OBNOVA SPÁLENÉ ZEMĚ (015)

ZUO JIN

Pálení žáhy, bolesti žaludku, říhání. Afty v ústech.

Z hlediska tradiční čínské medicíny se v Číně používá u stavů jako

  • Pálení žáhy
  • Pálení žaludku
  • Bolesti a pálení v krku, na které nezabírá běžná léčba
  • Krvácení dásní
  • Afty v ústech
  • Zápach z úst

Popis dle tradiční čínské medicíny

Jednoduchý a účinný předpis skládající se pouze ze dvou bylin má širokou škálu uplatnění pro stavy spojené s ústy, hrdlem a žaludkem. Společným jmenovatelem je zánět v této oblasti. Dráha žaludku probíhá od nohy přes břicho, žaludek, jícen a krk do úst a na dásně. Všechny popsané příznaky odpovídají tomuto průběhu a rovněž odpovídají přebytku horka v dráze. Tradiční čínská medicína považovala výše uvedené obtíže za důsledek tzv. „ohně žaludku“, čímž se myslelo nahromadění horka v oblasti žaludku a sleziny, které má za následek narušení sestupného pohybu obsahu žaludku. To se projevuje pálením žáhy, bolestí v žaludku a nadbřišku, zvracením, říháním apod.

Jde o jednoduchou směs užívanou při pálení či bolestivosti v podžebří a v nadbřišku, což může být dále provázeno říháním, zvracením, pálením žáhy a nadměrnou potřebou jídla až žravostí. V ústech bývá pocit hořkosti a sucha.

Jak užívat dle tradiční čínské medicíny

  • 2x denně 12 kuliček.
  • Výrobek není určen pro děti do 3 let. Děti od 3 do 12 let užívají 2x denně 6 kuliček.

Osvědčené kombinace dle tradiční čínské medicíny

Soudobý pohled

Velmi známá kombinace dvou bylin, které se navzájem potencují ve svém účinku – jedna upravuje peristaltiku, pohyb svaloviny trávicí trubice směrem shora dolů, zatímco druhá bylina, jak je popsáno i ve směsi 012-STÍN BROKÁTOVÉHO ZÁVOJE, je protizánětlivá a působí rovněž proti hyperreaktivitě – nadměrnému vylučování žaludečních šťáv či zánětu. Jícnová kýla, vředy žaludku, gastritida, záněty nosohltanu, krku, paradentóza, záněty dásní, afty v ústech.

Složení doporučené denní dávky

3,39g – HUANG LIAN – Koptis čínský, oddenek

0,57g – WU ZHU YU – Ampák routoplodý, plod

Ostatní složky: kukuřičný škrob, rýžový škrob, leštící látka: talek

Seznam zdrojů

John K. Chen/Tina T. Chen Chinese Herbal Formulas and Applications, Pharmacological Effects & Clinica / vydavatel Art of Medicine Press, Inc. / rok 1990 / ISBN: 0-9740635-7-6,978-0-9740635-7-

Visited 81 times, 1 visit(s) today

Write A Comment