po skončení všech příznaků.

 

Osvědčené kombinace dle tradiční čínské medicíny

 • optimální je užívat tyto tablety spolu s BO HE CHA (NÁPOJ STŘÍBRNÉHO VĚTRUpro rychlejší dosažení žádoucího účinku!
 • v případě rýmy je vhodná kombinace s bylinnou směsí BI MIN GAN (VYVANUTÍ DRAČÍ JESKYNĚ - 007) a rovněž lze použít i SHAOLIN OIL (ŠAOLINOVÝ OLEJ), jež se mázne dle potřeby pod nos
 • v případě alergických nemocí je vhodná kombinace s bylinnou směsí FENG  (ZÁTIŠÍ POUSTEVNÍKA CHANGA - 114), jež vylučuje povrchový škodlivý vítr.
 • vhodné je současné popíjení zeleného čaje, který podporuje průběh léčby

 

Nepoužívat (dle tradiční čínské medicíny) v případě

Bolesti hlavy z nedostatečnosti jin či krve či ze vzestupu jang jater na podkladě nedostatečnosti jin ledvin a jater. Více o čínských výrazech zde.

 

Působení dle tradiční čínské medicíny

 • Rozptyluje vítr FENG
 • Utišuje bolesti hlavy při napadení větrem
 • Pročišťuje hlavu a oči

 

Rozbor bylin ve směsi dle tradiční čínské medicíny

 • Bo He (Máta jednokališná, nať) - Císařská bylina, která rozptyluje vítr povrchové vrstvy a pročišťuje hlavu a oči.
 • Chuan Xiong (Koprníček Walichův, oddenek) - Ministr, spolu s druhým ministrem Qiang Huo, rozptylují vítr a současně odstraňují bolesti hlavy. Chuan Xiong je zvláště účinný pro bolesti podél dráhy SHAO YANG (dráha žlučníku a trojitého ohřívače) - tedy pro bolesti hlavy na spáncích a na temeni.
 • Qiang Huo (Notopterigium dřípené, kořen a oddenek) - Ministr, spolu s druhým ministrem Chuan Xiong, rozptylují vítr a současně odstraňují bolesti hlavy. Ovlivňuje bolesti vztahující se k dráze TAI YANG (dráha močového měchýře) - v zátylku.
 • Jing Jie (Schizonepeta jemnolistá, nať) - Asistent, spolu s Fang Feng odstraňují vítr z hlavy a otevírají povrchovou vrstvu.
 • Fang Feng (Ledebouriela rozkladitá, kořen) - Asistent, spolu s Jing Jie odstraňují vítr z hlavy a otevírají povrchovou vrstvu. Fang Feng také odstraňuje rozbolavělost celého těla.
 • Zhi Gan Cao (Lékořice, upravený kořen) - Poslíček, který harmonizuje působení ostatních bylin ve směsi. Jako další posel by se měl používat zelený čaj, který je chladný a hořký a pročišťuje horkost z hlavy a očí a zmírňuje nežádoucí působení teplých a vysušujících bylin ve směsi.

Diagnozy