Oblíbené (0)

CHAGA (Rezavec šíkmý)léčivá houba

Na dotaz
Sleva e-shop: 0 %

Skladem

 

Z hlediska tradiční čínské medicíny se v Číně používá u stavů jako

 • Aktivace imunitního systému v případě bakteriální a virové infekce + CORIOLUSAGARICUSREISHIMAITAKE
 • Regulace cholesterolu a krevního tlaku REISHIMAITAKEAURICULARIA
 • Podporuje kardiovaskulární systém
 • Podpora a pročištění střev + HERICIUM
 • Působí protizánětlivě + REISHI
 • Doplňková terapie (podpora léčby) nádorů a prevence nádorů + dle typu nádoru

 

Popis dle tradiční čínské medicíny

Chaga neboli rezavec šikmý k nám přišel z ruské Sibiře ze severních oblastí Číny. Obyvatelé Sibiře z ní vaří odedávna odvary k léčbě nádorů a nazývají ji „Dar od boha“. 

Chaga se používá u různých infekčních onemocnění. Svým působením je podobná Coriolu, který skenuje organismus, vyhledává nejrůznější patogeny a ty potom likviduje. Chaga tento účinek směřuje k trávicímu traktu a k játrům.

Působí dobře je u tzv. "skrytého patogenu" (popsán u houby Coriolus).

Díky jejímu tropismu se používá u různých střevních problémů a k podpoře trávení. Používá se třeba u zácpyChaga působí hojivě a ochranné na žaludeční sliznici, a to při gastritidách i vředech. Tento vliv se přičítá hlavně betulinové kyselině.
Má výrazné protizánětlivé působení, dává se u střevních zánětů. Imunitní systém dokáže nejen stimulovat, ale i tlumit, což je výborné u různých autoimunitních problémů. A díky tropismu k trávicímu traktu se používá jako doplňková léčba u Crohnovy choroby či ulcerózní kolitidy.
Podobně jako Coriolus má výrazné protirakovinné působení. Používá se u rakovina slinivky,  rakoviny střev - rakovina tlustého střeva, rakovina jater a metastáz rakoviny. Taktéž se užívá i při léčbě lymfomu.

Dokáže chránit játra a také je regenerovat. Používá se u hepatitid.

Díky svému tropismu k srdci dokáže harmonizovat duši Shen, podporuje mentální funkce, paměť, soustředění.
V účinku trochu vypadá, jako kdybychom zkombinovali Coriolus a Hericium.

Nesmím zapomenout zdůraznit, že Chaga je i výborný antioxidant a adaptogen. Pomáhá zpomalovat stárnutí buněk a dokáže v organismu vytvářet rezistenci vůči vnějšímu prostředí.

 

Další motivy pro použití Chagy:

podpora u diabetu, analgetické účinky (zmírňuje bolesti), hepatoprotektivní účinky (ochrana jater), podpora mentálních funkcí – paměť, koncentrace, myšlení (inhibuje enzym acetylcholinesterázu v mozku), detoxikační působení, silné antioxidační působení, podpora trávení, gastritidy, žaludeční či dvanácterníkové vředy, podpora při sportu (s Coriolem a Cordycepsem), Crohnova choroba, ulcerózní kolitida, ekzémy, psoriáza, čistí krev, leukémie, malárie, podporuje oči a vlasy, je to asi nejsilnější adaptogen, antiaging účinky, protialergické působení (prevence proti anafylaktickému šoku), pásový opar, kandidóza, hepatitida C, infekčních onemocněních, ať už bakteriálních, virových, pomáhá i v případě herpetických virů

 

 

Více informací naleznete ve článcích.

 

Dávkování:

 • Konkrétní dávkování naleznete u jednotlivých potíží - vyhledávání dle potíží
 • Při zdravotních problémech: 4–6 kapslí denně
 • Při preventivním užívání: 1–3 kapsle denně 
 • Doporučujeme užívat vždy 5 dní v týdnu a 2 dny vynechat
 • Kapsle užívejte na lačno (min. 30 minut před jídlem či 60 minut po jídle), zapíjejte vodou nebo slabým zeleným čajem
 • Při užívání medicinálních hub doporučujeme zvýšit příjem vitamínu C. Zvýší se vstřebatelnost účinných látek medicinálních hub. Například ve formě extraktu brazilské třešně Aceroly.

 

Působení dle tradiční čínské medicíny

 • Vyživuje játra, ledviny a srdce
 • Přeměňuje hlen
 • Oživuje krev
 • Uklidňuje ducha, podporuje obrannou QI

 

Co je optimální koncentrace polysacharidů v extraktech léčivých hub?

Znamená vysoký podíl polysacharidů vyšší efekt?

Na trhu najdete výrobce, kteří se předhánějí a nabízejí extrakty se 40-60% polysacharidů u všech svých výrobků. Tvrdí, že čím více polysacharidů, tím větší efekt houba dosahuje.

Bohužel takto to u léčivých hub nefunguje.

 

Co se vlastně stane, bude-li koncentrace vyšší tj. 40, 50, 60 a více %?

Zvýší se podíl polysacharidů v extraktu, ale bohužel na úkor ostatních účinných látek, které jsou rovněž důležité. Tím se změní celkový účinek extraktu oproti surové houbě, takže extrakt už nebude mít ten samý komplexní účinek.

 

Jaká je tedy ta optimální koncentrace polysacharidů, která funguje nejlépe?

Na základě mnoha desítek let zkušeností a výzkumů je optimální koncentrace 30% polysacharidů (pouze pro Coriolus je doporučeno 40% polysacharidů)

 

Jsou stavy, kde lze využít vyšší koncentraci polysacharidů (například Cordyceps 50% nebo Reishi 50%)?

Existují i případy, které vyžadují razantnější impuls pro tělo - akutní stavy, psychické či fyzické vyčerpání, případy, kdy je nutné šokově posílit přirozenou obranyschopnost.

V některých případech je samozřejmě možné kombinovat obě varianty (Reishi 30 % a 50 %). Ale u většiny vážných problémů doporučujeme užívat Reishi s 30% koncentrací polysacharidů.

 

Diagnozy