Všemocný ženšen se používá více než 5 000 let

Ženšen pravý je nejznámější exotickou léčivou bylinou. V podstatě se jedná o malý zázrak, který dokáže v širokém spektru blahodárně působit na lidské tělo. Ženšenem v doporučené denní dávce se nemůžete předávkovat a ani na něm nevzniká závislost. Ve východní medicíně se používá již 5 000 let. Tomu se právem říká léty prověřená bylina.

Historie ženšenu stará tisíce let

Ženšenu pravému neboli Panax ginseng se také říká ženšen čínský nebo korejský. Poprvé jej lidé objevili již před více než 5 000 lety v Číně, konkrétně v horách Mandžuska. Ve známost vešel díky svým posilujícím a omlazujícím účinkům. Jeho tvar připomíná lidskou postavu, a tak se stal symbolem božské harmonie na zemi. Říká se mu také kořen života nebo všehoj ženšenový.

Ve 3. století př. n. l. vedla čínská poptávka po této bylině ke vzniku mezinárodního obchodu. Korea za divoce pěstovaný ženšen získávala hedvábí a také léčivé přípravky. Na počátku 20. století byla poptávka po ženšenu tak velká, že jeho zásoby nestačily, a tak se začal pěstovat uměle, v čemž se pokračuje dodnes.