Oblíbené (0)

HLÍVAléčivá houba

Na dotaz
Sleva e-shop: 0 %

Skladem

 

Z hlediska tradiční čínské medicíny se v Číně používá u stavů jako

 

Další motivy pro použití Hlívy

protiinfekční účinky, dokáže inhibovat růst mnoha typů bakterií: Bacillus megaterium, Staphylococcus aureus, Escherichia coli, Pseudomonas aeruginosa, Klebsiella pneumoniae,protivirové působení, herpetické i chřipkové viry, HIV, antimykotické působení, , ztuhlost svalů a šlach, lubago, bolesti pohybového aparátu, regenerace vnitřních orgánů, podpora peristaltiky, respirační problémy, opakující se záněty dýchacích cest, astma, alergie, zahlenění, protizánětlivé účinky, snižuje srážlivost krve, kardiovaskulární problémy, ateroskleróza, hemeroidy, křečové žíly, antioxidační účinky, diabetes, dokáže snížit glykémii, aniž by tím byla ovlivněna hladina inzulínu, hepatoprotektivní účinky, detoxikace (akumuluje těžké kovy), zmírňuje křeče, znecitlivění končetin, růst vlasů, krvetvorba, ochrana před vznikem aterosklerózy

 

Popis dle tradiční čínské medicíny

Hlíva (Hlíva ústřičná, Pleurotus ostreatus) je lupenitá jedlá houba, která roste na mrtvých stromech či pařezech. Nacházíme ji v trsech. Roste v chladnějších oblastech po celém světě, a to nejvíce od teplejších jarních dní do listopadu. Klobouky hlívy připomínají větší ústřice, odtud pochází její jméno, v angličtině pak zní oyster mushroom. 

Hlíva je po staletí známá v tradiční čínské medicíně, kde je využívána k řešení mnoha zdravotních obtíží a je známá z básní dynastie Sung jako “the mushroom of flower heaven” (houba květinového nebe).

 

 

Více informací naleznete ve článcích.

 

Dávkování:

 • Konkrétní dávkování naleznete u jednotlivých potíží - vyhledávání dle potíží
 • Při zdravotních problémech: 4–6 kapslí denně
 • Při preventivním užívání: 1–3 kapsle denně 
 • Doporučujeme užívat vždy 5 dní v týdnu a 2 dny vynechat
 • Kapsle užívejte na lačno (min. 30 minut před jídlem či 60 minut po jídle), zapíjejte vodou nebo slabým zeleným čajem
 • Při užívání medicinálních hub doporučujeme zvýšit příjem vitamínu C. Zvýší se vstřebatelnost účinných látek medicinálních hub. Například ve formě extraktu brazilské třešně Aceroly.

 

Působení dle tradiční čínské medicíny

 • Doplňuje QI sleziny
 • Odvádí vlhkost
 • Posiluje cévy
 • Posiluje pohyb střev
 • Vylučuje větrný chlad
 • Vypuzuje parazity

 

Co je optimální koncentrace polysacharidů v extraktech léčivých hub?

Znamená vysoký podíl polysacharidů vyšší efekt?

Na trhu najdete výrobce, kteří se předhánějí a nabízejí extrakty se 40-60% polysacharidů u všech svých výrobků. Tvrdí, že čím více polysacharidů, tím větší efekt houba dosahuje.

Bohužel takto to u léčivých hub nefunguje.

 

Co se vlastně stane, bude-li koncentrace vyšší tj. 40, 50, 60 a více %?

Zvýší se podíl polysacharidů v extraktu, ale bohužel na úkor ostatních účinných látek, které jsou rovněž důležité. Tím se změní celkový účinek extraktu oproti surové houbě, takže extrakt už nebude mít ten samý komplexní účinek.

 

Jaká je tedy ta optimální koncentrace polysacharidů, která funguje nejlépe?

Na základě mnoha desítek let zkušeností a výzkumů je optimální koncentrace 30% polysacharidů (pouze pro Coriolus je doporučeno 40% polysacharidů)

 

Jsou stavy, kde lze využít vyšší koncentraci polysacharidů (například Cordyceps 50% nebo Reishi 50%)?

Existují i případy, které vyžadují razantnější impuls pro tělo - akutní stavy, psychické či fyzické vyčerpání, případy, kdy je nutné šokově posílit přirozenou obranyschopnost.

V některých případech je samozřejmě možné kombinovat obě varianty (Reishi 30 % a 50 %). Ale u většiny vážných problémů doporučujeme užívat Reishi s 30% koncentrací polysacharidů.

 

Diagnozy