Tag

Kožní onemocnění

Browsing

Hledat

Jak na kožní onemocnění nahlíží TČM?

Jaká jsou nejčastější kožní onemocnění? A jak na kožní onemocnění nahlíží TČM? Například lupenka, dermatitida, kopřivka, celulitida, růže nebo bradavice. Za kožní problémy může podle tradiční čínské medicíny nedostatečné čchi na drahách plic. Kromě toho souvisí také s játry, horkem a stagnací krve. Lidé se často potýkají se svěděním celého těla, ale také s puchýřky. Příznaky závisí na onemocnění. Přírodní léčba využívá zejména léčivé houby reishi a coriolus.

Z pohledu západní medicíny to není nemoc jako taková, spíše se jedná o estetický handicap, ale z hlediska čínské medicíny je to již známka určité nerovnováhy v organismu.

Kopřivka je svědivá, plastická vyrážka, která může postihnout celé tělo nebo jen malou oblast kůže. Obvykle trvá jen několik hodin (akutní kopřivka), ale může trvat i několik měsíců (chronická kopřivka).

Erysipel (růže) je bakteriální infekce svrchních vrstev kůže, obvykle v důsledku pronikání bakterií skrze nějakou puklinu do kůže – například z řezné rány nebo vředu nebo z kožních onemocnění, jako je dermatomykóza nebo ekzém.