Agaricus zlepšuje kvalitu života zdravých lidí

Agaricus blazei (Agaricus brasiliensis, Himematsutake, žampión mandlový, 姫松茸) je houba, která má domovinu v oblasti pralesů jižní Ameriky, kde ji využívali dlouhá staletí k léčení místní indiáni.

Houba se později stala populární i v jiných částech světa. Houba má klobouček, který může mít různé barvy, nejčastěji je to bílá, šedá či červenohnědá. Houba dostala své české jméno podle typické vůně, připomíná mandle. Agaricus je podrobován mnoha analýzám a pokusům, aby se odhalily jeho složky i účinky. Již se ukázalo, že Agaricus je možné využít k posílení imunitního systému, snížení hladiny cukrů a tuků v krvi, jako silného antioxidantu. Agaricus má také protirakovinné a protiinfekční účinky.

V tomto textu se autoři věnovali použití Agaricu u zdravých lidí. Vytvořili studii, do níž po dobu 12 týdnů zapojili dobrovolníky, kterým podávali potravinu obsahující Agaricus. Poté jim dávali vyplnit dotazník (ten samý vyplňovali před zahájením podávání Agaricu, aby bylo možné výsledky porovnat), ve kterém sledovali, jak se změnil život těchto dobrovolníků. Dobrovolníci v dotaznících uváděli, že po dokončení studie s Agaricem se jejich stav zlepšil. U mnohých oproti počátečnímu stavu došlo ke zmírnění padání vlasů a jejich šedivění. Dále účastníci udávali, že se zmírnila únava či malátnost, zmírnila se i únava očí, povolila ztuhlost ramen, chlad končetin, lépe se jim ráno vstávalo a neusínali během dne, večer pak snáze uléhali a snáze usínali. Je tedy patrné, že dobrovolníci, kteří po dobu 12 týdnů užívali Agaricus, zaznamenali zlepšení svého zdraví v mnoha oblastech oproti stavu, který byl před zahájením studie. Navíc nikdo z účastněných neudával, že by pociťoval nějaké nežádoucí účinky spojené s užíváním Agaricu.

http://www.dl.begellhouse.com/journals/708ae68d64b17c52,336a63ca4b6b8f52,57b81ce9742fa347.html

Visited 18 times, 1 visit(s) today

Write A Comment