Oblíbené (0)

Nachlazení

Běžné nachlazení je virová infekce nosu, hrdla a horních dýchacích cest, která způsobuje rýmu nebo ucpaný nos, bolest v krku, kýchání, bolest hlavy a kašel. Infekcí se lze nakazit vdechováním infikovaných kapének z kašlání nebo kýchání nebo dotykem úst nebo nosu po kontaktu s kontaminovaným předmětem nebo kůží někoho s infikovanými kapénkami na kůži. Příznaky se obvykle dostaví jeden až tři dny po infekci a asi jeden až dva dny se zhoršují. Někdy může nachlazení komplikovat bakteriální infekce způsobující například akutní bronchitidu, sinusitidu nebo infekci středního ucha (otitis media).

 

Přírodní léčba nachlazení - bylinky a houby tradiční čínské medicíny

 

PREVENCE = POSÍLENÍ IMUNITY

Jak konkrétně dávkovat vitální houby pro případ prevence?

Největší smysl dává v těchto případech kombinace houby REISHI a CORIOLU. CORIOLUS je z hub největší „zabiják“. Dokáže v našem organismu likvidovat vše, co je mu cizí – viry, bakterie, kvasinky, borelie, chlamydie atd. REISHI má též protivirové účinky, oproti CORIOLU ale v člověku posiluje více jeho vitalitu.

 

Preventivní dávkování: CORIOLUS (40 % polysacharidů) 1-0-1 kapsleREISHI (30 % polysacharidů) 1-0-1 kapsle,

Nejlépe nalačno. Vždy 5 dní užívat a 2 dny dát pauzu. Takto lze houby užívat dlouhodobě.

 

Pokud budete pravidelně užívat vitální houby, neznamená to, že nikdy neonemocníte. Vždy záleží na síle patogenu a vaší celkové odolnosti. Užíváním vitálních hub si ale výrazně zvyšujete šanci odolat všudypřítomným patogenům.

 

 

Doporučujeme

 

SHUANG HUANG LIAN - STŘÍBRNÝ DECH 102 - TINKTURA

 

YIN QIAO JIE DU (CHLAD RANNÍ MLHY - 002)

CHUAN XIN LIAN  (VYSTYDNUTÍ HORKÉ PLOTNY - 013)

HUANG LIAN JIE DU (STÍN BROKÁTOVÉHO ZÁVOJE - 012)

CORIOLUS (CORIOLUS) - 4 x denně 2-4 tablety - použít při prvních příznacích

BETAGLUKAN (BETAGLUKAN) - 4 x denně 2-6 kapslí - použít při prvních příznacích

 

Nachlazení z pohledu Tradiční čínské medicíny

Nachlazení s bolestmi svalů, pocením, teplotou, bolestmi v krku (tzv. napadení zevním horkým větrem FENG RE XIE QI) - YIN QIAO JIE DU (CHLAD RANNÍ MLHY - 002) v dávce 5 x 8 tbl denně a to první 2 dny (48 hodin) tyto bylinné tablety užívají hned od 1. dne nemoci, tak se „chřipkový“ stav v drtivé většině (cca v 90%) dramaticky zlepší. Po zlepšení se pak užívá dávka 5x4 tbl až do úplného ústupu potíží a poté ještě 3 dny dávka 3x4 tbl, jinak se potíže rády vrací.

 

V případě, že se stav ani po 2 dnech nelepší, přidáváme k dosavadním bylinným tabletám HUANG LIAN JIE DU (STÍN BROKÁTOVÉHO ZÁVOJE - 012), který se užívá současně další 2 dny v dávce 5 x 4 - 6 tbl denně.

 

Poté se buď stav opět většinou zlepší, anebo nemoc postoupí hlouběji - objevují se silné bolesti v krku, vysoká horečka, žízeň, noční pocení a zhoršení stavu v noci. V tom případě se vysazuje CHLAD RANNÍ MLHY a k dosavadnímu STÍNU BROKÁTOVÉHO ZÁVOJE přidává CHUAN XIN LIAN  (VYSTYDNUTÍ HORKÉ PLOTNY - 013), opět v dávce 5x4 - 8 tbl denně až do vyloučení škodliviny, tedy i ústupu potíží.

 

CHUAN XIN LIAN  (VYSTYDNUTÍ HORKÉ PLOTNY - 013) má nejsilnější účinky na ochlazení horka a horkého toxinu z organismu, tudíž v kombinaci s bylinnou směsí HUANG LIAN JIE DU (STÍN BROKÁTOVÉHO ZÁVOJE - 012) se z nich stává téměř univerzální a nerozlučná dvojice při objevení se jakéhokoliv zánětu či infekce, aniž by člověk musel dlouho o výběru přemýšlet!

 

 

U dětí lze při mírnějším průběhu nachlazení použít na začátku nemoci místo YIN QIAO JIE DU (CHLAD RANNÍ MLHY - 002) bylinné tablety SANG JU YIN (KŘEHKOST SVINUTÉHO LÍSTKU - 003), které jsou sice podobné svým účinkem YIN QIAO JIE DU (CHLAD RANNÍ MLHY - 002), (ale nejsou tak razantní) a navíc je lze použít i u suchého kašle, objevujícího se na začátku viróz či u zánětů spojivek. Dávka u dětí je většinou poloviční dle intenzity potíží.

 

 

V případě napadení zevním chladným větrem FENG HAN XIE QI se objevuje náhlá bolest hlavy se stažením šíje a velká zimomřivost (pouze tyto příznaky, bez pocení, bez horečky, bez bolestí v krku apod.) tak v tom případě se podává CHUAN XIONG CHA TIAO (PRŮSMYK VĚTRNÉ HORY - 004) v dávce 5x8 tbl.

Užívá se až do objevení se prvního zpocení (většinou 1, max. 2 dny!) - v tu chvíli tyto tbl vysazujeme, neboť kožní póry se otevřely a škodlivina odchází, anebo se přeměnila na horký vítr FENG RE, takže pak nasazujeme YIN QIAO JIE DU (CHLAD RANNÍ MLHY - 002)  k doléčení.

 

 

Pokud se přidá rýma a to jakákoliv (bílá, řídká, žlutá, zelená…), přidáme  BI MIN GAN (VYVANUTÍ DRAČÍ JESKYNĚ - 007NOSNÍ VÁNEK - TINKTURA) v dávce 5x4 tbl dle intenzity potíží s dávkováním podobným jako u předchozího případu.

 

Pokud se přidá kašel, který je zpočátku běložlutý a hustý, přidáme DING CHUAN  (OZVĚNY HIMÁLAJSKÉHO HROMU - 032) v dávce jako u předchozího produktu. Někdy se pak po 2 - 3 dnech kašel mění na zelenožlutý hlen, který lze obtížně vykašlat – v tom případě se nahrazují tyto tbl bylinným produktem QING QI HUA TAN (VŮNĚ BOROVICOVÉHO HÁJE - 031).