Cholesterol zvýšený – hypercholesterolemie

Hypercholesterolemie je onemocnění, kdy je v krvi vysoká hladina cholesterolu, která sama o sobě obvykle nezpůsobuje příznaky, ale zvyšuje riziko srdečních a oběhových poruch, jako jsou srdeční infarkt a mrtvice. 

Mnoho lidí má vysokou hladinu cholesterolu v důsledku nezdravého životního stylu, ale někteří mají zděděnou poruchu zvanou familiární hypercholesterolemie, která je spojena s extrémně vysokými hladinami cholesterolu. Léčí se změnou životního stylu a léky ke snížení hladiny cholesterolu v krvi.

Hypercholesterolemie, vysoká hladina cholesterolu pohledem čínské medicíny, přírodní léčba, léčivé houby a bylinky

Co užívat

MYCOCHOLEST  – pomáhá udržovat správnou hladinu cholesterolu v těle

Dávkování a doba užívání

MycoCholest užívejte 2-3 měsíce, poté si nechat udělat kontrolní testy. Většinou jsou již v pořádku.

MYCOCHOLEST 2-0-2 kapsle denně

  • užívejte na lačno, minimální odstup je 30 minut před jídlem nebo jedna hodina po něm
  • při dlouhodobém užívání udělat po 3 měsících 1 týden pauzu
  • pokud užíváte léky předepsané lékařem či jiné potravinové doplňky, užívejte je s odstupem od léčivých hub či bylinných tinktur 1/2 až 1 hodinu

MUDr. Martin Dvořák

Datum: 1.9.2021

O Cholesterolu

Funkce cholesterolu

Stavební kámen všech buněčných membrán, žlučových kyselin, steroidních hormonů produkovaných v nadledvinách, pohlavních orgánech aj. Tvoří se v játrech a též jej přijímáme potravou a při nadbytku se ukládá v cévních stěnách a podílí se na rozvoji aterosklerózy.

Lipoproteiny

Protože lipidy jsou ve vodě nerozpustné, musí být v plazmě navázané na speciální molekuly bílkovin, které umožňují jejich transport. Komplexům lipidů a proteinů říkáme lipoproteiny. Rozlišujeme dvě hlavní skupiny lipoproteinů (podle jejich denzity) a to HDL a LDL (high x low density lipoproteins) a v praxi se často používá označení HDL a LDL cholesterol. Zjednodušeně lze říct, že HDL je tělu prospěšný, protože směřuje cholesterol z cév a orgánů do jater a čím vyšší je jeho hladina, tím lépe. Naopak zvýšené a vysoké hladiny LDL napomáhají ukládání cholesterolu do cév a tím rozvoji aterosklerózy a zde se snažíme, aby byly jeho hladiny v krvi v normálních, resp. optimálních hodnotách.

Terapie hyperlipoproteinémií:

Změna stravovacích návyků: Lipidy by měly tvořit méně než 30 % přijímaných kalorií za den, pacient by měl upřednostnit rostlinné tuky a omezit tuky živočišné. Vhodné jsou ale ryby, které jsou bohaté na omega-3mastné kyseliny, např. losos nebo tuňák. Lidé s hyperlipoproteinémií by neměli jíst vaječné žloutky, protože obsahují hodně cholesterolu. Vhodný je dostatek vlákniny a omezení alkoholu.

U obézních pacientů redukce váhy.

Pravidelný pohyb.

Nekouřit (neovlivňuje hladinu lipidů, ale snižuje riziko kardiovaskulárních komplikací).

V případě nutnosti – tedy u pacientů, kteří již mají významně zvýšené kardiovaskulární riziko pak léky, tzv. hypolipidemika.

Přírodní léčba hypercholesterolemie, vysoká hladina cholesterolu, léčivé houby a bylinné směsi čínské medicíny

Pokud potřebujete nalézt řešení dalších zdravotních problémů přejděte na stránku Vyhledávání podle potíží.

Visited 1 148 times, 1 visit(s) today

Write A Comment