PŘEHRAZENÍ TOKU ŽLUTÉ ŘEKY (057)

YU DAI

Svědivý či pálivý výtok. Zarudlá sliznice ženských orgánů.

Z hlediska tradiční čínské medicíny se v Číně používá u stavů jako

  • Gynekologický výtok se svěděním a pálením sliznic

Popis dle tradiční čínské medicíny

Gynekologické záněty, které se projevují výtokem, jsou vyvolány kombinací několika příčin – narušené imunity, hormonální nerovnováhy a nevhodného stravování či špatně fungujícího zažívání. Zánět je pak pouze ventilem, kterým se organizmus čistí. Uvedená bylinná směs má rovněž trojí působení – podporuje imunitu a tím působí na zánět, upravuje zažívání a hormonální hladinu.

Nutnou součástí léčby uvedených příznaků je dieta s omezením mléčných výrobků a vynecháním sladkostí.

Jak užívat dle tradiční čínské medicíny

  • 3x denně 25 kuliček.
  • Není určen pro děti do 3 let. Děti od 3 do 12 let užívají 3x denně 12 kuliček.

Osvědčené kombinace dle tradiční čínské medicíny

Soudobý pohled

Tyto tradiční názory čínské medicíny se až tolik neliší od moderních poznatků, uvědomíme-li si, že pod pojmy zanášení či kvašení v organismu se rozumí celková imunologická reakce, které se nedaří zvládnout recidivující gynekologický zánět. Je rovněž známo, že nejenom imunita sehrává roli při této reakci, ale že záleží i na hormonální rovnováze. Nepořádek v hladinách hormonů se rovněž významně podílí na možnostech vzniku recidivujících gynekologických zánětů. Je potvrzeno rovněž zpětné působení zánětu na hormonální nerovnováhu. U kvasinkové infekce popisuje literatura (dr. Trowbridge, The Yeast Syndrome) 26 různých, převážně endokrinologických onemocnění, které se vyvinou následkem nepřiměřené imunitní reakce na infekci. To se týká například poruchy štítné žlázy, vaječníků, padání vlasů, alergií, některých psychických poruch, revmatických onemocnění a jiných. Proto se u gynekologických zánětů projevujících se výtokem doporučuje téměř vždy léčba celková. Hlavní složkou ve směsi PŘEHRAZENÍ TOKU ŽLUTÉ ŘEKY je rostlina ailanthum altissima, která je známa svým pročišťujícím a dezinfekčním účinkem. Její působení je doplněno galgánem, upravujícím zažívání a čtveřicí bylin identických se směsí 161-PILULKA ČTYŘ ŠLECHTIČEN, upravující hormonální profil. Takto se osloví všechny faktory, hrající roli ve vzniku gynekologických výtoků.

Složení doporučené denní dávky

1,86g – CHUN GEN PI – Pajasan žláznatý, kůra kořene

0,62g – BAI SHAO – Pivoňka bělokvětá, bílý kořen

0,49g – SHU DI HUANG – Rehmanie lepkavá modif., kořen

0,37g – DANG GUI – Děhel čínský, kořen

0,25g – GAO LIANG JIANG – Galgán lékařský, oddenek

0,25g – HUANG BAI – Korkovník amurský, kůra

0,12g – CHUAN XIONG – Koprníček wallichův, oddenek

Ostatní složky: kukuřičný škrob, rýžový škrob, leštící látka: talek

Seznam zdrojů

Bensky Dan/Barolet Randall Chinese Herbal Medicine, Formulas & Strategies / vydavatel Eastland Press, Incorporated / rok 1990 / ISBN: 0-939616-10-6

Visited 33 times, 1 visit(s) today

Write A Comment