Cysta prsu je kulatá, tekutinou naplněná bulka, která se tvoří v mléčné žláze. Obvykle nejsou rakovinové. Cysty prsu se mohou objevit u žen jakéhokoli věku, ale nejčastěji postihují ženy ve věku od 35 do 50 let, zejména ty, které se blíží k menopauze.
Zhoubné nádory jícnu, kterým potrava prochází z krku do žaludku, se zpravidla vyvíjejí pomalu a v počáteční fázi často nevyvolávají žádné příznaky.
Rakovina žaludku je zhoubný nádor, který se vyvine ve výstelce žaludeční stěny. Příčina tohoto onemocnění je neznámá, ale k faktorům, které zvyšují riziko vývoje rakoviny žaludku, patří infekce bakteriemi H. pylori, kouření, velká spotřeba alkoholu, toto onemocnění v rodinné anamnéze, určité poruchy, jako je perniciózní anémie (typ anémie způsobený neschopností absorbovat vitamín B12) a předchozí operace žaludku.
Leukemie je zhoubné onemocnění krve, při kterém dochází k nekontrolovanému nádorovému množení abnormálních leukocytů.
Většina nádorů na mozku jsou metastázy – sekundární nádory způsobené šířením rakoviny jinde v těle. Primární nádory mozku pocházející z mozku samého jsou méně časté.
Primární karcinom jater je nejčastější primární malignitou jater. Jde především o nádor z jaterních buněk (hepatocelulární), který celosvětové patří k nejčastějším karcinomům, ve střední Evropě tvoří necelá 2 % malignit. Vzácnější je nádor cholangiocelulární (spíše z tkáně žlučovodů).
Rakovina duodena pohledem čínské medicíny, přírodní léčba, léčivé houby a bylinky
Rakovina tlustého střeva, známá také jako kolorektální karcinom, je maligní nádor konečníku nebo tlustého střeva. Rakovina konečníku postihuje poslední část střeva.
Rakovina slinivky břišní je celkově relativně vzácná, ale je častou příčinou úmrtí na rakovinu, protože je často diagnostikována až ve chvíli, kdy dosáhne pokročilého stadia.
Rakovina prostaty je pomalu rostoucí rakovina, která postihuje především starší muže. Často není fatální. Příčina je neznámá, i když je běžnější u mužů s tímto onemocněním v rodinné anamnéze a u mužů afro-karibského nebo afrického původu.