Oblíbené (0)

Stres

Stres je obecný termín pro fyzické a psychologické příznaky, které lidé prožívají, když se cítí zahlceni. Ve stresových situacích stoupají hladiny hormonů adrenalinu a hydrokortizonu, které zvýší srdeční frekvenci i krevní tlak a mění metabolismus tak, že se zlepšuje výkon těla. Dlouhodobě vysoké hladiny těchto hormonů však mohou mít negativní účinek a způsobovat příznaky, jako jsou bolesti hlavy, problémy se spánkem, palpitace, přejídání, nebo naopak nedostatečný příjem potravy, podrážděnost, obtížnost soustředění a rozhodování, úzkost a deprese.

 

Přírodní léčba stresu, léčivé houby a bylinné směsi čínské medicíny

 

Doporučujeme:

 

MYCOSOMAT - směs léčivých hub Reishi, Hericia a léčivých bylinek

 

Dávkování: 

těžší problémy: 6–8 kapslí denně (například 3-0-3 kapsle, nebo 4-0-4)

lehčí problémy: 1–4 kapsle denně (například 1-0-1 kapsle, nebo 2-0-2)

 

nalačno

brát vždy 5 dní a 2 dny vynechat

 

HERICIUM je jednou z  nejvýznamnějších léčivých hub, která ovlivňuje naši mysli a ducha. Hericium jednak regeneruje a chrání nervovou soustavu, a jednak má i tzv. nootropické účinky, podporuje mozkové funkce, pomáhá při demencích. Jedna jeho složka, amycenon přestupuje bariéru mezi krví a mozkem, zvyšuje ostražitost, zlepšuje spánek i náladu. Jedna ze studií dokazuje, že Hericium zmírňuje deprese, úzkosti, podrážděnost a zvládání těžkých životních situací u menopauzálních žen.

 

REISHI je další léčivou houbou, která velmi účinně zvyšuje odolnost proti stresu a urychluje regeneraci po psychické zátěži. Je potvrzeno, že Reishi dokáže pomoci s řešením neurastenie, která je charakterizovaná i zvýšenou únavou, podrážděností, poruchami spánku, soustředěním, bolestmi aj. Neurastenickým pacientům v jedné studii podávali Reishi nebo placebo. Výsledky ukázaly, že u pacientů, kteří dostávali Reishi se snížil pocit únavy, zvýšil se pocit pohody, spokojenosti. U Reishi jsou potvrzené i „antidepresivní“ a úzkosti snižující účinky. Ukázalo se totiž, že látky v Reishi obsažené ovlivňují serotoninové receptory v mozku, čímž působí podobně jako mnohá antidepresiva.

Doporučené

Další možnosti