Srdce – posílení

Srdce je dutý svalový orgán uložený v hrudníku, naplněné krví je zhruba stejně velké jako pěst jeho nositele. Jeho hmotnost se pohybuje od 260 do 320 g.

Pravé srdce je tvořeno pravou síní a pravou komorou. Do pravé síně přitéká krev z horní i dolní duté žíly a také sem ústí tzv. koronární sinus, kterým přitéká žilní krev z myokardu. Z pravé komory proudí krev dále plicnicí do plic, kde je okysličována. Oba pravostranné oddíly jsou odděleny trojcípou (trikuspidální) chlopní. Zpět do levé síně přitéká okysličená krev plicními žilami – zpravidla ústí dvě zprava a dvě zleva. Levá srdeční komora je největším oddílem, který má i nejsilnější stěny. Oba oddíly levého srdce jsou odděleny dvoucípou chlopní, která se nazývá mitrální.

Posílení srdce pohledem čínské medicíny, přírodní léčba, léčivé houby a bylinky

Co užívat

CORDYCEPS  + REISHI

+ jednu z následujících tinktur

BIJÍCÍ ZVON

CÍSAŘŮV POKLAD  –  jen v případě zimomřivosti, pacient nesmí být horkokrevný

+ vitamín C ve formě extraktu brazilské třešně ACEROLY – zlepšuje vstřebávání léčivých látek medicinální hub

Dávkování a doba užívání

Uvedenou kombinaci užívejte alespoň 3 měsíce 

CORDYCEPS 30% polysacharidů  2-0-0 kapsle denně

REISHI 30% polysacharidů  2-0-2 kapsle denně

ACEROLA 1-0-0 kapsle denně

 • Cordyceps, Reishi a Acerolu užívejte na lačno, minimální odstup je 30 minut před jídlem nebo jedna hodina po něm
 • vždy užívat 5 dní a 2 dny vynechat, aby nedošlo k únavě imunitního systému, takto lze houby užívat dlouhodobě
 • pokud užíváte houby společně s tinkturami, tak nejdříve užít tinkturu a v odstupu cca 15 minut léčivou houbu
 • je vhodné zvýšit příjem vitamínu C, který zlepšuje vstřebatelnost léčivých látek, například ve formě extraktu brazilské třešně ACEROLY
 • při dlouhodobém užívání udělat po 3 měsících 1 týden pauzu
 • pokud užíváte léky předepsané lékařem či jiné potravinové doplňky, užívejte je s odstupem od léčivých hub či bylinných tinktur 1/2 až 1 hodinu

BIJÍCÍ ZVON  nebo  CÍSAŘŮV POKLAD   (jen v případě zimomřivosti, pacient nesmí být horkokrevný)

 • před použitím vždy tinkturu protřepat, mírné zakalení je normální
 • denní dávka je 1 kapka na 1 kg tělesné hmotnosti, denní dávku rozdělit na dvě části – ráno a večer, tzn. pokud vážíte například 60 kg, tak si dáte 30 kapek ráno a 30 kapek večer
 • tinktury užívejte na lačno, minimální odstup je 30 minut před jídlem nebo jedna hodina po něm
 • tinkturu je možné zalít trochou vroucí vody a tím dojde k odpaření se alkoholu, tento postup je vhodný pro děti nebo řidiče
 • při dlouhodobém užívání je vhodné udělat asi po 3 měsících 1 týden pauzu
 • pokud užíváte léky předepsané lékařem či jiné potravinové doplňky, užívejte je s odstupem od léčivých hub či bylinných tinktur 1/2 až 1 hodinu

MUDr. Martin Dvořák

Datum: 2.1.2022

O posílení srdce

Přírodní léčba, posílení srdce, léčivé houby a bylinné směsi čínské medicíny

Pokud potřebujete nalézt řešení dalších zdravotních problémů přejděte na stránku Vyhledávání podle potíží.

Základní fyziologické údaje

Během jednoho srdečního cyklu se srdeční komory plní (diastola) a pak se kontrahují, a tím vypuzují krev přes aortální chlopeň do vzestupné aorty, resp. přes chlopeň plicnice plicnicí do plic (systola). Za normálních okolností přispívá k řádnému plnění komor i stah síní. Srdeční frekvence se fyziologicky pohybuje mezi 60 až 90 za minutu, to znamená, že během jedné minuty se srdeční cyklus opakuje 60 až 90krát.

Převodní srdeční systém

Pro potřebnou časovou koordinaci svalového stahu v jednotlivých srdečních oddílech je zásadní správná funkce převodního srdečního systému. Jak sinusový uzel, který vydává za normálních okolností impulzy o frekvenci 60 až 90 za minutu, tak atrioventrikulámí uzel, jsou umístěny v pravé síni. Z atrioventrikulámího uzlu vychází Hisův svazek, který spojuje síně a komory.

Po průniku do komorové části srdce dochází k rozdělení na pravé a levé Tawarovo raménko. Levé se dělí na přední a zadní větev. Konečnou strukturou převodního systému je síť Purkyňových vláken, která je uložena subendokardiálně, a jednotlivé buňky jsou rozptýleny mezi stažlivou tkání.

Anatomie koronárních tepen

Srdeční činnost je energeticky nesmírné náročná, a srdce tak musí být bohatě zásobeno tepennou krví. Taje přiváděna koronárními (věnčitými) tepnami. Z bulbu aorty odstupuje levá a pravá věnčitá tepna, levá se záhy dělí na rámus interventricularis anterior (RIA, LAD) a rámus circumflexus (RC).

Krevní oběh

Velký (tělní) oběh je tvořen systémem arterií, které postupně odstupují z aorty, aby zásobovaly tepennou krví všechny orgány. Vlastní látková výměna probíhá v kapilárách (vlásečnicích). Návrat krve k srdci je zajišťován systémem žil, ve kterých se aktuálně nachází asi 80 % krve (proto jsou žíly nazývány kapacitními cévami). Žíly jsou opatřeny chlopněmi, které umožňují tok krve směrem k srdci, ne však naopak.

Malý (plicní) oběh je oběh mezi pravou komorou a levou síní. Ve srovnáni s velkým oběhem je tlak v plicním oběhu zhruba pětinový.

Visited 390 times, 1 visit(s) today

Write A Comment