Oblíbené (0)

VYSTYDNUTÍ HORKÉ PLOTNY (013)bylinná směs v tabletách

CHUAN XIN LIAN
Na dotaz
Sleva e-shop: 0 %

Skladem

Z hlediska tradiční čínské medicíny se v Číně používá u stavů jako

 • veškeré druhy bakteriálních akutních zánětů (tam kde je vysoké CRP):

        - kožní záněty: (ekzémy, opary i pásové, impetigo, akné, abscesy, furunkly, kožní vředy, bércové vředy, růže…)

        - záněty ORL: angína, záněty středouší, oční záněty, záněty vedlejších nosních dutin, záněty mízních uzlin, záněty hrtanu, záněty plic a průdušek

        - záněty gastroenterologické: záněty střev, průjem, záněty jater a žlučníku

        - záněty močové: záněty močového měchýře, ledvin, prostaty

 • veškeré druhy bakteriálních a virových infekcí (angíny, infekční mononukleóza…)
 • epidemická horečnatá onemocnění (chřipky, virózy, příušnice, neštovice…)
 • dle TCM nejsilněji působící „přírodní antibiotikum“

 

  

Popis dle tradiční čínské medicíny

Kdo z nás někdy nebral antibiotikum a necítil se po něm různě oslaben či všelijak rozhozen, včetně trávení…Aby taky ne, když z pohledu TCM každé chemické antibiotikum tzv. zháší přirozený žaludeční oheň, tolik potřebný pro běžný chod organismu -  my bychom dnes řekli, že antibiotikum nám „zachlazuje žaludek“. 

Tato bylinná směs, která je sestavena poměrně nedávno (na čínské poměry), je přímo ušita na míru na jakékoliv bakteriální či virové infekce a záněty, neboť nejen, že vylučuje horký toxin z krve RE DU, ale ochlazuje horko RE a vylučuje vlhko SHI, čímž i „ničí“ patřičný terén (neboli „podhoubí“), vhodný pro pomnožení toxinu.

Skoro by se dalo říci, že dříve než se pustit do „chemického“ antibiotika, za zvážení stojí, zdali nevyzkoušet nejprve toto přírodní, jenž účinně a cíleně vylučuje horké toxiny (viry a baktérie) z organismu a navíc bez vedlejších „zachlazujících“ účinků…Podle posledních výzkumů má kombinace těchto 3 bylin velmi dobrý efekt na celou řadu baktérií a virů a chová se jako širokospektrální antibiotikum.

 

Jak užívat dle tradiční čínské medicíny

3x denně 4 tablety, děti od 3 let 3x denně 2 tablety. Obecně se užívají v Číně byliny tak, že děti do 4 let užívají 1/4 dávky dospělého, tj. 3 x 1 - 2 tbl, děti od 5 do 12 let užívají 1/2 dávky dospělého, tj. 3x2 - 4 tbl a dospělí pak 3 x 4 - 8 tbl denně. Jinak v akutním stádiu potíží a dle intenzity potíží se dávka v Číně zvyšuje na 2 - 3 x denní dávky, po zlepšení potíží se zase snižuje - vše je vždy individuální! V případě vynechání či zapomenutí jednotlivé dávky lze užít následující dávku v dvojnásobném množství (kupř. při opomenutí ranní dávky 4 tablet si v poledne lze vzít 8 tablet, stejně tak místo 3x denně 4 tablety lze užít ráno a večer 2x6 tablet apod.). Tablety by se měly užívat nejlépe 15 minut před jídlem nebo 30 minut po jídle (neznamená nutně býti najezený!).

Platí pravidlo, že tyto tablety se v akutním případě užívají ještě 3 dny po skončení všech příznaků.

 

 

Osvědčené kombinace dle tradiční čínské medicíny

 

Ve srovnání s ostatními podobnými bylinnými směsi má tato směs nejsilnější účinky na ochlazení horka a horkého toxinu z organismu, tudíž v kombinaci s bylinnou směsí HUANG QIN (ZROZENÍ FÉNIXE - 009) nebo HUANG LIAN JIE DU (STÍN BROKÁTOVÉHO ZÁVOJE - 012) se z nich stává téměř univerzální a nerozlučná dvojice při objevení se jakéhokoliv zánětu či infekce, aniž by člověk musel dlouho o výběru přemýšlet!

 

Nepoužívat (dle tradiční čínské medicíny) v případě

Nepřítomnost horka z nadbytku (tzn. chybění známek zánětu), opatrně u chladu z nedostatku u sleziny a žaludku. Není určen pro děti, těhotné a kojící ženy. Více o čínských výrazech zde.

 

Upozornění - opatrně při dlouhodobém podávání, aby nedošlo ke zranění čchi sleziny PI QI XU.

 

Působení dle tradiční čínské medicíny

 • vylučuje horký vítr FENG RE
 • ochlazuje horko RE
 • vylučuje vlhko SHI
 • vylučuje jedovatou horkost RE DU
 • ochlazuje krev RE XUE

 

Rozbor bylin ve směsi dle tradiční čínské medicíny

 • Chuan Xin Lian (Právenka latnatá, nať) - Hlavní bylina, která ochlazuje horko z nadbytku a vylučuje horký toxin, hlavně z horního ohniště (plíce), současně i vylučuje horké vlhko ze střev a ze spodního ohniště (průjmy, bolestivé močení či záněty jater), rovněž akumulované horké vlhko způsobuje vznik mokvavých ekzémů, abscesů apod.
 • Ban Lan Gen (Boryt barvířský, kořen) - Ochlazuje horkost, vylučuje horký toxin z krve, ochlazuje krev RE XUE a uvolňuje hrdlo (tzv. vypuzuje nákazu), hlavně pak u epidemických horečnatých onemocnění - tuto směs lze brát i jako vhodnou prevenci při chřipkových (i prasečích) epidemiích.
 • Pu Gong Ying (Smetánka mongolská, nať a kořen) - Ochlazuje horko, vylučuje horký toxin, zmenšuje otoky a rozptyluje zauzleniny, hlavně u kožních abscesů, furunklů a vředů (obzvláště vhodný je i u zánětů prsu - mastitidě). Rovněž i vylučuje vlhko a zprůchodňuje močové cesty, neboť při hromadění vlhkého horka ve spodním ohništi dochází k zablokování močových cest, což se následně projevuje bolestmi a pálením při močení.

Diagnozy