Oblíbené (0)

HERICIUM (Korálovec ježatý)léčivá houba

Na dotaz
Sleva e-shop: 0 %

Skladem

 

Popis Hericia odborníkem na léčivé houby

V angličtině se Hericium (Korálovec ježatý, Yamabushitake, Hóu Tóu Gū, Hericium erinaceus) nazývá díky svému vzhledu „lví hříva“. V přírodě parazituje na kmenech listnatých stromů. Ve starověké Číně se užívalo pro poruchy trávicího traktu, jakou jsou žaludeční vředy.

 

V praxi se nejčastěji používá ve čtyřech situacích.

 

Za prvé je Hericium velmi dobré u různých trávicích problémů, hlavně pokud je doprovází horko. Čínská medicína popisuje tyto stavy jako horko v žaludku. Hericium má schopnost harmonizovat žaludek a trávení a ochraňuje a zklidňuje sliznice, používá se tedy u problémů trávicího traktu, jako jsou helicobacter pylori,  gastritidy, žaludeční vředy, pálení žáhy, refluxa také zlepšuje zažíváníDokáže zklidňovat sliznice trávicího traktu. Pokud chceme použít Hericium k harmonizaci trávicího traktu, je lepší použít ho ve formě prášku (ne extraktu), který obsahuje směs MYCOGASTRO

 

Druhá oblast, kde Hericium lze s výhodou použít k popoře mozku při různých neurologických problémech, jako je demence, Alzheimerova choroba, Parkinson, roztroušená skleróza, neuropatie čineurastenieV současnosti je totiž Hericium předmětem mnoha studií, které zkoumají jeho schopnost stimulovat produkci NGF (nervového růstového faktoru). NGF je protein, který stimuluje růst nervových buněk a napomáhá nervy nejen chránit, ale i opravovat je, pokud jsou poškozené. Podpora NGF podle nejnovějších výzkumů zlepšuje také přežití lidí po prodělaném infarktu. Snižuje riziko selhání srdce.

Již staří Číňané znali tyto jeho možnosti a používali ho k podpoře mentálních funkcí a paměti, soustředění. Chodí také studenti, kteří Hericium berou ve zkouškovém období.

 

Je vhodné ho použít, pokud jsme ve stresové zátěži, zvláště pokud se stres projevuje na našem těle (tzv. somatizace stresů). V tomto případě je ideální směs MYCOSOMAT, která obsahuje i Hericium. Tyto stavy se projevují různě, třeba tlaky kolem žaludku či na hrudi, knedlíkem v krku, pocitem vnitřní rozechvělosti, pnutím, rozpínáním, premenstruačním syndromem, podrážděností, depresí, nepravidelným cyklem apod. Popisované příznaky jsou způsobeny tzv. stagnací jater a jsou obvykle zhoršovány emocemi. 

Hericium je vhodné v těchto případech doplnit čínskými bylinkami, které dokáží uvolnit stagnovaná játra - ve směsi MYCOSOMAT

 

No a nakonec stejně jako ostatní houby má Hericium výrazné imunomodulační a protirakovinné účinky. Používá se u nádorů horní a střední části trávicího traktu a jater. Například v kombinaci s Reishi, Coriolem a Curcuminem u rakoviny jícnu nebo rakoviny žaludku nebo metastáz rakoviny
Často se používá, pokud je třeba regulovat Helicobacter pylori.

 

 

Odborné články o HERICIU

 

 

Použití Hericia v praxi

 • Regulace žaludečních a střevních problémů, zejména při gastrointestinálním zánětu + REISHISHIITAKECOPRINUS
 • Doplňková terapie u nervových onemocnění + REISHICORDYCEPS
 • Tišení depresivních nálad + CORDYCEPS
 • Neklid a poruchy spánku + REISHI
 • Prevence nádorových poruch, především rakoviny žaludku, střev, jícnu a kůže – dle typu nádoru
 • Posílení imunitního systému + kterákoliv medicinální houba

 

Dávkování:

 • Konkrétní dávkování naleznete u jednotlivých potíží - vyhledávání dle potíží
 • Při zdravotních problémech: 4–6 kapslí denně
 • Při preventivním užívání: 1–3 kapsle denně 
 • Doporučujeme užívat vždy 5 dní v týdnu a 2 dny vynechat
 • Kapsle užívejte na lačno (min. 30 minut před jídlem či 60 minut po jídle), zapíjejte vodou nebo slabým zeleným čajem
 • Při užívání medicinálních hub doporučujeme zvýšit příjem vitamínu C. Zvýší se vstřebatelnost účinných látek medicinálních hub. Například ve formě extraktu brazilské třešně Aceroly.

 

Působení dle tradiční čínské medicíny

 • Posiluje žaludek a reguluje jeho QI
 • Doplňuje slezinu a napomáhá trávení
 • Uklidňuje ducha SHEN a posiluje činnost mozku
 • Působí na všechny orgánové soustavy

 

Co je optimální koncentrace polysacharidů v extraktech léčivých hub?

Znamená vysoký podíl polysacharidů vyšší efekt?

Na trhu najdete výrobce, kteří se předhánějí a nabízejí extrakty se 40-60% polysacharidů u všech svých výrobků. Tvrdí, že čím více polysacharidů, tím větší efekt houba dosahuje.

Bohužel takto to u léčivých hub nefunguje.

 

Co se vlastně stane, bude-li koncentrace vyšší tj. 40, 50, 60 a více %?

Zvýší se podíl polysacharidů v extraktu, ale bohužel na úkor ostatních účinných látek, které jsou rovněž důležité. Tím se změní celkový účinek extraktu oproti surové houbě, takže extrakt už nebude mít ten samý komplexní účinek.

 

Jaká je tedy ta optimální koncentrace polysacharidů, která funguje nejlépe?

Na základě mnoha desítek let zkušeností a výzkumů je optimální koncentrace 30% polysacharidů (pouze pro Coriolus je doporučeno 40% polysacharidů)

 

Jsou stavy, kde lze využít vyšší koncentraci polysacharidů (například Cordyceps 50% nebo Reishi 50%)?

Existují i případy, které vyžadují razantnější impuls pro tělo - akutní stavy, psychické či fyzické vyčerpání, případy, kdy je nutné šokově posílit přirozenou obranyschopnost.

V některých případech je samozřejmě možné kombinovat obě varianty (Reishi 30 % a 50 %). Ale u většiny vážných problémů doporučujeme užívat Reishi s 30% koncentrací polysacharidů.

 

Diagnozy