Nachlazení

Běžné nachlazení je virová infekce nosu, hrdla a horních dýchacích cest, která způsobuje rýmu nebo ucpaný nos, bolest v krku, kýchání, bolest hlavy a kašel.

Infekcí se lze nakazit vdechováním infikovaných kapének z kašlání nebo kýchání nebo dotykem úst nebo nosu po kontaktu s kontaminovaným předmětem nebo kůží někoho s infikovanými kapénkami na kůži. Příznaky se obvykle dostaví jeden až tři dny po infekci a asi jeden až dva dny se zhoršují. Někdy může nachlazení komplikovat bakteriální infekce způsobující například akutní bronchitidu, sinusitidu nebo infekci středního ucha (otitis media).

Přírodní léčba nachlazení – bylinky a houby tradiční čínské medicíny

PREVENCE = POSÍLENÍ IMUNITY

Výborným pomocníkem na posílení imunity jsou léčivé houby. Ideální ve čtyřkombinaci MYCOCOMPLEX, který obsahuje houby Cordyceps, Reishi, Agaricus a Shiitake. Každá z hub posiluje naši imunitu a vitalitu trochu jinak. Cordycpes stimuluje ledviny a plíce, Reishi posiluje naši vitalitu a zároveň harmonizuje psychiku, Agaricus je největší stimulant imunity a Shiitake harmonizuje střed a trávení. Celkově vytváří synergický efekt, který výrazně stimuluje naši schopnost bránit se vpádu vnějších patogenů.

Při užívání této směsi se chřipka člověku vyhýbá, a pokud ho postihne tak mívá výrazně mírnější příznaky a kratší průběh.

JAK POSTUPOVAT V PŘÍPADĚ PROPUKNUTÍ ONEMOCNĚNÍ

Tradiční čínské bylinné tinktury

Pokud jsme opravdu hodně oslabení, tak se chřipce hůře bráníme. Ale i zde má čínská medicína páky v podobě bylinných alkoholových tinktur. Tyto tinktury jsou postaveny na starých tradičních recepturách. Kombinace alkoholu a bylin dodává tinktuře zcela jinou razanci, která je právě u akutních stavů tolik potřebná. Důležité je však trefit co nejpřesněji fázi, kde se patogen nachází a vybrat co nejcíleněji danou tinkturu. Chřipka pak netrvá týden, ale obvykle jen 1-2 dny.

Co užívat

CORIOLUS 50% polysacharidů + MyFire

CORIOLUS 50% polysacharidůprvní 3 dny akutního stavu brát 3 kapsle 4x denně, poté 2-2-2 kapsle denně

MyFireprvní 3 dny akutního stavu brát 3 kapsle 4x denně, poté 2-2-2

  • užívejte na lačno, minimální odstup je 30 minut před jídlem nebo jedna hodina po něm
  • pokud užíváte houby společně s tinkturami, tak nejdříve užít tinkturu a v odstupu cca 15 minut léčivou houbu
  • je vhodné zvýšit příjem vitamínu C, který zlepšuje vstřebatelnost léčivých látek, například ve formě extraktu brazilské třešně ACEROLY
  • pokud užíváte léky předepsané lékařem či jiné potravinové doplňky, užívejte je s odstupem od léčivých hub či bylinných tinktur 1/2 až 1 hodinu

+ eventuálně některou s následujících tinktur dle stavu:

SKOŘICOVÉ POHLAZENÍ – začátek infekce – zimnice, třesavka, zahřívá

OTEVŘENÍ DVEŘÍ – nevýrazné či divné příznaky, střídání zimnice a horkosti, táhnoucí se, vracející se či opakující se problém

BURÁCENÍ HORY– kašel, spíše akutní, spíše se žlutým hlenem, ale i neproduktivní či kuřácký

ODVEDENÍ TOXINU – bolesti v krku u akutní infekce či zánětu

DRAČÍ DECH – počátek virové či bakteriální infekce, začínající horečka, toxické horko, záněty, přírodní antibiotikum

HOŘÍCÍ KEŘ – u chřipky a nachlazení, pokud je přítomna bolest svalů, kloubů, hlavy, celého člověka. Pro stav, kdy horečka začíná stoupat a všechno bolí.

DEVĚT BYLIN – těžké tělo a otoky, v počátku chřipky a nachlazení, není vysoká teplota, pacient je oteklý, má oteklý obličej, váčky pod očima, je celý ztěžklý, rozbolavělý

ŽLUTÝ DRAK – virové či bakteriální infekce, záněty, toxin, horečka, žluté hleny, přírodní antibiotikum

STŘÍBRNÝ DECH – virové či bakteriální infekce horních i dolních cest dýchacích, horečka, žluté hleny, pročišťuje plíce od horkého toxinu po vpádu chladného patogenu, přírodní antibiotikum, epidemie

BÍLÝ ZÁMOTEK – toxické horko v krku, hnisavé čepy na mandlích, zduřelé uzliny, ostrá či pálivé bolest v krku, záněty středního ucha, horečka, zarudlý a oteklý krk. Dále pak zarudlý a bolestivý obličej, zarudlé a oteklé oči, horečka s averzí k chladu, bolestivý krk, žízeň.

Dávkování tinktur

  • před použitím vždy tinkturu protřepat, mírné zakalení je normální
  • denní dávka je 1 kapka na 1 kg tělesné hmotnosti, denní dávku rozdělit na dvě části – ráno a večer, tzn. pokud vážíte například 60 kg, tak si dáte 30 kapek ráno a 30 kapek večer
  • první 3 dny akutního stavu tuto dávku brát 4-6 x denně – tzn. 30 kapek brát 4-6 x denně
  • tinktury užívejte na lačno, minimální odstup je 30 minut před jídlem nebo jedna hodina po něm
  • tinkturu je možné zalít trochou vroucí vody a tím dojde k odpaření se alkoholu, tento postup je vhodný pro děti nebo řidiče
  • pokud užíváte léky předepsané lékařem či jiné potravinové doplňky, užívejte je s odstupem od léčivých hub či bylinných tinktur 1/2 až 1 hodinu

Jak POSÍLIT IMUNITU, aby se nám choroby vyhýbaly?

MUDr. Martin Dvořák

Datum: 27.12.2023

O Nachlazení

Nachlazení je nejčastěji způsobeno viry, postihuje horní dýchací cesty. Patří k němu rýma, kašel, bolesti v krku, lehké bolesti hlavy, event. zvýšená teplota.

Patogeneze a průběh

Častější jsou v zimě, kdy se ve špatně větraných místnostech zdržuje hodně lidí. Suchý vytopený vzduch vysušuje sliznice dýchacích cest a dochází v nich k trhlinám, kterými viry snáze pronikají. Další možností poškození sliznic dýchacích cest je tzv. reflexní snížení jejich prokrvení v chladu (také třeba při běhání naboso nebo promoknutí).

Tyto viry se šíří jako tzv. kapénková infekce. Tzn., že je nemocný člověk vylučuje v sekretech dýchacích cest (rýma, kašel) a takto uvolněné napadají další jedince.

Terapie

většinou nezkracuje trvání onemocnění, ale zmírňuje jeho příznaky.

Tišení kašle se doporučuje hlavně u kašle suchého, který budí ze spaní. Používané léky se nazývají antitusika – např. kodein, který tlumí reflex kašle přímo útlumem “kašlacího” centra.

Expektorancia / mukolytika napomáhají vykašlávání hlenu tím, že ho zkapalňují. S hlenem odcházejí z těla i původci onemocnění, což je žádoucí, takže se v této fázi nachlazení už nepodává kodein, a naopak se odkašlávání podporuje, než aby se tlumilo. Např. Ambroxol, Mucosolvan nebo acetylcystein (ACC long).

Oba výše uvedené postupy se nekombinují, protože jeden působí proti druhému.

Přírodní postupy

Tišení kašle podporují některé léčivky tím, že pokryjí suché podrážděné sliznice tenkým ochranným filmem.

Zvlhčení dýchacích cest inhalací vody s kuchyňskou solí – jedna rovná čajová lžička na půl litru vody.

Nachlazení pohledem čínské medicíny, přírodní léčba, léčivé houby a bylinky

Přírodní léčba nachlazení, léčivé houby a bylinné směsi čínské medicíny

Pokud potřebujete nalézt řešení dalších zdravotních problémů přejděte na stránku Vyhledávání podle potíží.

Visited 762 times, 1 visit(s) today

Write A Comment