MYCOSOMAT

Použití MycoSomatu v praxi

Popis MycoSomatu

Produkt MycoSomat je sestavený na principech tradiční čínské medicíny. Vyváženě kombinuje účinky vitálních hub a čínských bylinek. Směs vychází sice z tradičního receptu XIAO YAO SAN – ROZBITÍ OKOVŮ, nicméně je upravená na nerovnováhy související s vysokým stresovým zatížením, které na člověka klade moderní doba.

Podle tradiční čínské medicíny se systém Gan (dřevo, Játra) díky stresu a nadměrným emocím může blokovat a následně zahřívat. Tato blokáda může vyvolat další stagnace v různých částech organismu. My to popisujeme jako somatizaci stresu. Somatizace stresu znamená přenos psychické tenze na různé části těla. Dlouhodobým či silným stresem trpící člověk začne často pociťovat různé tlaky či pocity úzkosti, zejména na přední části těla – knedlík v krku, tíseň či tlak na hrudi, potřebu hlubokého prodýchnutí a vzdychání, tlak v solárním plexu, kolem žaludku či žlučníku, nebo ve střevech. U žen jsou častou somatizací různé menstruační bolesti.

Dle tradiční čínské medicíny předchází téměř každému onemocnění tvorba energetické blokády někde v organizmu. Energetický shluk je vyvolán vytěsněnými emocemi, dle hesla – vědomí je v mysli, emoce v těle. Z vytěsněných emocí vznikají různé bolesti, úzkosti, nejasné pocity, které tvoří základ tělesným onemocněním, zejména autoimunitní povahy.

Podle čínské medicíny má směs také výrazný An Shen účinek. Přes posílení Xin (Srdce) harmonizuje duši Shen. Jinými slovy bychom mohli říci, že směs dokáže uvést naši psychiku opět do rovnováhy. Na tomto účinku se podílí hlavně bylinky jako je Suan Zao Ren (jujuba) a He Huan Pi (mimóza citlivka). A samozřejmě i obě houby, REISHI a HERICIUM.

HERICIUM je jednou z  nejvýznamnějších léčivých hub, která ovlivňuje naši mysli a ducha. Hericium jednak regeneruje a chrání nervovou soustavu, a jednak má i tzv. nootropické účinky, podporuje mozkové funkce, pomáhá při demencích. Jedna jeho složka, amycenon přestupuje bariéru mezi krví a mozkem, zvyšuje ostražitost, zlepšuje spánek i náladu. Jedna ze studií dokazuje, že Hericium zmírňuje deprese, úzkosti, podrážděnost a zvládání těžkých životních situací u menopauzálních žen.

REISHI je další léčivou houboukterá velmi účinně zvyšuje odolnost proti stresu a urychluje regeneraci po psychické zátěži. Je potvrzeno, že Reishi dokáže pomoci s řešením neurastenie, která je charakterizovaná i zvýšenou únavou, podrážděností, poruchami spánku, soustředěním, bolestmi aj. Neurastenickým pacientům v jedné studii podávali Reishi nebo placebo. Výsledky ukázaly, že u pacientů, kteří dostávali Reishi se snížil pocit únavy, zvýšil se pocit pohody, spokojenosti. U Reishi jsou potvrzené i „antidepresivní“ a úzkosti snižující účinky. Ukázalo se totiž, že látky v Reishi obsažené ovlivňují serotoninové receptory v mozku, čímž působí podobně jako mnohá antidepresiva.

Dávkování MycoSomatu

  • konkrétní dávkování naleznete u jednotlivých potíží – VYHLEDÁVÁNÍ PODLE POTÍŽÍ
  • užívejte na lačno, minimální odstup je 30 minut před jídlem nebo jedna hodina po něm
  • vždy užívat 5 dní a 2 dny vynechat, aby nedošlo k únavě imunitního systému, takto lze houby užívat dlouhodobě (neplatí při užívání Coriolu v akutních případech)
  • těžší problémy: 3–8 kapslí denně (například 3-0-3 kapsle)
  • lehčí problémy: 1–2 kapsle denně (například 1-0-1 kapsle)
  • pokud užíváte směs společně s tinkturami, tak nejdříve užít tinkturu a v odstupu cca 15 minut směs bylinek a léčivých hub
  • při dlouhodobém užívání udělat po 3 měsících 1 týden pauzu
  • pokud užíváte léky předepsané lékařem či jiné potravinové doplňky, užívejte je s odstupem od léčivých hub či bylinných směsí 1/2 až 1 hodinu

Složení ve jedné kapsli

Reishi (Ganoderma lucidum), lesklokorka lesklá, extrakt z plodnice

Hericium (Hericium erinaceus), korálovec ježatý – extrakt z plodnice

Suan Zao Ren (Sem. ziziphi spinosae), jujuba ostnitá – extrakt ze semene

He Huan Pi (Cort. albizziae), mimóza citlivka – extrakt z kůry

Bai Shao (Rad. paeoniae alba), pivoňka mléčnokvětá – extrakt z kořene

Chai Hu (Rad. bupleuri), prorostlík čínský – extrakt z kořene

Yu Jin (Rhiz. curcumae), kurkuma – extrakt z kulovitého oddenku

Xiang Fu (Rhiz. cyperi), šáchor hlíznatý – extrakt z oddenku

Zhi Zi (Fruc. gardeniae), gardénie jasmínová – extrakt z plodu

Mu Dan Pi (Cort. moutan radicis), pivoňka polokřovitá – extrakt z kůry kořene

Gan Cao (Rad. glycyrrhizae), lékořice – extrakt z kořene

Diagnozy
Visited 2 082 times, 4 visit(s) today

Write A Comment