Oblíbené (0)

Angína (zánět krčních mandlí)

Faryngitida a tonzilitida jsou běžná onemocnění, které se často popisují jednoduše jako bolest v krku. Hltan spojuje zadní část úst a nosu s hrtanem a jícnem. Krční mandle leží v horní části hltanu. Tonsillitida (zánět krčních mandlí) je běžnější u dětí, protože mají velké mandle, které se během let zmenšují. Dospělí mívají častěji faryngitidu (zánět hltanu). Obě onemocnění se však mohou vyskytovat u dospělých i u dětí. Faryngitida a tonzilitida jsou obvykle způsobeny virovou infekcí, jako je běžné nachlazení nebo infekční mono-nukleóza, ale někdy mohou být tato onemocnění způsobena bakteriální nebo houbovou infekcí. Příznaky obou jsou podobné a může k nim patřit bolest v krku, potíže s polykáním, bolest uší a zduření lymfatických uzlin v krku. Může se objevit i horečka.

 

Přírodní léčba angíny (zánětu krčních mandlí) - bylinky a houby tradiční čínské medicíny

 

Doporučujeme

HUANG LIAN JIE DU (STÍN BROKÁTOVÉHO ZÁVOJE - 012)

CHUAN XIN LIAN (VYSTYDNUTÍ HORKÉ PLOTNY - 013)

CORIOLUS (CORIOLUS) - 4 x denně 2-4 tablety - použít při prvních příznacích

BETAGLUKAN (BETAGLUKAN) - 4 x denně 2-6 kapslí - použít při prvních příznacích

 

Při opakovaných angínách

PU JI XIAO DU YIN (PILULKA BÍLÉHO ZÁMOTKU - 209P)

MYCOBALANCE (MYCOBALANCE)

 

Angína (zánět krčních mandlí, tonsilitida) z pohledu Tradiční čínské medicíny

V případě, že se z původního NACHLAZENÍ vyklube bakteriální zánět mandlí (hnisavá angína), čínská medicína doporučuje HUANG LIAN JIE DU (STÍN BROKÁTOVÉHO ZÁVOJE - 012) spolu s CHUAN XIN LIAN (VYSTYDNUTÍ HORKÉ PLOTNY - 013), které se používají v Číně jako nejsilněji působící přírodní antibiotika. Užívají se opět na začátku (většinou první 2 dny v dávce 5 x 4 - 8 tbl denně od každého, poté po zlepšení stavu poloviční dávku a ještě další 3 dny po skončení všech obtíží s e užívají v dávce 3x4 tbl od každého (jinak se potíže rády vracejí). U dětí se dle věku a stavu potíží pak užívá poloviční dávka. Byliny, obsažené ve směsích vylučují horký toxin z krve a ochlazují krev, čímž snižují známky zánětu.

Užívají se spolu s ostatními bylinnými produkty, kupř. při doprovázející rýmě s bylinnou směsí BI MIN GAN (VYVANUTÍ DRAČÍ JESKYNĚ - 007).