Oblíbené (0)

Sinusitida (Zánět nosních dutin)

Při sinusitidě se zanítí membrána, která vystýlá dutiny. Může být doprovázena zánětem nosní výstelky (rinitidou). V takovém případě je toto onemocnění známo jako rinosinusitida. Zánět může být akutní (rychle se rozvíjí i mizí) nebo chronický (dlouhodobý). Je obvykle způsoben virovou infekcí, jako je běžné nachlazení. Ucpání dutin v důsledku virové infekce může vést k nahromadění hlenu, který pak může být infikován bakteriemi. Ucpání je pravděpodobnější u lidí s nějakou abnormalitou nosu, jako je například deviovaná nosní přepážka nebo nosní polypy. Sinusitida se také vyskytuje častěji u lidí se sennou rýmou nebo jinou formou alergické rinitidy. K příznakům typicky patří bolest hlavy, pocit plnosti kolem dutin, bolest v obličeji, která se zhoršuje při předklánění, ucpaný nos nebo rýma a někdy horečka.


Přírodní léčba zánětu nosních dutin (sinusitidy) - bylinky a houby tradiční čínské medicíny

 

Doporučujeme

HUANG LIAN JIE DU (STÍN BROKÁTOVÉHO ZÁVOJE - 012)

CHUAN XIN LIAN (VYSTYDNUTÍ HORKÉ PLOTNY - 013)

CORIOLUS (CORIOLUS) - 4 x denně 2-4 tablety - použít při prvních příznacích

BETAGLUKAN (BETAGLUKAN

 

Zánět nosních dutin (sinusitida) z pohledu Tradiční čínské medicíny

V případě, že se z původního NACHLAZENÍ vyklube zánět nosních dutin (sinusitida), čínská medicína doporučuje HUANG LIAN JIE DU (STÍN BROKÁTOVÉHO ZÁVOJE - 012) spolu s CHUAN XIN LIAN (VYSTYDNUTÍ HORKÉ PLOTNY - 013), které se používají v Číně jako nejsilněji působící přírodní antibiotika. Užívají se opět na začátku (většinou první 2 dny v dávce 5 x 4 - 8 tbl denně od každého, poté po zlepšení stavu poloviční dávku a ještě další 3 dny po skončení všech obtíží s e užívají v dávce 3x4 tbl od každého (jinak se potíže rády vracejí). U dětí se dle věku a stavu potíží pak užívá poloviční dávka. Byliny, obsažené ve směsích vylučují horký toxin z krve a ochlazují krev, čímž snižují známky zánětu.

Užívají se spolu s ostatními bylinnými produkty, kupř. při doprovázející rýmě u zánětu středouší a nosních dutin s bylinnou směsí BI MIN GAN (VYVANUTÍ DRAČÍ JESKYNĚ - 007).