Hemeroidy ( hemoroidy )

Hemoroidy (hemeroidy) jsou zduřené žíly uvnitř konečníku nebo kolem řiti. Jsou důsledkem zvýšeného tlaku uvnitř břicha, obvykle v důsledku přílišného namáhání při defekaci kvůli zácpě nebo průjmu, nadváze nebo těhotenství.

Hemoroidy, které se vyskytují uvnitř konečníku, mohou krvácet, zobrazovat se jako jasně červená krev na výkalech, toaletním papíru nebo v záchodové míse. Větší vnitřní hemeroidy mohou vyčnívat z řiti, obvykle po defekaci, ale často se samy vracejí dovnitř neboje lze vtlačit zpět rukou. Externí hemoroidy se vyvíjejí mimo anus. Oba typy mohou vytvářet svědivé, citlivé, bolestivé bulky.

Přírodní léčba hemeroidů ( hemoroidů ), léčivé houby a bylinné směsi čínské medicíny. 

Co užívat

tinktura ZLATÁ ŽÍLA (obsahuje směs bylinek na hemeroidy) + léčivá houba REISHI k celkové podpoře vitality organismu

+ v případě zhoršování potíží stresem MYCOSTRESS

+ vitamín C ve formě extraktu brazilské třešně ACEROLY – zlepšuje vstřebávání léčivých látek medicinální hub

Dávkování a doba užívání

Uvedenou kombinaci užívejte alespoň 2-3 měsíce 

ZLATÁ ŽÍLA (obsahuje směs bylinek na hemeroidy)

 • před použitím vždy tinkturu protřepat, mírné zakalení je normální
 • denní dávka je 1 kapka na 1 kg tělesné hmotnosti, denní dávku rozdělit na dvě části – ráno a večer, tzn. pokud vážíte například 60 kg, tak si dáte 30 kapek ráno a 30 kapek večer
 • tinktury užívejte na lačno, minimální odstup je 30 minut před jídlem nebo jedna hodina po něm
 • tinkturu je možné zalít trochou vroucí vody a tím dojde k odpaření se alkoholu, tento postup je vhodný pro děti nebo řidiče
 • při dlouhodobém užívání je vhodné udělat asi po 3 měsících 1 týden pauzu
 • pokud užíváte léky předepsané lékařem či jiné potravinové doplňky, užívejte je s odstupem od léčivých hub či bylinných tinktur 1/2 až 1 hodinu

REISHI 30% polysacharidů  2-0-2 kapsle denně

ACEROLA 1-0-0 kapsle denně

 • Reishi a Acerolu užívejte na lačno, minimální odstup je 30 minut před jídlem nebo jedna hodina po něm
 • vždy užívat 5 dní a 2 dny vynechat, aby nedošlo k únavě imunitního systému, takto lze houby užívat dlouhodobě
 • pokud užíváte houby společně s tinkturami, tak nejdříve užít tinkturu a v odstupu cca 15 minut léčivou houbu
 • je vhodné zvýšit příjem vitamínu C, který zlepšuje vstřebatelnost léčivých látek, například ve formě extraktu brazilské třešně ACEROLY
 • při dlouhodobém užívání udělat po 3 měsících 1 týden pauzu
 • pokud užíváte léky předepsané lékařem či jiné potravinové doplňky, užívejte je s odstupem od léčivých hub či bylinných tinktur 1/2 až 1

MYCOSTRESS 6-0-6 tablet denně

 • užívejte na lačno, minimální odstup je 30 minut před jídlem nebo jedna hodina po něm
 • při dlouhodobém užívání udělat po 3 měsících 1 týden pauzu
 • pokud užíváte léky předepsané lékařem či jiné potravinové doplňky, užívejte je s odstupem od léčivých hub či bylinných tinktur 1/2 až 1 hodinu

MUDr. Martin Dvořák

Datum: 7.7.2021

O Hemoroidech

Hemoroidy (hemeroid) jsou uzlovitá rozšíření cév v pleteni pod anální sliznicí. Je to nejčastější onemocnění konečníku a anu. Zhruba 80 % lidí nad 30 let má s hemoroidy zkušenost. Častěji postihují muže než ženy.

Rizikovými faktory vzniku hemoroidů jsou: dědičné faktory, nevhodná strava, zácpa, oslabení pojivá, těhotenství a nedostatek pohybu. Podle pokročilosti rozlišujeme čtyři stádia onemocnění (podle toho, jak moc pronikají hemoroidy ven z řitního otvoru a zda je ještě možné vtlačit postižené cévy zpět do análního kanálu).

Hemoroidální uzlíky vznikají při zvýšení tlaku v břišní dutině. Ten způsobí stagnaci krve ve zmíněné cévní pleteni a postižené cévy se uzlíkovitě rozšíří. Při tlačení na stolici se takto přeplněné cévy pod anální sliznicí zvýrazní a vtlačují se směrem do rekta a análního otvoru. To je příčinou silných bolestí. Kromě toho provází hemoroidy svědění, pálení, záněty a vyrážky v anální oblasti.

Pokud dojde ke krvácení z hemoroidů, bývá krev na toaletním papíru nebo v míse na stolici, nikoli s ní smíšená. Každého pacienta, který udává krev na nebo ve stolici, musí vidět lékař, aby vyloučil karcinom.

Terapie se řídí stádiem pokročilosti onemocnění. Podle něj je nutné zavést režimová opatření (důsledná anální hygiena), indikovat podvaz nebo sklerotizaci hemoroidů (tj. způsobit zajizvení postižených cév, viz také žilní varixy v kapitole cévní systém) nebo rozhodnout o operaci.

Přírodní postupy

Režimová opatření – dostatek vlákniny, dostatek tekutin, příležitostně slabá projímadla ke zmírnění zácpy.

Posilování svalů pánevního dna

Teplé sedací koupele s heřmánkem nebo dubovou kůrou zmírňují svědění a podporují hojení

Rady pacientům

Nosit spodní prádlo z čisté bavlny, nenosit příliš úzké kalhoty

Pečlivá hygiena. Používat jemný toaletní papír a vlhké ubrousky pro intimní hygienu. Po jejich použití se vždy opatrně úplně osušit. Jiná alternativa je osprchování po každé defekaci.

Pravidelný pohyb upravuje konzistenci stolice. Vhodné jsou sporty, které nezatěžují pánevní dno jednostranně, např. plavání, běh aj.

Hemeroidy ( hemoroidy ) pohledem čínské medicíny, přírodní léčba, léčivé houby a bylinky. Bylinky na hemeroidy (hemoroidy).

Pokud potřebujete nalézt řešení dalších zdravotních problémů přejděte na stránku Vyhledávání podle potíží.

Visited 1 041 times, 4 visit(s) today

Write A Comment