Oblíbené (0)

ADHD - Hyperaktivita u dětí

ADHD (Attention Deficit Hyperactivity Disorder) - porucha pozornosti s hyperaktivitou a ADD (Attention Deficit Disorder) - v podstatě stejná porucha, ale bez hyperaktivity.

Západní medicína vysvětluje tyto poruchy jako nerovnovážný vývoj jednotlivých částí mozku. Obvykle se objevují mezi 3−4 rokem života. Mezi typické příznaky patří problémy s koncentrací, se schopností soustředit se, neschopnost setrvat v klidu, vznětlivost, netrpělivost, emoční labilita, rychlé střídání nálad, zkratkovité jednání apod. U ADD mají děti rovněž problém se soustředěním se a navíc jsou často zasněné, jako by žily v jiném světě. Je dobré zmínit, že ADHD/ADD nesouvisí s inteligencí.

 

Obecná doporučení

Dětem je třeba poskytnout harmonické prostředí, které bude blahodárně působit na jejich psychický vývoj. Měly by mít dostatek prostoru pro vybití své energie, ale zároveň jasně dané hranice, které je budou udržovat v pocitu bezpečí. A co je nejpodstatnější, musí cítit bezpodmínečnou lásku obou rodičů. Tyto děti by měly pravidelně jíst, denně ve stejné časy. Neměly by jíst potraviny, které oslabují Slezinu, tzn. příliš mléčných produktů, příliš bílého pečiva a bílého cukru. Strava by měla být pestrá a vysoce kvalitní. Takže je dobré vynechat vše průmyslově zpracované a obohacené o různá aditiva.

 

NEPOSEDNÁ OPIČKA (An Shen Wan Jia Wei) – bylinná směs ve formě tinktury

Je to směs, která posiluje energii Qi a krev. Svůj účinek navádí do Jater, Sleziny a Srdce. A také do Ledvin, jejichž prázdnota může vyvolat prázdnou horkost v Srdci a opět zneklidňovat duši Shen. Směs dále odvádí z organismu vlhko. Složení směsi je: ženšen, rehmanie lepkavá, pornatka kokosová, polygal, puškovorec, atraktylis velkoúborový, jam čínský, ofiopogon japonský, kořen lékořice, longan a pivoňka mléčnokvětá. Směs ve formě tinktury se dávkuje podle váhy dítěte. Kolik kg dítě váží, tolik je denní dávka kapek – půl dávky ráno a půl večer. Tinktura obsahuje alkohol, proto dětem doporučujeme tinkturu nakapat do hrnečku, zalít trochou horké vody a nechat alkohol vyprchat. Jelikož je směs poměrně chuťově výrazná, je možné ji s něčím smíchat, aby byla pro dítě poživatelná. Osvědčil se med, šťáva či přesnídávka.

 

denní dávka je 1 kapka na 1 kg tělesné hmotnosti, denní dávku rozdělit na dvě části – ráno a večer, tzn. pokud vážíte například 70 kg, tak si dáte 35 kapek ráno a 35 kapek večer

před použitím je dobré tinkturu protřepat, mírné zakalení je normální

tinktury užívejte na lačno, minimální odstup je 30 minut před jídlem nebo jedna hodina po něm.

tinkturu je možné zalít trochou horké vody a tím dojde k odpaření se alkoholu, tento postup je vhodný pro děti nebo řidiče

 

Hyperaktivita u dětí - ADHD pohledem čínské medicíny, přírodní léčba, léčivé houby a bylinky

Přírodní léčba hyperaktivity u dětí - ADHD , léčivé houby a bylinné směsi čínské medicíny