Oblíbené (0)

Skrytý patogen

V poslední době si pacienti stále častěji stěžují na neurčité a hůře popsatelné obtíže. Nejčastěji jsou to příběhy podobné tomuto: „Asi před rokem jsem měl běžnou chřipku. Pomocí antibiotik jsem se vyléčil, ale od té doby nejsem ve své kůži. Často mě pobolívá v krku, celkově se necítím dobře, bolí mě klouby, svaly, hlava, každý pohyb mě vyčerpává a občas mívám pocit zvýšené teploty. Jako bych byl v nějaké zvláštní bublině.“

Těch příznaků bývá i mnohem více, jsou různorodé a často spolu zdánlivě nesouvisí. Někdy si člověk vzpomene, že měl před rokem chřipku, nebo ho kouslo klíště, měl zánět močových cest apod. Po návštěvě lékaře jsou někdy opravdu diagnostikovány kvasinky, chlamydie, borelie, stafylokoky, streptokoky, z krve jsou zjištěny zvýšené hodnoty ASLO či CRP a lékařem jsou diagnostikovány třeba chronické záněty, autoimunitní problémy, chronický únavový syndrom, nespecifické kožní onemocnění, alergie apod.

Bohužel mnohem častěji moderní medicínská technika či laboratorní testy nejsou schopné odhalit žádnou příčinu problémů. A pokud lékař nic nejistí, tak je vlastně člověk „zdravý“. Nicméně subjektivně se tak necítí a mnozí s podobnými obtížemi často končí v péči psychiatra, který předepíše antidepresiva.

 

Pohledem tradiční čínské medicíny

Čínská medicína popisuje tyto zdravotní potíže jako tzv. „skrytý patogen“. Princip jeho vzniku je jednoduchý. Člověk se nakazí nějakou infekcí, ta se částečně vyléčí, ale často díky nevhodné léčbě či neukázněnosti pacienta (nedoléčení se), se část patogenu ukryje v hlubších vrstvách a zde vyčkává, až přijde jeho čas. Zjednodušeně bychom ho mohli nazvat takovým „parazitem“. I on chce žít a ke svému životu potřebuje energii – energii, kterou bude čerpat z nás. Čeká, dokud naše tělo nebude oslabeno či vyčerpáno stresem, a tu chvíli začne patogen v našem těle nastavovat „vlastní pořádky“.

 

Chytré medicinální houby

Velmi dobré zkušenosti máme s medicinálními houbami, a to se třemi, které často kombinujeme.

 

První a asi nejsilnější houbou je CORIOLUS. Je to nejlepší likvidátor jakýchkoliv patogenů a je mu jedno, jestli jsou to borelie, kvasinky, bakterie, viry, chlamydie či nekontrolovaně se množící rakovinné buňky. Jeho schopnost bojovat s patogenními mikroorganismy popisuje nejen tradiční čínská medicína, ale i současné vědecké metody, které jasně potvrzují mechanismy jeho účinků.

 

Druhou houbou je CHAGA. Svým chováním se velmi podobá již zmiňovanému Coriolu, své účinky ale více směřuje do trávicího traktu a je výrazně protizánětlivá. Toho se využívá zejména při terapii Crohnovy choroby či ulcerózní kolitidy.

 

Třetí houbou je REISHI – nejznámější z medicinálních hub. Dle našeho názoru není tak silná v likvidaci patogenů jako třeba Coriolus, ale silněji posiluje naši vitalitu. Což je v těchto případech velmi důležité.

 

 

Doporučené dávkování:

U dospělého pacienta doporučujeme užívat 3-5 g houbového extraktu denně.

Aby nedošlo k únavě imunitního systému je vhodné houby užívat 5 dní v týdnu a pak udělat na 2 dny pauzu.

 

CORIOLUS 3 x 2 kapsle denně + REISHI 3 x 1 kapsle denně

 

v případě problémů s trávícím traktem:

CORIOLUS 3 x 2 kapsle denně +CHAGA 3 x 1 kapsle denně

 

 

Doporučené

Další možnosti