Skrytý patogen

V poslední době si pacienti stále častěji stěžují na neurčité a hůře popsatelné obtíže. Nejčastěji jsou to příběhy podobné tomuto: „Asi před rokem jsem měl běžnou chřipku. Pomocí antibiotik jsem se vyléčil, ale od té doby nejsem ve své kůži.

Často mě pobolívá v krku, celkově se necítím dobře, bolí mě klouby, svaly, hlava, každý pohyb mě vyčerpává a občas mívám pocit zvýšené teploty. Jako bych byl v nějaké zvláštní bublině.“

Těch příznaků bývá i mnohem více, jsou různorodé a často spolu zdánlivě nesouvisí. Někdy si člověk vzpomene, že měl před rokem chřipku, nebo ho kouslo klíště, měl zánět močových cest apod. Po návštěvě lékaře jsou někdy opravdu diagnostikovány kvasinky, chlamydie, borelie, stafylokoky, streptokoky, z krve jsou zjištěny zvýšené hodnoty ASLO či CRP a lékařem jsou diagnostikovány třeba chronické záněty, autoimunitní problémy, chronický únavový syndrom, nespecifické kožní onemocnění, alergie apod.

Bohužel mnohem častěji moderní medicínská technika či laboratorní testy nejsou schopné odhalit žádnou příčinu problémů. A pokud lékař nic nejistí, tak je vlastně člověk „zdravý“. Nicméně subjektivně se tak necítí a mnozí s podobnými obtížemi často končí v péči psychiatra, který předepíše antidepresiva.

Přírodní léčba skrytého patogenu, léčivé houby a bylinné směsi čínské medicíny

Pohledem tradiční čínské medicíny

Čínská medicína popisuje tyto zdravotní potíže jako tzv. „skrytý patogen“. Princip jeho vzniku je jednoduchý. Člověk se nakazí nějakou infekcí, ta se částečně vyléčí, ale často díky nevhodné léčbě či neukázněnosti pacienta (nedoléčení se), se část patogenu ukryje v hlubších vrstvách a zde vyčkává, až přijde jeho čas. Zjednodušeně bychom ho mohli nazvat takovým „parazitem“. I on chce žít a ke svému životu potřebuje energii – energii, kterou bude čerpat z nás. Čeká, dokud naše tělo nebude oslabeno či vyčerpáno stresem, a tu chvíli začne patogen v našem těle nastavovat „vlastní pořádky“.

Co užívat

Velmi dobré zkušenosti máme s LÉČIVÝMI HOUBAMI, a to se třemi, které často kombinujeme.

První a asi nejsilnější houbou je CORIOLUS. Je to nejlepší likvidátor jakýchkoliv patogenů a je mu jedno, jestli jsou to borelie, kvasinky, bakterie, viry, chlamydie či nekontrolovaně se množící rakovinné buňky. Jeho schopnost bojovat s patogenními mikroorganismy popisuje nejen tradiční čínská medicína, ale i současné vědecké metody, které jasně potvrzují mechanismy jeho účinků.

Druhou houbou je CHAGA. Svým chováním se velmi podobá již zmiňovanému Coriolu, své účinky ale více směřuje do trávicího traktu a je výrazně protizánětlivá. Toho se využívá zejména při terapii Crohnovy choroby či ulcerózní kolitidy. Nejvhodnější je použít MyRemover 2, který obsahuje Chagu a směs bylinek.

Třetí houbou je REISHI – nejznámější z medicinálních hub. Dle našeho názoru není tak silná v likvidaci patogenů jako třeba Coriolus, ale silněji posiluje naši vitalitu. Což je v těchto případech velmi důležité.

V praxi vidíme, že nestačí patogeny jen likvidovat, ale je potřeba zbavit je jejich potravy. Proto často přidáváme k výše uvedeným houbám léčivou houbu POLYPORUS nebo směs MYCOCLEANObě odvádí z organismu patologickou vlhkost a s ní i různé nečistoty, čímž zbavují některé patogeny jejich potravy (obzvláště KVASINKY a CHLAMYDIE).

+ vitamín C ve formě extraktu brazilské třešně ACEROLY – zlepšuje vstřebávání léčivých látek medicinální hub

K výše zmíněným léčivým houbám jsou vhodné přidat bylinné směsi, které zvyšují celkový účinek léčby.

KLADIVO NA GU  –  základní směs.

KLADIVO NA GU KLOUBY  –  pokud jsou příznaky pohybového aparátu, tím začínáme, po nějaké době se přejde na základní směs KLADIVO NA GU.

KLADIVO NA GU NERVY  –  pokud jsou neuro příznaky, tím začínáme, po nějaké době se přejde na základní směs KLADIVO NA GU.

Dávkování a doba užívání

Uvedenou kombinaci užívejte alespoň 3 měsíce. 

CORIOLUS + MyRemover 2 + REISHI MYCOCLEAN + KLADIVO NA GU (nebo  KLADIVO NA GU KLOUBY,  KLADIVO NA GU NERVY)

CORIOLUS 30% polysacharidů  2-2-2 kapsle denně

MyRemover 2 2-0-2 kapsle denně

REISHI 30% polysacharidů 1-1-1 kapsle denně 

ACEROLA 1-0-0 kapsle denně

 • Coriolus, MyRemover 2, Reishi a Acerolu užívejte na lačno, minimální odstup je 30 minut před jídlem nebo jedna hodina po něm.
 • Coriolus a Reishi užívejte 5 dní a 2 dny vynechejte, aby nedošlo k únavě imunitního systému. Takto lze houby užívat dlouhodobě.
 • MyRemover 2 užívejte bez přerušení.
 • Pokud užíváte houby společně s tinkturami, tak nejdříve užijte tinkturu a v odstupu cca 15 minut léčivou houbu.
 • Je vhodné zvýšit příjem vitamínu C, který zlepšuje vstřebatelnost léčivých látek, například ve formě extraktu brazilské třešně ACEROLY.
 • Při dlouhodobém užívání udělejte po 3 měsících na 1 týden pauzu.
 • Pokud užíváte léky předepsané lékařem či jiné potravinové doplňky, užívejte je s odstupem od léčivých hub či bylinných tinktur 1/2 až 1 hodinu.

MYCOCLEAN 1-0-1 odměrky rozmíchat ve vlažné vodě

 • MycoClean užívejte na lačno, minimální odstup je 30 minut před jídlem nebo jedna hodina po něm.
 • Při dlouhodobém užívání udělejte po 3 měsících na1 týden pauzu.
 • Pokud užíváte léky předepsané lékařem či jiné potravinové doplňky, užívejte je s odstupem od léčivých hub či bylinných tinktur 1/2 až 1 hodinu.

KLADIVO NA GU (nebo  KLADIVO NA GU KLOUBY,  KLADIVO NA GU NERVY)

 • Před použitím vždy tinkturu protřepejte, mírné zakalení je normální.
 • Denní dávka je 1 kapka na 1 kg tělesné hmotnosti. Denní dávku rozdělte na dvě části – ráno a večer, tzn. pokud vážíte například 60 kg, tak si dáte 30 kapek ráno a 30 kapek večer.
 • Tinktury užívejte na lačno, minimální odstup je 30 minut před jídlem nebo 1 hodina po něm.
 • Tinkturu je možné zalít trochou vroucí vody a tím dojde k odpaření se alkoholu. Tento postup je vhodný pro děti nebo řidiče.
 • Při dlouhodobém užívání je vhodné udělat asi po 3 měsících na 1 týden pauzu.
 • Pokud užíváte léky předepsané lékařem či jiné potravinové doplňky, užívejte je s odstupem od léčivých hub či bylinných tinktur 1/2 až 1 hodinu.

Léčba konkrétního „skrytého patogenu“:

CHLAMYDIE

KVASINKY, MYKÓZY

BORELIÓZA

MUDr. Martin Dvořák

Datum: 16.7.2023

O skrytém patogenu

Jelikož mluvíme o tradiční čínské medicíně, je třeba vysvětlit nejprve pár pojmů. Musíme si objasnit, co znamená slovo Qi (čti čchi), Zheng Qi (čti dženg čchi) a Xie Qi (čti sie čchi).

Qi chápejte v širším slova smyslu jako vše kolem nás a v nás. Pomocí energie Qi je tvořeno naše tělo, náš svět, celý vesmír. Ale třeba i naše myšlenky. V užším chápání je Qi označována energie, která proudí naším tělem v akupunkturních drahách, stejně jako krev v cévách, a vykonává různé funkce. Podle toho, co a kde zrovna dělá, se dělí na další poddruhy. A těch je mnoho. Zastavil bych se ale u dvou: Zheng Qi (čti dženg čchi) a Xie Qi (čti sie čchi).

Zheng Qi je vše dobré a fyziologické v našem těle. Je to poměrně široký pojem. Zahrnuje naši imunitu, vitalitu, tkáně, nervy, svaly, myšlenkové pochody, jejich funkce, ale i stav, kdy v našem těle vše proudí volně a funguje, jak má.

Xie Qi je protipólem Zheng Qi. Je to špatná „entita“, která se snaží naše tělo napadnout a parazitovat na něm. Čínský lékař by řekl: vlhké horko, toxin, chlad apod. My bychom spíše řekli: viry, chlamydie a jiné bakterie, borelie, kvasinky, různé koky. Ale třeba i jenom situace vyvolávající stres.

Pokud je Zheng Qi dostatečně silná, tak Xie Qi nemá kudy a jak do našeho těla proniknout, i když se o to nepřestane nikdy snažit. Je to takový její boj o přežití.

Xie Qi všude kolem nás i v nás

Je důležité si uvědomit, že Xie Qi je a stále bude kolem nás a často i v nás. Neustále se bude snažit nastolit v našem organismu vlastní řád.

Domníváme se, že nemá význam snažit se vybít všechny mikroorganismy. Byla by to poměrně sisyfovská práce, která nemá konce. Proto nevidíme smysl v různých detoxikacích („kdy se často vylije s vaničkou i dítě“), nebo dokonce v „bioenergetických přístrojích“, které prý dokážou veškerou Xie Qi v organismu vyhubit (možná mají nějaký smyl, jen nám zatím uniká).

Jako správnou cestu vidíme v posilování Zheng Qi tj. v posilování imunity, vitality, schopnosti adaptovat se na určité podmínky a situace. Aby Zheng Qi byla schopná nebezpečné patogeny likvidovat a ty méně nebezpečné udržet v určitých mezích, aby nás neobtěžovaly.

Například 90 % populace má ve svém těle EB viry. Ty mohou způsobit různá onemocnění, včetně autoimunitních chorob či rakoviny. Přesto se u většiny lidí po celý život nijak neprojeví. A proč? Protože tito lidé prostě mají silnou Zheng Qi.

Zdravý životní styl někdy nestačí

Teď se asi zeptáte, jak tedy posílit Zheng Qi, aby Xie Qi neměla šanci nám škodit? Teoreticky jednoduše. Žít přiměřeně zdravě, pravidelně a kvalitně se stravovat, hýbat se, odpočívat, dostatečně a pravidelně spát, vyhýbat se stresovým situacím, snažit se „věci moc neřešit“ a hlavně pěstovat s lidmi dobré vztahy. Praxe, zvláště v dnešní hektické době, bohužel není tak jednoduchá.

Nicméně při stavech, které vidíme v ordinacích, by terapie změnou životního stylu trvala moc dlouho. Takže, je-li Zheng Qi příliš oslabená, musí nastoupit léčba.

Skrytý patogen pohledem čínské medicíny, přírodní léčba, léčivé houby a bylinky

Pokud potřebujete nalézt řešení dalších zdravotních problémů přejděte na stránku Vyhledávání podle potíží.

Visited 2 220 times, 1 visit(s) today

Write A Comment