Oblíbené (0)

Skrytý patogen

V poslední době si pacienti stále častěji stěžují na neurčité a hůře popsatelné obtíže. Nejčastěji jsou to příběhy podobné tomuto: „Asi před rokem jsem měl běžnou chřipku. Pomocí antibiotik jsem se vyléčil, ale od té doby nejsem ve své kůži. Často mě pobolívá v krku, celkově se necítím dobře, bolí mě klouby, svaly, hlava, každý pohyb mě vyčerpává a občas mívám pocit zvýšené teploty. Jako bych byl v nějaké zvláštní bublině.“

Těch příznaků bývá i mnohem více, jsou různorodé a často spolu zdánlivě nesouvisí. Někdy si člověk vzpomene, že měl před rokem chřipku, nebo ho kouslo klíště, měl zánět močových cest apod. Po návštěvě lékaře jsou někdy opravdu diagnostikovány kvasinky, chlamydie, borelie, stafylokoky, streptokoky, z krve jsou zjištěny zvýšené hodnoty ASLO či CRP a lékařem jsou diagnostikovány třeba chronické záněty, autoimunitní problémy, chronický únavový syndrom, nespecifické kožní onemocnění, alergie apod.

Bohužel mnohem častěji moderní medicínská technika či laboratorní testy nejsou schopné odhalit žádnou příčinu problémů. A pokud lékař nic nejistí, tak je vlastně člověk „zdravý“. Nicméně subjektivně se tak necítí a mnozí s podobnými obtížemi často končí v péči psychiatra, který předepíše antidepresiva.

 

Přírodní léčba skrytého patogenu, léčivé houby a bylinné směsi čínské medicíny

 

Pohledem tradiční čínské medicíny

Čínská medicína popisuje tyto zdravotní potíže jako tzv. „skrytý patogen“. Princip jeho vzniku je jednoduchý. Člověk se nakazí nějakou infekcí, ta se částečně vyléčí, ale často díky nevhodné léčbě či neukázněnosti pacienta (nedoléčení se), se část patogenu ukryje v hlubších vrstvách a zde vyčkává, až přijde jeho čas. Zjednodušeně bychom ho mohli nazvat takovým „parazitem“. I on chce žít a ke svému životu potřebuje energii – energii, kterou bude čerpat z nás. Čeká, dokud naše tělo nebude oslabeno či vyčerpáno stresem, a tu chvíli začne patogen v našem těle nastavovat „vlastní pořádky“.

 

Chytré medicinální - léčivé houby

Velmi dobré zkušenosti máme s medicinálními houbami, a to se třemi, které často kombinujeme.

 

První a asi nejsilnější houbou jeCORIOLUS. Je to nejlepší likvidátor jakýchkoliv patogenů a je mu jedno, jestli jsou to borelie, kvasinky, bakterie, viry, chlamydie či nekontrolovaně se množící rakovinné buňky. Jeho schopnost bojovat s patogenními mikroorganismy popisuje nejen tradiční čínská medicína, ale i současné vědecké metody, které jasně potvrzují mechanismy jeho účinků.

 

Druhou houbou jeCHAGA. Svým chováním se velmi podobá již zmiňovanému Coriolu, své účinky ale více směřuje do trávicího traktu a je výrazně protizánětlivá. Toho se využívá zejména při terapii Crohnovy choroby či ulcerózní kolitidy.

 

Třetí houbou jeREISHI – nejznámější z medicinálních hub. Dle našeho názoru není tak silná v likvidaci patogenů jako třeba Coriolus, ale silněji posiluje naši vitalitu. Což je v těchto případech velmi důležité.

 

V praxi vidíme, že nestačí patogeny jen likvidovat, ale je potřeba zbavit je jejich potravy. Proto často přidáváme k výše uvedeným houbám léčivou houbu POLYPORUS nebo směs MYCOCLEAN. Obě odvádí z organismu patologickou vlhkost a s ní i různé nečistoty, čímž zbavují některé patogeny jejich potravy (obzvláštěKVASINKY a CHLAMYDIE).

 

 

Doporučené dávkování:

U dospělého pacienta doporučujeme užívat 3-5 g houbového extraktu denně.

Aby nedošlo k únavě imunitního systému je vhodné houby užívat 5 dní v týdnu a pak udělat na 2 dny pauzu.

Pokud užíváte houby společně s tinkturami, tak nejdříve užít léčivou houbu a v odstupu cca 15 minut tinkturu

 

CORIOLUS 3 x 2 kapsle denně +REISHI 3 x 1 kapsle denně + MYCOCLEAN 1-0-1 lžička

 

v případě problémů s trávícím traktem:

CORIOLUS 3 x 2 kapsle denně +CHAGA 3 x 1 kapsle denně + MYCOCLEAN 1-0-1 lžička

 

 

 

Druhou možností jsou tinktury čínských bylinných směsí

Ty lze používat samostatně, anebo ještě lépe v kombinaci s léčivými houbami, aby se zvýšil celkový účinek léčby

 

KLADIVO NA GU tinktura  -  základní ostrá směs

KLADIVO NA GU KLOUBY tinktura  -  pokud jsou příznaky pohybového aparátu, tím začínáme, po nějaké době se přejde na základní směs KLADIVO NA GU

KLADIVO NA GU NERVY tinktura  -  pokud jsou neuro příznaky, tím začínáme, po nějaké době se přejde na základní směs KLADIVO NA GU

 

u chronických stavů je třeba užívat obvykle několik měsíců - nicméně do 2-3 měsíců by se mělo objevit minimálně zlepšení.

denní dávka je 1 kapka na 1 kg tělesné hmotnosti, denní dávku rozdělit na dvě části – ráno a večer, tzn. pokud vážíte například 70 kg, tak si dáte 35 kapek ráno a 35 kapek večer

před použitím je dobré tinkturu protřepat, mírné zakalení je normální

tinktury užívejte na lačno, minimální odstup je 30 minut před jídlem nebo jedna hodina po něm.

tinkturu je možné zalít trochou horké vody a tím dojde k odpaření se alkoholu, tento postup je vhodný pro děti nebo řidiče

na jeden měsíc potřebujete obvykle 2-3 balení (podle denní dávky - viz výše)

 

Léčba konkrétního "skrytého patogenu":

CHLAMYDIE

KVASINKY, MYKÓZY

BORELIÓZA