Oblíbené (0)

Bolest hlavy, migrény

Bolest hlavy

Bolest hlavy je velmi častým typem bolesti, zřídka je příznakem závažné skryté poruchy. Většina případů bolesti hlavy jsou bolesti z napětí, v důsledku napínání svalů obličeje, hlavy a krku. Častými příčinami bolesti hlavy jsou kocovina, stres, změny ve spánkových nebo stravovacích návycích nebo špatné držení těla.

Migréna

Migréna je opakující se, často silná bolest hlavy, která se obvykle vyskytuje na jedné straně hlavy a může být doprovázena příznaky, jako je nevolnost a poruchy zraku. Počáteční příčina je neznámá, ale předpokládá se, že je migréna způsobena abnormální aktivitou mozku, změnami v mozkových chemikáliích a změnami v mozkových cévách. Ataku mohou vyvolat různé faktory včetně stresu, únavy, nízké hladiny cukru v krvi, dehydratace, jasných nebo blikajících světel, kofeinu, alkoholu, potravinářského aditiva tyraminu nebo určitých potravin, jako je sýr nebo čokoláda. Záchvat mohou vyvolat také menstruace, kombinovaná perorální antikoncepční pilulka nebo hormonální substituční terapie.

Existují dva hlavní typy migrény: s aurou a bez aury. Při migréně bez aury bolí hlava, obvykle na jedné straně, a je typicky doprovázená nevolností, zvracením a citlivostí na světlo a hluk. Migréna s aurou způsobuje podobné příznaky, ale bolesti hlavy předcházejí varovné signály (aura), jako jsou blikající světla nebo necitlivost na jedné straně těla. Někteří lidé mají také velmi časné signály (známé jako prodromální), jako jsou změny nálady nebo chuti k jídlu předtím, než propukne aura nebo bolest hlavy.

 

Přírodní léčba bolesti hlavy, migrény, léčivé houby a bylinné směsi čínské medicíny

 

Doporučujeme:

 

PIAN TOU TONG PIAN (VĚTRNÁ VĚŽ - TINKTURA) – bolesti hlavy spíše z vnějšího větru

 

TIAN MA GOU TENG WAN (UTOPENÍ VĚTRU - TINKTURA) – stahuje Yang stoupající z Jater

 

JIANG YA PIAN (VZEDMUTÍ VĚTRU - TINKTURA) – pročišťuje Jaterní vítr

 

LONG DAN XIE GAN TANG (MODRÝ HOŘEC) – pročišťuje Jaterní vítr a oheň

 

REISHI (GANODERMA) – vytváří kotvu stoupajícímu Yangu z jater

 

BU ZHONG YI QI TANG (PROBUZENÍ ENERGIE) – pro bolesti hlavy z prázdnoty!!!