NÁRAMEK OSMI PEREL (191)

NU KE BA ZHEN

Všeobecné oslabení, vyčerpání trvající delší dobu, únava, bledost, závratě, nevýkonnost. Posílení po operaci, porodu a při kojení.

Z hlediska tradiční čínské medicíny se v Číně používá u stavů jako

  • Celková únava po nemoci
  • Poporodní rekonvalescence
  • Poporodní chudokrevnost či nedostatečnost mateřského mléka
  • Zadýchávání se, nechutenství, nechuť mluvit
  • Nevýkonnost tělesná i duševní
  • Stavy po ztrátě většího množství krve

Popis dle tradiční čínské medicíny

Jedná se o nejznámější směs k posílení vitální energie a zlepšení prokrvení. Pro ženy je obzvláště významné doplňování krve, jelikož dochází k jejím pravidelným ztrátám během menstruace. Směs působí jak na krvetvorbu, tak i na intenzivnější prokrvení v tkáních. K typickým indikacím patří rovněž posílení organizmu po porodu, zejména při nedostatečnosti mateřského mléka z poporodního vyčerpání nebo po předčasném porodu či porodu císařským řezem.

Jak užívat dle tradiční čínské medicíny

  • 2x denně 20 kuliček.
  • Není určen pro děti do 3 let. Děti od 3 do 12 let užívají 2x denně 10 kuliček.

Osvědčené kombinace dle tradiční čínské medicíny

Tento produkt je kombinací dvou jiných směsí:SI WU (PILULKA ČTYŘ ŠLECHTIČEN – 161) a SI JUN ZI (PILULKA ČTYŘ UŠLECHTILÝCH – 151). Proto při potřebě posílit jednu složku více než druhou, můžeme kombinovat s jednou či druhou z uvedených směsí, abychom posílili výživu či energii v organismu.

Je-li doprovázen stav vyčerpanosti zimomřivostí, volíme raději směs SHI QUAN DA BU (DESET OPĚRNÝCH SLOUPŮ – 195). Při vyčerpanosti se zimnicí a zvýšenou teplotou podáváme spolu se směsí GUI ZHI TANG (SKOŘICOVNÍKOVÁ SMĚS – 008) , a to do odeznění zimnice. Poté pokračujeme pouze touto směsí NÁRAMEK OSMI PEREL.

Při současném stresu a vyčerpání kombinujeme se směsí XIAO YAO (VOLNOST SVOBODNÉHO POUTNÍKA – 061) v polovičních či plných dávkách.

Při nespavosti kombinujeme s produkty číslo TIAN WANG BU XIN (ELIXÍR NEBESKÉHO CÍSAŘE – 121) nebo GUI PI (HARMONIE BROSKVOVÉHO HÁJE – 192).

V poporodních stavech v případě břišních bolestí a únavy kombinujeme spolu se směsí GUI ZHI FU LING (ODVALENÍ KAMENŮ Z CESTY – 054).

Soudobý pohled

Směs NÁRAMEK OSMI PEREL je velmi harmonickou kombinací osmi bylin. Je příkladem spojování jiných směsí do funkčních a vyvážených celků. Je vlastně kombinací receptur 161-PILULKA ČTYŘ ŠLECHTIČEN a 151-PILULKA ČTYŘ UŠLECHTILÝCH. Čtyři byliny se zabývají posílením „jinové krve“ (tedy výživou roznášenou po těle krví) a čtyři další zlepšením „jangové energie“, tedy funkčním stavem. Mnoho z přítomných bylin se moderně řadí mezi známé adaptogeny – látky pomáhající přežít ve ztížených podmínkách, náročných na energetické zdroje.

Složení doporučené denní dávky

0,72g – DANG GUI – Děhel čínský, kořen

0,72g – SHU DI HUANG – Rehmanie lepkavá modif., kořen

0,48g – BAI SHAO – Pivoňka bělokvětá, bílý kořen

0,48g – BAI ZHU – Atraktylis velkoúborná, oddenek

0,48g – DANG SHEN – Pazvonek chloupkatý, kořen

0,48g – FU LING – Pornatka kokosová, plodnice

0,36g – CHUAN XIONG – Koprníček wallichův, oddenek

0,24g – SHENG GAN CAO – Lékořice uralská modif., kořen

Ostatní složky: kukuřičný škrob, rýžový škrob, leštící látka: talek

Seznam zdrojů

Bensky Dan/Barolet Randall Chinese Herbal Medicine, Formulas & Strategies / vydavatel Eastland Press, Incorporated / rok 1990 / ISBN: 0-939616-10-6

Visited 72 times, 1 visit(s) today

Write A Comment