Oblíbené (0)

Kvasinková infekce - vaginální mykóza

Je nutné zdůraznit, že kvasinky žijí v našem těle od narození... v harmonii s „dobrými“ kvasinkami, ovšem různé životní situace a způsob stravování způsobí to, že se přemnoží a začnou škodit. Kvasinky jsou v celém našem těle - ve střevech, v plicích, v kloubech, v ústech, v žaludku, prostě všude, kde je sliznice, kde je jim teplo a mají výživu.

Z pohledu čínské medicíny dochází k kvasinkovým onemocněním intimních partií z důvodu nerovnováhy v organizmu, která dovolila jejich přemnožení. Příčinou vzniku takovéhoto „podhoubí“ je nezdravá strava, alkohol, stres, hormonální antikoncepce. To vede k oslabení a zablokování krve v podbřišku, které se postupně mění v horko a vlhko a dochází k nahromadění vlhké horkosti v oblasti gynekologických orgánů a ledvin. Tento terén je pak živnou půdou pro uchycení různých parazitů (Candidy, Trichomonády, Gardnérie), a tím vzniku různých mykóz, zánětů a žlutých, hustých a lepkavých gynekologických výtoků.

Medicinální houby jsou v tomto směru dobrým pomocníkem. Je však nutné zlikvidovat jak "živnou půdu" pro kvasinky, ze které berou energii, tak samotné kvasinky.

Na to se osvědčila léčivá houba Coriolus (likviduje patogen) a směs slzovky, maitake a bylinek MycoClean (odvádí vlhkost - potravu kvasinek)

Dopručené dávkování:

Coriolus: 2 kapsle ráno a 2 kapsle večer

MycoClean: 1-2 lžičky denně