Oblíbené (0)

Zánět močového měchýře (Cystitis) a močových cest (Uretritis)

Doporučujeme dvě medicinální houby: Cordyceps sinensis a Coriolus versicolor.

Cordycpes posiluje ledviny, hlavně jejich yang a esenci tzn., že je zahřívá, je silně protiúnavový, stimuluje imunitní systém a libido.

Coriolus je z medicinálních hub nejsilnější „zabiják“ jakýchkoliv patogenů, které v organismu nemají co dělat. A je mu jedno, jestli to jsou viry, bakterie, chlamydie, borelie či rakovinné buňky. Jeho další nespornou výhodou, proč má smysl ho použít u zánětů močových cest, je fakt, že regeneruje sliznice.

 

Dávkování:

Důležité je, aby ženy trpící záněty močového měchýře, tento problém řešily v době mimo akutní stav - Cordyceps v dávce 2-1-0 (ráno-v poledne-večer) a Coriolus v dávce 0-1-2. Vždy užívat 5 dnů v týdnu a poté 2 dny pauza.

 

Pokud se začnou objevovat akutní příznaky jako je pálení, řezání při močení, krev moči apod., potom doporučujeme vysadit Cordyceps a zvýšit dávku Coriolu - klidně až na 2-3 tobolky 4x denně. Případně je možné přidat čínskou směs Ba Zheng či běžný urologický čaj a antibiotika opravdu až v nejnutnějším případě.

 

U lidí, kteří mají obecně tendenci k prochladnutí, je vhodné užívat Cordyceps i preventivně, a to hlavně v zimě. Cordyceps je vhodné použít v koncentraci 30 % polysacharidů a Coriolus v koncentraci 40 % polysacharidů.