Stránky čínské medicíny
Léčivé houby a bylinné směsi pomohou i Vám.Nalezené kategorie
Nalezené značky
Nalezené produkty
Nalezené články: 140
ZÁTIŠÍ POUSTEVNÍKA CHANGA (114)bylinná směs v tabletách
FENGZ hlediska tradiční čínské medicíny se v Číně používá u stavů jako
- Svědění kůže u kožních nemocí - u kopřivky, ekzémů, lupénky...
- Alergická rýma (pylová, celoroční)
- Alergický zánět spojivek
- Alergické astma
Popis dle tradiční čínské medicíny
Jedná se o nově sestavenou směs z bylin, jež vylučují škodlivý vítr FENG. Tento vítr se nejčastěji projevuje příznaky, jako jsou svědění kůže, kožní vyrážky a ekzémy, svědění hrdla a měkkého patra, svědění nosu, svědění a slzení očí, kýchání a pčíkání, výtok z nosu či ucpaný nos, pískání na hrudi a při nádechu, stěhovavé otoky a zarudnutí po kůži apod.
Jak užívat dle tradiční čínské medicíny
3x denně 4 tablety, děti od 3 let 3x denně 2 tablety. Obecně se užívají v Číně byliny tak, že děti do 4 let užívají 1/4 dávky dospělého, tj. 3 x 1 - 2 tbl, děti od 5 do 12 let užívají 1/2 dávky dospělého, tj. 3x2 - 4 tbl a dospělí pak 3 x 4 - 8 tbl denně. Jinak v akutním stádiu potíží a dle intenzity potíží se dávka v Číně zvyšuje na 2 - 3 x denní dávky, po zlepšení potíží se zase snižuje - vše je vždy individuální! V případě vynechání či zapomenutí jednotlivé dávky lze užít následující dávku v dvojnásobném množství (kupř. při opomenutí ranní dávky 4 tablet si v poledne lze vzít 8 tablet, stejně tak místo 3x denně 4 tablety lze užít ráno a večer 2x6 tablet apod.). Tablety by se měly užívat nejlépe 15 minut před jídlem nebo 30 minut po jídle (neznamená nutně býti najezený!).
Platí pravidlo, že tyto tablety se v akutním případě užívají ještě 3 dny po skončení všech příznaků.
Tato směs se používá po dobu potíží, poté se vysazuje.
Osvědčené kombinace dle tradiční čínské medicíny
- optimální je užívat tyto tablety spolu s BO HE CHA (NÁPOJ STŘÍBRNÉHO VĚTRU) pro rychlejší dosažení žádoucího účinku
- často se kombinují s bylinnými směsmi, které se používají u kožních onemocnění jako kupř. WU WEI XIAO DU (PATERO UHAŠENÍ SOPKY), CHUAN XIN LIAN (VYSTYDNUTÍ HORKÉ PLOTNY), GAN/DAN SHI/RE (SVLÉKNUTÍ HADÍ KŮŽE - 019), WEI/DA CHANG SHI/RE DU (VYSUŠENÍ RÝŽOVÝCH TERAS - 021, CHU SHI WEI LING JIA JIAN (VÁNEK HEDVÁBNÉHO VĚJÍŘE - 113) , XIN/XUE RE FENG (POHLAZENÍ MEDVÍDKA PANDY - 115)
- ale mohou se přidávat k bylinným směsím při alergiích jako je PI QI XU TAN SHI (TANEČNICE Z HRUŠKOVÉ ZAHRADY - 022), SANG JU YIN (KŘEHKOST SVINUTÉHO LÍSTKU - 003), BI MIN GAN (VYVANUTÍ DRAČÍ JESKYNĚ - 007), QING ZAO JIU FEI (SVLAŽENÍ VYPRAHLÉ STEPI - 033)
Nepoužívat (dle tradiční čínské medicíny) v případě
Kdy chybí projevy větru FENG. Více o čínských výrazech zde.
Působení dle tradiční čínské medicíny
- Vylučuje škodlivý vítr z povrchu FENG XIE QI
- Utišuje vnitřní vítr jater GAN NEI FENG
Rozbor bylin ve směsi dle tradiční čínské medicíny
Veškeré byliny v této směsi vylučují škodlivý vítr FENG a to jak vnější, tak i vnitřní.
- Fang Feng (Ledebouriela rozkladitá, kořen) - Základní bylina se širokým "větrným" spektrem působnosti, jež vylučuje jak vnější chladný vítr FENG HAN XIE QI, tak i vnější horký vítr FENG RE XIE QI. Její teplá povaha a pálivá a současně i sladká chuť z ní nejuniverzálnější bylinu pro vyloučení větrné škodlivosti, jež zároveň nepůsobí nijak agresivně.
- Cang Er Zi (Řepeň sibiřská, plod) - Patří k bylinám, jenž vylučují chladný vítr FENG HAN XIE QI (dle TCM se jedná o byliny, jenž otevírají povrch díky své štiplavě zahřívající povaze). Používají se u svědivých vlhkých a mokvavých ekzémů či u nemocí "z ofouknutí" jako jsou záněty nosních dutin, bolesti zubů, bolesti trojklanného nervu, bolesti hlavy v nadočnicových obloucích apod.
- Bai Zhi (Děhel dahurský, kořen) - Patří k bylinám, jenž vylučují chladný vítr FENG HAN XIE QI (dle TCM se jedná o byliny, jenž otevírají povrch díky své štiplavě zahřívající povaze). Používají se u svědivých vlhkých a mokvavých ekzémů či u nemocí "z ofouknutí" jako jsou záněty nosních dutin, bolesti zubů, bolesti trojklanného nervu, bolesti hlavy v nadočnicových obloucích apod.
- Jing Jie (Schizonepeta jemnolistá, nať) - Patří k bylinám, jenž vylučují chladný vítr FENG HAN XIE QI (dle TCM se jedná o byliny, jenž otevírají povrch díky své štiplavě zahřívající povaze). Používají se u svědivých vlhkých a mokvavých ekzémů či u nemocí "z ofouknutí" jako jsou záněty nosních dutin, bolesti zubů, bolesti trojklanného nervu, bolesti hlavy v nadočnicových obloucích apod.
- Bo He (Máta jednokališná, nať) - Patří mezi byliny, jenž vylučují horký vítr FENG RE XIE QI (dle TCM se jedná o byliny, jež otevírají povrch díky své štiplavě ochlazující povaze). Používají se u svědivých vyrážek a kopřivek.
- Niu Bang Zi (Lopuch větší, plod) - Patří mezi byliny, jenž vylučují horký vítr FENG RE XIE QI (dle TCM se jedná o byliny, jež otevírají povrch díky své štiplavě ochlazující povaze). Používají se u svědivých vyrážek a kopřivek.
- Bai Ji Li (Kotvičník zemní, plod) - Rovněž vypuzuje škodlivý vítr u svědivých ekzémů, stejně jako vnitřní vítr z jater GAN NEI FENG.
- Bai Xian Pi (Třemdava drsnoplodá, kůra kořene) - Ochlazuje horko RE a vylučuje vlhko SHI, zastavuje svědění a odstraňuje horký toxin RE DU. Používá se u vyrážek a ekzémů z vlhka a horka a u vředů a zánětů kůže se svěděním.
Diagnozy
Stránky čínské medicíny