Oblíbené (0)

ENOKI (Penízovka sametonohá)léčivá houba

Na dotaz
Sleva e-shop: 0 %

Skladem

 

Z hlediska tradiční čínské medicíny se v Číně používá u stavů jako

 

Další motivy pro použití Enoki:

alergické reakce, ekzémy, antioxidační účinky, hepatoprotektivní účinky, podpora správného složení mikroflóry, zlepšení mentálních funkcí, nespavost, přírodní antibiotikum, protizánětlivé působení, akné, Crohnova choroba, žaludeční vředy, Helicobacter pylori, trombolytické účinky, cholesterol, hypertenze, zlepšuje funkci slinivky, záněty, bělotok, snížení oxidačního stresu, podpora zdravé mikroflóry, snižování hladiny tuků v krvi, předcházení nemocem srce a cév

 

Popis dle tradiční čínské medicíny

Enoki (Penízovka sametonohá, Flammulina velutipes, Enokitake) byla v historii doceněna starými Egypťany a Číňany. V Egyptě byla považována za houbu nesmrtelnosti a byla tedy vyhrazena jen pro faraony, podobně tak v Číně, kde je považována za houbu prodlužující život.

 

 

Více informací naleznete ve článcích.

 

Dávkování:

  • Konkrétní dávkování naleznete u jednotlivých potíží - vyhledávání dle potíží
  • Při zdravotních problémech: 4–6 kapslí denně
  • Při preventivním užívání: 1–3 kapsle denně 
  • Doporučujeme užívat vždy 5 dní v týdnu a 2 dny vynechat
  • Kapsle užívejte na lačno (min. 30 minut před jídlem či 60 minut po jídle), zapíjejte vodou nebo slabým zeleným čajem
  • Při užívání medicinálních hub doporučujeme zvýšit příjem vitamínu C. Zvýší se vstřebatelnost účinných látek medicinálních hub. Například ve formě extraktu brazilské třešně Aceroly.

 

Co je optimální koncentrace polysacharidů v extraktech léčivých hub?

Znamená vysoký podíl polysacharidů vyšší efekt?

Na trhu najdete výrobce, kteří se předhánějí a nabízejí extrakty se 40-60% polysacharidů u všech svých výrobků. Tvrdí, že čím více polysacharidů, tím větší efekt houba dosahuje.

Bohužel takto to u léčivých hub nefunguje.

 

Co se vlastně stane, bude-li koncentrace vyšší tj. 40, 50, 60 a více %?

Zvýší se podíl polysacharidů v extraktu, ale bohužel na úkor ostatních účinných látek, které jsou rovněž důležité. Tím se změní celkový účinek extraktu oproti surové houbě, takže extrakt už nebude mít ten samý komplexní účinek.

 

Jaká je tedy ta optimální koncentrace polysacharidů, která funguje nejlépe?

Na základě mnoha desítek let zkušeností a výzkumů je optimální koncentrace 30% polysacharidů (pouze pro Coriolus je doporučeno 40% polysacharidů)

 

Jsou stavy, kde lze využít vyšší koncentraci polysacharidů (například Cordyceps 50% nebo Reishi 50%)?

Existují i případy, které vyžadují razantnější impuls pro tělo - akutní stavy, psychické či fyzické vyčerpání, případy, kdy je nutné šokově posílit přirozenou obranyschopnost.

V některých případech je samozřejmě možné kombinovat obě varianty (Reishi 30 % a 50 %). Ale u většiny vážných problémů doporučujeme užívat Reishi s 30% koncentrací polysacharidů.

 

Diagnozy