Oblíbené (0)

Zánět středního ucha

Otitis media je zánět středního ucha, obvykle v důsledku bakteriální nebo virové infekce. Je častější u dětí, protože jejich Eustachovy trubice (které spojují střední ucho se zadní částí nosu) jsou užší a snadno se ucpou, kvůli čemuž se ve středním uchu hromadí hnis a tekutina, namísto aby odtékaly pryč.

 

Přírodní léčba zánětu středního ucha - bylinky a houby tradiční čínské medicíny

 

Doporučujeme

HUANG LIAN JIE DU (STÍN BROKÁTOVÉHO ZÁVOJE - 012)

CHUAN XIN LIAN (VYSTYDNUTÍ HORKÉ PLOTNY - 013)

CORIOLUS (CORIOLUS)

BETAGLUKAN (BETAGLUKAN)

 

Při opakovaných zánětech středního ucha

PU JI XIAO DU YIN (PILULKA BÍLÉHO ZÁMOTKU - 209P)

MYCOBALANCE (MYCOBALANCE)

 

Zánět sředního ucha z pohledu Tradiční čínské medicíny

V případě, že se z původního NACHLAZENÍ vyklube zánět středního ucha, čínská medicína doporučuje HUANG LIAN JIE DU (STÍN BROKÁTOVÉHO ZÁVOJE - 012) spolu s CHUAN XIN LIAN (VYSTYDNUTÍ HORKÉ PLOTNY - 013), které se používají v Číně jako nejsilněji působící přírodní antibiotika. Užívají se opět na začátku (většinou první 2 dny v dávce 5 x 4 - 8 tbl denně od každého, poté po zlepšení stavu poloviční dávku a ještě další 3 dny po skončení všech obtíží s e užívají v dávce 3x4 tbl od každého (jinak se potíže rády vracejí). U dětí se dle věku a stavu potíží pak užívá poloviční dávka. Byliny, obsažené ve směsích vylučují horký toxin z krve a ochlazují krev, čímž snižují známky zánětu.

Užívají se spolu s ostatními bylinnými produkty, kupř. při doprovázející rýmě u zánětu středouší a nosních dutin s bylinnou směsí BI MIN GAN (VYVANUTÍ DRAČÍ JESKYNĚ - 007).