Coriolus je nejsilnějším bojovníkem s různými druhy patogenů.
Onkologická onemocnění a tradiční čínská medicína
Jak pomůže tradiční čínská medicína v případě onkologického onemocnění? Cysty v prsu, rakovina prostaty, leukémie, rakovina tlustého střeva, melanomy, rakovina kostí a další nádorová onemocnění nesmírně vyčerpávají lidský organismus. TČM zná až 100 000 léčiv, které podporují imunitu a bojují proti nádorovým onemocněním. TČM je důležitá pomocná metoda při léčení onkologicky nemocných pacientů. Pro léčení se používají léčivé houby jako reishi, agaricus, maitake, hericium nebo coriolus.
Reishi je jednou z nejceněnějších hub čínské medicíny. V překladu znamená „božská houba nesmrtelnosti“.
Čínská medicína je vzácným příkladem starobylého lékařství. Její tradice je…
Cysta prsu je kulatá, tekutinou naplněná bulka, která se tvoří v mléčné žláze. Obvykle nejsou rakovinové. Cysty prsu se mohou objevit u žen jakéhokoli věku, ale nejčastěji postihují ženy ve věku od 35 do 50 let, zejména ty, které se blíží k menopauze.
Zhoubné nádory jícnu, kterým potrava prochází z krku do žaludku, se zpravidla vyvíjejí pomalu a v počáteční fázi často nevyvolávají žádné příznaky.
Rakovina žaludku je zhoubný nádor, který se vyvine ve výstelce žaludeční stěny. Příčina tohoto onemocnění je neznámá, ale k faktorům, které zvyšují riziko vývoje rakoviny žaludku, patří infekce bakteriemi H. pylori, kouření, velká spotřeba alkoholu, toto onemocnění v rodinné anamnéze, určité poruchy, jako je perniciózní anémie (typ anémie způsobený neschopností absorbovat vitamín B12) a předchozí operace žaludku.
Leukemie je zhoubné onemocnění krve, při kterém dochází k nekontrolovanému nádorovému množení abnormálních leukocytů.
Většina nádorů na mozku jsou metastázy – sekundární nádory způsobené šířením rakoviny jinde v těle. Primární nádory mozku pocházející z mozku samého jsou méně časté.
Primární karcinom jater je nejčastější primární malignitou jater. Jde především o nádor z jaterních buněk (hepatocelulární), který celosvětové patří k nejčastějším karcinomům, ve střední Evropě tvoří necelá 2 % malignit. Vzácnější je nádor cholangiocelulární (spíše z tkáně žlučovodů).