Oblíbené (0)

TIŠENÍ MINGSKÝCH ZVONŮ (184)bylinná směs v tabletách

ER LONG ZUO CI

Z hlediska tradiční čínské medicíny se v Číně používá u stavů jako

 • Hučení, pískání, či zvonění v uších (Tinitus)
 • Zhoršení sluchu až hluchota (Surditas)

 

Popis dle tradiční čínské medicíny

Tato směs se používá pro déle trvající obtíže spojené s nepříjemnými sluchovými fenomény, jako je pískání či zvonění v uších, které má charakter cikád a konstantní, zhoršuje se v noci, postupné zhoršování sluchu, podrážděnost, nespavost, závratě a motolice s rozostřeným viděním. Tyto příznaky jsou projevem oslabení vitální energie ledvin JING XU a jsou vyvolané věkem či přepracováním. Setkáváme se s nimi většinou ve středním či vyšším věku a při vyšetření ušním lékařem nejsou prokázány žádné strukturální změny na sluchovém aparátu.

 

Jak užívat dle tradiční čínské medicíny

3x denně 4 tablety, děti od 3 let 3x denně 2 tablety. Obecně se užívají v Číně byliny tak, že děti do 4 let užívají 1/4 dávky dospělého, tj. 3 x 1 - 2 tbl, děti od 5 do 12 let užívají 1/2 dávky dospělého, tj. 3x2 - 4 tbl a dospělí pak 3 x 4 - 8 tbl denně. Jinak v akutním stádiu potíží a dle intenzity potíží se dávka v Číně zvyšuje na 2 - 3 x denní dávky, po zlepšení potíží se zase snižuje - vše je vždy individuální! V případě vynechání či zapomenutí jednotlivé dávky lze užít následující dávku v dvojnásobném množství (kupř. při opomenutí ranní dávky 4 tablet si v poledne lze vzít 8 tablet, stejně tak místo 3x denně 4 tablety lze užít ráno a večer 2x6 tablet apod.). Tablety by se měly užívat nejlépe 15 minut před jídlem nebo 30 minut po jídle (neznamená nutně býti najezený!).

Důležité je v těchto případech včasné nasazení směsi, jinak dojde k zafixování potíží a další léčba je obtížná.

První známky zlepšení lze očekávat po dvou až třech měsících, jinak se předpokládá užívání delší, zpravidla půlroční.

 

Nepoužívat (dle tradiční čínské medicíny) v případě

Průjmy z nedostatečnosti energie čchi sleziny PI QI XU, trávicí potíže.

Neužívat současně s léky na ředění krve!

Více o čínských výrazech zde.

 

Působení dle tradiční čínské medicíny

 • Vyživuje nedostatečný jin ledvin SHEN YIN XU
 • Posiluje sluch a snižuje pískání v uších

 

Rozbor bylin ve směsi dle tradiční čínské medicíny

 • Shu Di Huang (Rehmanie lepkavá, kořen vařený ve víně) - Císařská bylina, která silně vyživuje nedostatečný jin YIN XU a esenci ledvin SHEN JING XU.
 • Shan Zhu Yu (Dřín lékařský, plod) - První ministr, který vyživuje játra GAN a zabraňuje úniku esence JING.
 • Shan Yao (Jam čínský, hlíza) - Druhý ministr, který posiluje slezinu PI a současně zabraňuje úniku esence JING a doplňuje ledviny SHEN.
 • Ze Xie (Žabník východní, oddenek) - Pročišťuje a odvádí močí oheň ledvin SHEN HUO. Používá se v této směsi také jako prevence proti nahromadění mastných a sladkých bylin v ledvinách.
 • Mu Dan Pi (Pivoňka křovitá, kůra kořene) - Pročišťuje a odvádí oheň jater GAN HUO a současně vyrovnává teplou povahu ministra Shan Zhu Yu.
 • Fu Ling (Pornatka kokosová, plodnice houby) - Další asistent je neutrální povahy a odvádí vlhkost SHI ze sleziny PI. Společně se Shan Yao posiluje transportní funkci sleziny PI. Společně se Ze Xie regulují metabolismus tekutin SHUI a podporují močení, a tím působí preventivně proti akumulaci tekutin.
 • Ci Shi (Magnetit, minerál) - Ukotvuje stoupající jaterní jang GAN YANG SHI a léčí zvonění v uších a hluchotu.
 • Chai Hu (Prorostlík čínský, kořen) - Rozprouďuje stagnující energii čchi jater GAN QI ZHI a odstraňuje stísněnost. Společně s Ci Shi jsou velmi účinné při léčbě sluchových obtíží.

 

Diagnozy