Oblíbené (0)

Rakovina

Zdravotní tvrzení o houbách a bylinách nám zakazuje legislativa EU. Více informací o houbách a bylinných směsích naleznete ve veřejně dostupných zdrojích.

 

Tradiční čínská medicína (TCM) je především preventivní medicínou a proto se snaží zabránit či předejít nemoci tam, kde by vzniknout mohla. Vychází z empirického pozorování člověka a přírody a snaží se vše přizpůsobit této přirozenosti. Jakékoliv jemné odchylky vnímá pak jako poruchu tělesné či duševní rovnováhy a tím i vytvoření předpokladů (čili terénu) k určitým nemocem.

 

Jak to vidí tradiční čínská medicína?

 

Tak i obávaná nemoc rakovina je z pohledu tradiční čínské medicíny tzv. energetickou blokádou. Tradiční čínská medicína má i v případě těchto závažných nemocí různá, někdy až poetická přirovnání, které slouží ke snazšímu pochopení problému. Můžeme si tento stav představit asi nejlépe jako ucpaný okap, kdy na jedné straně (nad blokádou) se hromadí odpadní látky a na straně druhé (pod blokádou) zase chybí vyživující energie a krev. V místě blokády dochází po čase k vyboulení stěny okapu (tedy k opouzdření nádoru) či k jeho proděravění (vytvoření metastáz kdekoliv po těle).

 

Tradiční čínská medicína totiž shrnuje veškeré nádory, ať již zhoubné či nezhoubné, cysty, fibromy, myomy, cystické fibroplázie v prsou apod. pod pojem "blokáda krve a energie v místě oslabeného terénu".

 

Kde je zakopaný pes?

 

Největší podíl na vzniku nemoci zde hraje roli otázka psychiky, stravy a vrozené konstituce, přičemž psychická pohoda je vždy na 1. místě. Tradiční čínská medicína není příznivcem velkých výkyvů a extrémů a proto je vždy nutno žít v harmonii se sebou samým a se svým okolím. Pokud toto člověk nedokáže či neumí žít vyrovnaný a spokojený život bez permanentních stresů, tak má dle tradiční čínské medicíny ty nejlepší předpoklady onemocnět těmito chorobami a také doslova si na ně "zadělává", kdy si nepříznivý terén nechtěně, leč systematicky buduje.