POLYPORUS (Choroš oříš) – léčivá houba

Použití Polyporu v praxi

Další diagnózy pro použití Polyporu

diuretický efekt (proti konvenčním diuretikům odvádí jen 1/3 minerálů), po chemoterapii (+ Cordyceps), s Reishi snižuje diastolický tlak, zánět močového měchýře (ne pokud je oslaben), rakovina močového měchýře, podpůrně pro všechna onemocnění kůže, regulace struktury kůže, zastavení růstu rakovinných buněk u karcinomu jater, antibiotický efekt (Staphylococcus aureus a E.coli), posílení imunity u pacientů s nadváhou – zvlášť pokud mají časté infekty (+ Agaricus, Polyporus), hepatoprotektivní účinek (+ Maitake), psoriasa (+ Auricularia), močové kameny, potíže s vylučováním moči, podporuje močení, průjmy, edém, žloutenka, hepatitis, karcinom plic, krvácení ze slabosti sleziny, Bi syndromy, při a po chemoterapii, alopecia areata (+ Reishi), otevírá póry, regulace lymfatického systému, nemoci ledvin a zavodnění, odstranění vlkosti z těla při léčbě skrytého patogenu (například chlamydií)

Popis Polyporu

Polyporus (Choroš oříš,  Zhu Ling, Polyporus umbellatus) chutnou jedlou houbou vhodnou též k nakládání, je také po tisíce let součástí tradiční čínské medicíny. Jako tradiční přírodní antibiotikum se  Polyporus používá již více než 1000 let. Jeho silný antibakteriální účinek se osvědčuje při dezinfekci ran a rovněž v celkovém posílení organismu. Známá ledovcová mumie Ötzi měla u sebe houbu březovník obecný, která je úzce příbuzná s chorošem – údajně proto, aby se mohl chránit proti infekcím. Tato houba je také dodnes známa jako močopudný prostředek, který je schopný i regulovat průtok lymfy.

Odborné články o POLYPORU

Dávkování

  • konkrétní dávkování naleznete u jednotlivých potíží – VYHLEDÁVÁNÍ PODLE POTÍŽÍ
  • užívejte na lačno, minimální odstup je 30 minut před jídlem nebo jedna hodina po něm
  • vždy užívat 5 dní a 2 dny vynechat, aby nedošlo k únavě imunitního systému, takto lze houby užívat dlouhodobě (neplatí při užívání Coriolu v akutních případech)
  • je vhodné zvýšit příjem vitamínu C, který zlepšuje vstřebatelnost léčivých látek, například ve formě extraktu brazilské třešně ACEROLY
  • pokud užíváte houby společně s tinkturami, tak nejdříve užít tinkturu a v odstupu cca 15 minut léčivou houbu
  • při dlouhodobém užívání udělat po 3 měsících 1 týden pauzu
  • pokud užíváte léky předepsané lékařem či jiné potravinové doplňky, užívejte je s odstupem od léčivých hub či bylinných tinktur 1/2 až 1 hodinu

Působení dle tradiční čínské medicíny

  • Podporuje močení
  • Odstraňuje otoky
  • Odvádí vlhkost

Diagnozy

Visited 868 times, 1 visit(s) today

Write A Comment