Oblíbené (0)

Rakovina - karcinom - prsu

Rakovina prsu je celosvětově nejběžnější rakovinou u žen. Příčiny této rakoviny nejsou ještě zcela probádány, ale byly identifikovány různé rizikové faktory. Hlavním je věk: riziko vývoje této rakoviny se zvyšuje s věkem, většina případů se vyskytuje u žen nad 50 let. Mezi další rizikové faktory patří: tato nemoc v rodinné anamnéze, začátek menstruace v raném věku nebo pozdní menopauza, bezdětnost nebo děti v pozdním věku, nadváha, střední až velká spotřeba alkoholu, užívání kombinované perorální antikoncepční pilulky a hormonální substituční terapie. V některých případech může být rakovina prsu spojena s dědičnými geny, včetně genů známých jako BRCA1 a BRCA2. Prvním znatelným příznakem rakoviny prsu je často bezbolestná bulka. K dalším příznakům patří změna velikosti nebo tvaru prsou, bulka nebo otok v podpaží, dolíčky na kůži pokrývající bulku v prsu, vyrážka v okolí bradavky, změna vzhledu bradavky, jako například její převrácení směrem dovnitř a neobvyklý výtok z bradavky, který může obsahovat krev. Rakovina se může rozšířit do jiných částí těla, jako jsou například plíce. K možným léčebným postupům patří operace, chemoterapie a radioterapie. V některých případech lze použít i hormonální terapii nebo léčiva biologické terapie.

 

Jak našemu tělu pomáhají léčivé (vitální) houby?

Léčivé účinky hub využívá čínská medicína již po staletí. Jejich účinky jsou založeny nejen na zkušenostech, ale dnes i na mnoha vědeckých studiích, které dokazují, že houby mají výraznou schopnost modulovat naši imunitu. V organismu zvyšují a aktivizují velké množství makrofágů, T-lymfocytů či NK buněk (tzv. přirozených zabíječů). Tyto buňky imunitního systému atakují a ničí rakovinné buňky. Účinné látky obsažené v houbách mají vedle toho schopnost i přímo zabíjet nádorové buňky a omezovat jejich dělení. A v neposlední řadě eliminují šíření rakovinných buněk dále do těla, tzv. tvorbu metastáz.

 

Léčivé (vitální) houby jako doplněk při chemoterapii a radioterapii

Radioterapie i chemoterapie sice účinně bojuje proti rakovinným buňkám, současně má však dopad na zdravé buňky. Tento drastický zásah do těla má za následek oslabování již tak oslabeného organismu. Proto se jako doplněk k chemo a radioterapii doporučují léčivé houby. Pomáhají zmírnit negativní účinky náročné léčby a zlepšit kondici pacienta. Na rozdíl od běžných bylinek neoslabují působení chemo ani radioterapie. Tento efekt prokazuje řada studií. Podáváním léčivých hub je navíc možné zmírnit negativní vedlejší účinky konvenční léčby, jako je únava, nevolnost, padání vlasů či poškození kostní dřeně. Ještě jednou zdůrazňujeme, že vitální houby je možné užívat souběžně s chemo či radioterapií.

 

Doporučujeme užívat kombinaci tří léčivých hub

 

Maitake (Grifola frondosa, trsnatec lupenitý)

Maitake je jednou z nejvýznamnějších hub užívaných při léčbě karcinomu prsu. Podle vědeckých studií obsahuje bioaktivní složku (D frakci), která je známá pro své imunostimulační a protinádorové účinky. Tato složka dokáže u rakovinných buněk vyvolat apoptózu, tj. sebevraždu rakovinové buňky. Navíc pomáhá navést účinek zbylých dvou hub (Coriolu a Reishi) do prsou.

 

Coriolus (Coriolus versicolor, outkovka pestrá)

Coriolus je využíván tradiční čínskou medicínou k léčbě celé řady onemocnění.  Pomáhá při únavě, moduluje funkce imunitního systému a v neposlední řadě má prokázané protirakovinné účinky. Dokáže velmi efektivně a systematicky likvidovat jakékoliv patogenní buňky v organismu ať už jde o viry, bakterie, chlamydie, borelie či rakovinné buňky. Spolu s Reishi má výrazné protizánětlivé účinky. To zmiňuji záměrně, jelikož spojitost mezi chronickými záněty a rakovinou je dnes již vědecky prokázána.

 

Reishi (Ganoderma lucidum, lesklokorka lesklá)

Reishi je jednou z nejznámějších a nejužívanějších vitálních hub. Její léčebné účinky jsou známy více než 4 000 let. Díky vysokému obsahu polysacharidů, triterpenů a fytosterolů je používána právě k léčbě nádorových onemocnění a k jejich prevenci. Studie portugalských vědců z roku 2011 zjistila, že pokud chceme působit na rakovinné buňky, tak není smysluplné použít jen některé části houby (třeba vysoce koncentrované polysacharidy či triterpenoidy), ale je třeba použít celý komplex látek obsažených v této houbě. Právě tento komplex přírodních látek má cytotoxické účinky na rakovinné buňky.       

          

Dávkování

U onkologických onemocnění doporučujeme užívat 3-5 g výše uvedených léčivých hub denně (myšleno všech tří hub dohromady).

 

Reishi 1-0-1 kapsle

Maitake 1-0-1 kapsle

Coriolus 1-2-1 kapsle

 

To je dávka 4 g/den vhodná pro ženu do 70 kg. Tuto dávku je možné podle potřeby i zvýšit.

 

Pro lepší efekt doporučujeme užívat vitální houby 5 dní v týdnu a 2 dny udělat pauzu. Užívat vždy na lačno (30 min před jídlem nebo 1 hodinu po jídle). Při dlouhodobém užívání doporučujeme udělat po 3 měsících 1 týden pauzu.

 

Kombinace těchto tří hub se podává po celou dobu konvenční léčby a ještě cca 2 měsíce po jejím ukončení. Poslední měsíc se dávky postupně snižují až do ztracena.

 

Pokud je léčba úspěšná, doporučujeme nasadit preventivní kúru a užívat tuto kombinaci hub 1-2x ročně.

 

Ve většině případů je vhodné přidat ještě Curcumin, což je extrakt z kurkumy dlouhé.

Kurkuma je má významné protinádorové a protizánětlivé účinky, a z pohledu čínské medicíny dokáže rozbíjet blokády, což je u nádorů velmi důležitá vlastnost.