Tag

Onemocnění uší a očí

Browsing

Hledat

Pohled tradiční čínské medicíny na onemocnění očí a uší

Tradiční čínská medicína nabízí řešení pro onemocnění uší a očí. Dokáže být nápomocná při pískání v uších neboli tinitusu, tlaku v hlavě nebo při hučení v uších.

Podle zákonů přírody přistupuje také k řešení šedého zákalu, k pocitu unavených očí nebo k problémům s podrážděnýma očima. Využívá přitom znalostí z akupunktury nebo fytoterapie. O pomoc se obrací k léčivým houbám jako je reishi nebo coriolus. V nabídce má i speciální bylinné směsi.

Sirup harmonizuje Shao Yang (dráhy vedoucí kolem ucha) a podporuje Zheng Qi (řádnou energii). Je to jedna z nejužívanějších směsí tradiční čínské medicíny. Její použití je velmi široké. Často se užívá u různých zánětů, hlavně chronických či recidivujících. Typicky u malých dětí, které trpí vracejícími se záněty středního ucha. Často ho dávám na doléčení u běžných viróz.

Horký toxin RE DU lze z hlediska čínské medicíny přiblížit k akutní bakteriální či virové infekci. Ta se však někdy po odeznění příznaků může „usadit“ v organizmu, a není tedy dostatečně vyloučena z těla ven. Vyšetření a laboratorní hodnoty nevykazují sice žádné patologické změny, nicméně člověk se necítí ve své kůži, je opakovaně a často postižen různými záněty a infekcemi.

Hlíva ústřičná (Pleurotus ostreatus) je i u nás populární houba, je možné ji na kmenech stromů, pařezů, jedná se totiž o houbu dřevokaznou a na napadených stromech způsobuje bílou hnilobu.V Asii je pak hojně využívána i jako prostředek k léčbě mnoha nemocí.