Kategorie

Články o houbách

Kategorie

Články o houbách

Více než 2000 let je Cordyceps využíván tradiční čínskou medicínou. Vědeckými metodami je také zjištěno, že Cordyceps posiluje fyzickou i psychickou kondici, je silným antioxidantem, reguluje aktivitu imunitního systému, zabíjí mnohé patogenní mikroorganismy a rakovinné buňky aj.V této studii se autoři zaměřili právě na regulaci imunitního systému pomocí Cordycepsu. 

Houba roste hlavně na poškozených listnatých stromech.  Je možné ji pěstovat ve velkém či doma, a to právě např. na dubových polenech. Jedná se o velmi populární houbu, je neodmyslitelnou součást asijské kuchyně, ale také tradiční čínské medicíně. V současnosti probíhající studie potvrzující, že Shiitake disponuje léčivými účinky.

Je však s úspěchem využívána i k léčbě mnoha druhů nemocí. Čínská medicína s touto houbou pracuje již tisíce let. Díky rozšíření pěstování Shiitake po celém světě se dostala do povědomí a tedy i do hledáčku vědců, kteří díky prováděným pokusům zjistili, že Shiitake pozitivně ovlivňuje fungování imunitního systému, pomáhá bojovat s rakovinou i infekcemi, je silným antioxidantem.