HPV – lidský papilomavirus

Věděli jste, že se během života HPV virem nakazí až 80 % žen? HPV se řadí k DNA virům, které napadají buňky lidské pokožky a sliznic. Jak se zbavit HPV viru pomocí čínské medicíny, jejímž základem je přírodní léčba, medicinální houby a léčivé bylinky? 

Co užívat

CORIOLUS + CURCUMIN + REISHI

CORIOLUS – je nejsilnější likvidátor jakýchkoliv buněk, které v organismu nemají co dělat.

CURCUMIN – rozbíjí blokády a má také silný protizánětlivý účinek.

REISHI– posiluje imunitní systém a je výrazně vitalizující, znamená to, že dodává vnitřní sílu organismu, což je v podobných případech velmi důležité.

+ vitamín C ve formě extraktu brazilské třešně ACEROLY – zlepšuje vstřebávání léčivých látek medicinální hub.

Dávkování a doba užívání

Uvedenou kombinaci užívejte alespoň 5-6 měsíců. 

CORIOLUS 40% polysacharidů 2-2-2 kapsle denně.

REISHI 30% polysacharidů  1-0-1 kapsle denně.

ACEROLA 1-0-0 kapsle denně.

  • Coriolus, Reishi a Acerolu užívejte nalačno, minimální odstup je 30 minut před jídlem nebo jedna hodina po něm.
  • Vždy užívejte 5 dní a 2 dny vynechejte, aby nedošlo k únavě imunitního systému, takto lze houby užívat dlouhodobě.
  • Pokud užíváte houby společně s tinkturami, tak nejdříve užijte tinkturu a v odstupu cca 15 minut léčivou houbu.
  • Při dlouhodobém užívání udělejte po 3 měsících týdenní pauzu.
  • Pokud užíváte léky předepsané lékařem či jiné potravinové doplňky, užívejte je s odstupem od léčivých hub či bylinných tinktur půl hodiny až 1 hodinu.

CURCUMIN 1-0-1 kapsle denně 

  • Užívejte vždy po jídle – tuk pomáhá vstřebávat curcumin.
  • Při dlouhodobém užívání udělejte po 3 měsících týdenní pauzu.
  • Pokud užíváte léky předepsané lékařem či jiné potravinové doplňky, užívejte je s odstupem od léčivých hub či bylinných tinktur půl hodiny až 1 hodinu.

MUDr. Martin Dvořák

Datum: 5.5.2024

Pozitivní účinky čínské medicíny na léčbu HPV viru potvrzené studiemi

 Infekce lidským papilomavirem (HPV) je zpravidla neškodná, přetrvávající infekce však může vést k závažným zdravotním komplikacím, jako je rakovina. V současné době existuje hned několik možností léčby HPV a tradiční čínská medicína je jednou z nich a je při léčbě HPV velmi účinná. To ostatně potvrzují i vědecké studie. Například studie s názvem Traditional Chinese medicine for human papillomavirus (HPV) infections z roku 2017 prokázala, že tradiční čínská medicína zlepšuje klinický index při léčbě rakoviny děložního čípku a genitálních bradavic.

Léčba HPV viru: Integrace konvenční léčby s čínskou medicínou

V současné době neexistuje žádná léčba samotného HPV viru. Je však možné, a to hned několika způsoby, léčit zdravotní potíže, které jsou virem vyvolané. Velmi účinná je kombinace konvenční léčby doplněná o přístupy čínské medicíny, například v podobě užívání léčivých hub, jako je například houba reishi, coriolus nebo curcumin a acerola.

Typy HPV viru 

Existuje přes 100 typů HPV viru a zhruba 40 z nich může infikovat genitálie. Za vysoce rizikové se považuje nejméně 14 typů HPV. Tyto viry mohou vést ke vzniku nádorového onemocnění, nejčastěji se jedná o rakovinu děložního čípků. Typy virů, které můžeme zařadit do kategorie s nízkým rizikem, mohou vyvolat anální a genitální bradavice.

Prevence HPV

Cílem prevence HPV je zabránit nákaze infekce HPV a následnému rozvoji onemocnění. Riziko HPV onemocnění u žen i mužů může snížit očkování HPV infekci. K preventivním opatřením patří i užívání kondomu při sexuálních aktivitách.

HPV a význam pravidelných gynekologických kontrol

Jedním z významných preventivních opatření jsou také pravidelné gynekologické prohlídky, které dokáží včas odhalit předrakovinné změny děložního čípku, a zahájit co nejdříve vhodnou léčbu.

Faktory, které zvyšují riziko rakoviny děložního čípku

Na vzniku rakoviny děložního čípku se podílí hned několik faktorů, takřka ve všech případech karcinomu byly ženy dlouhodobě infikované lidskými papilomaviry (HPV). Mezi další rizikové faktory vzniku tohoto onemocnění patří oslabený imunitní systém, kouření, další infekce pohlavních orgánů, první pohlavní styk ve velmi nízkém věku, vyšší počet porodů a časté střídání sexuálních partnerů. 

Pokud potřebujete nalézt řešení dalších zdravotních problémů přejděte na stránku Vyhledávání podle potíží.

Visited 2 935 times, 2 visit(s) today

Write A Comment