Oblíbené (0)

Chřipka

Chřipka je virová infekce horních cest dýchacích. Zpravidla se vyskytuje v zimě (sezónní chřipka), ale může se objevit kdykoli. Virus se typicky šíří kapénkami z kašle a kýchání. Infekcí se lze nakazit vdechováním kapének nebo dotykem kontaminovaných povrchů a následným dotykem úst nebo nosu. Sezónní chřipka se šíří tímto způsobem. Všechny druhy chřipky vyvolávají podobné příznaky: horečku, bolest hlavy, kašlání nebo kýchání, vyčerpání, bolesti, ucpaný nos nebo rýmu, zvracení a průjem.

 

Přírodní léčba chřipky - bylinky a houby tradiční čínské medicíny

 

PREVENCE = POSÍLENÍ IMUNITY

 

 

Výborným pomocníkem na posílení imunity jsou léčivé houby. Ideální ve čtyřkombinaci MYCOCOMPLEX, který obsahuje houby Cordyceps, Reishi, Agaricus a Shiitake. Každá z hub posiluje naši imunitu a vitalitu trochu jinak. Cordycpes stimuluje ledviny a plíce, Reishi posiluje naši vitalitu a zároveň harmonizuje psychiku, Agaricus je největší stimulant imunity a Shiitake harmonizuje střed a trávení. Celkově vytváří synergický efekt, který výrazně stimuluje naši schopnost bránit se vpádu vnějších patogenů.

Při užívání této směsi se chřipka člověku vyhýbá, a pokud ho postihne tak mívá výrazně mírnější příznaky a kratší průběh.

 

 

JAK POSTUPOVAT V PŘÍPADĚ PROPUKNUTÍ ONEMOCNĚNÍ

 

Tradiční čínské bylinné tinktury

Pokud jsme opravdu hodně oslabení, tak se chřipce hůře bráníme. Ale i zde má čínská medicína páky v podobě bylinných alkoholových tinktur. Tyto tinktury jsou postaveny na starých tradičních recepturách. Kombinace alkoholu a bylin dodává tinktuře zcela jinou razanci, která je právě u akutních stavů tolik potřebná. Důležité je však trefit co nejpřesněji fázi, kde se patogen nachází a vybrat co nejcíleněji danou tinkturu. Chřipka pak netrvá týden, ale obvykle jen 1-2 dny.

 

         

 

 

SKOŘICOVÉ POHLAZENÍ - začátek infekce - zimnice, třesavka, zahřívá

 

CORIOLUS  - 4x denně 4 kapsle - použít při prvních příznacích, jen pár dní

BETAGLUKAN - 4x denně 2-6 kapsle - použít při prvních příznacích, jen pár dní

Imunita se šokově vybudí a nemoc většinou nepropukne. Záleží samozřejmě na síle našeho organismu a síle konkrétního patogenu.

 

 

OTEVŘENÍ DVEŘÍ - nevýrazné či divné příznaky, střídání zimnice a horkosti, táhnoucí se, vracející se či opakující se problém

 

BURÁCENÍ HORY- kašel, spíše akutní, spíše se žlutým hlenem, ale i neproduktivní či kuřácký

 

ODVEDENÍ TOXINU - bolesti v krku u akutní infekce či zánětu

 

DRAČÍ DECH - počátek virové či bakteriální infekce, začínající horečka, toxické horko, záněty, přírodní antibiotikum

 

HOŘÍCÍ KEŘ - u chřipky a nachlazení, pokud je přítomna bolest svalů, kloubů, hlavy, celého člověka. Pro stav, kdy horečka začíná stoupat a všechno bolí.

 

DEVĚT BYLIN - těžké tělo a otoky, v počátku chřipky a nachlazení, není vysoká teplota, pacient je oteklý, má oteklý obličej, váčky pod očima, je celý ztěžklý, rozbolavělý

 

ŽLUTÝ DRAK - virové či bakteriální infekce, záněty, toxin, horečka, žluté hleny, přírodní antibiotikum

 

STŘÍBRNÝ DECH - virové či bakteriální infekce horních i dolních cest dýchacích, horečka, žluté hleny, pročišťuje plíce od horkého toxinu po vpádu chladného patogenu, přírodní antibiotikum, epidemie

 

 

Angína či chronické bolesti v krku

 

BÍLÝ ZÁMOTEK - toxické horko v krku, hnisavé čepy na mandlích, zduřelé uzliny, ostrá či pálivé bolest v krku, záněty středního ucha, horečka, zarudlý a oteklý krk. Dále pak zarudlý a bolestivý obličej, zarudlé a oteklé oči, horečka s averzí k chladu, bolestivý krk, žízeň.

 

CORIOLUS  - 2-2-2 kapsle denně 

 

 

Dávkování tinktur:

u akutních stavů doporučujeme užívat tinktury obvykle několik dní, obvykle do vyřešení problému

denní dávka je 1 kapka na 1 kg tělesné hmotnosti, denní dávku rozdělit na dvě části – ráno a večer, tzn. pokud vážíte například 70 kg, tak si dáte 35 kapek ráno a 35 kapek večer

první 2 dny užívejte dvojnásobnou dávku

před použitím je dobré tinkturu protřepat, mírné zakalení je normální

tinktury užívejte na lačno, minimální odstup je 30 minut před jídlem nebo jedna hodina po něm.

tinkturu je možné zalít trochou horké vody a tím dojde k odpaření se alkoholu, tento postup je vhodný pro děti nebo řidiče

 

 

MUDr. Martin Dvořák

 

27.12.2021

 

            

 

 

7 užitečných rad pro prevenci chřipky v zimním období:

 

1.Uchovávejte se v teple, vyhýbejte se prochladnutí, dostatečně se strojte.

 

2.Jezte spíše teplé potraviny. Hlavně snídaně musí být teplá. Jogurt z ledničky opravdu není vhodný. Ideální jsou polévky, nejlépe ve formě dlouho vařených vývarů z hovězích kostí.

 

3.Vyhýbejte se nadměrnému množství syrové zeleniny a ovoce. Zeleninu a ovoce ano, ale pokud možno nějak tepelně zpracované.

 

4.Pokud prochladnete, dejte si hned skořicový nebo zázvorový čaj. Zahřeje vás a pomůže vypudit chladný patogen z těla ven.

 

Návod na zázvorovo-skořicový čaj:

Ingredience: 3 plátky čerstvého zázvoru velikosti větší mince, 5 tyčinek skořice, 1 polévková lžíce medu, 1l vody.

Postup: Do hrnce s vodou dejte zázvor a skořici. Přiveďte k varu a nechte cca 10 minut vařit. Pak odstavte, nechte 20 minut louhovat. Teprve pak oslaďte medem. Čaj pijte teplý.

 

5.Antibiotika u chřipky nepomohou. A velmi výrazně zachladí organismus, takže kromě trávicích problémů mohou způsobit recidivy různých akutních stavů, jako jsou např. záněty močového měchýře.

 

6.Pokud již onemocníte, nepotlačujte teplotu. Je to přirozená obranná reakce, která likviduje patogeny. Pokud ji předčasně zchladíte, tak nemoc prodloužíte a oslabíte organismus. Ale všeho s mírou – dlouhodobě vysoké teploty je už nutné zchladit.

 

7.Pokud onemocníte, dostatečně odpočívejte!! Tělo potřebuje na boj s patogenem hodně energie. Pokud se při nemoci budete namáhat, a to jak psychicky, tak fyzicky, pak odčerpáváte energii jinam než ji tělo potřebuje.