Oblíbené (0)

CORIOLUS (Outkovka pestrá)léčivá houba

Na dotaz
Sleva e-shop: 0 %

Skladem

CORIOLUS

 

 

Použití Coriolu v praxi

 

Popis Coriolu odborníkem na léčivé houby

Coriolus (Outkovka pestrá, Yun Zhi, Coriolus versicolor, Kawaratake) v překladu z angličtiny (turkey tail) znamená krocaní ocas, a to pro svůj vzhled. Byl také nazýván trávou říše nebes. Coriolus roste na trouchnivějících kmenech v mírném podnebném pásu v Evropě, Asii a Severní Ameriky. V Číně byl Coriolus vysoce ceněným léčivem na čínském dvoře a to hlavně pro jeho vitalizující účinek, jelikož působí pozitivně jak na tělo, tak na mysl.

 

V terapeutické praxi je Coriolus nejsilnějším bojovníkem s různými druhy patogenů.

Je mu jedno, jestli to jsou bakterie (např. zlatý stafylokok), chlamydie, viry, kvasinky, borelie, koky nebo rakovinové buňky.

Skenuje náš organismus a vyhledává tyto škůdce a následně je likviduje. Abychom byli tedy přesní, nedělá to přímo, ale pomocí jednotlivých buněk našeho imunitního systému. Z hub je v tomto nejlepší.

Trochu se mu přibližuje Reishi, ale ta je více vyživující, lépe podporuje vitalitu. Trochu je podobná i Chaga, ale ta je více zaměřená na trávicí systém. Coriolus má mnohem širší zaměření.

 

Je to nejčastěji užívaná houba u různých onkologických problémů. Dává se u rakoviny plic, jícnu, rakovina slinivky,  rakoviny prsu, rakovina vaječníkuděložního čípku, rakovina dělohy, rakovina močového měchýřerakoviny prostaty, rakovina varletekrve (leukémie), u lymfomu (rakovina mízní tkáně, projevuje se zduřením uzlin), rakovina žaludkustřev (s Agaricem, po měsíci Agaricus vysadit a dát houbu podle akt. stavu), rakovina tlustého střeva, rakovina jater, u melanomu (rakovina kůže), mozkuosteosarkom, obecně u rakovin pod pupkem. Vždy pokud jsou metastázy

Může se podávat a je dobré ho podávat i během konvenční léčby, kterou bývá chemo či radioterpaie. Nejen že pomáhá likvidovat rakovinné buňky, ale pomáhá organismu zvládnout náročnou konvenční léčbu, kterou obvykle provází mnoho nepříjemných vedlejších příznaků.

 

Má výrazné působení na viry. Existují studie a praxe je potvrzuje, že je výborný u lidského papylomaviru - HPV, který může způsobit genitální bradavice nebo i rakovinu děložního čípku. Je výborný i u dalších typů bradavic či oparů (herpes).

 

Velkou oblastí jeho působení, která souvisí s výše uvedeným, je tzv. "skrytý patogen". S tímto problémem přichází čím dál více lidí.

Nejprve objasníme, jak je to s patogeny a parazity. 

Každý člověk má v sobě milióny různých patogenů. Některé škodí více, některé méně. Některé jsou pro člověka důležité. A neustále je také obklopen různými a často agresivními typy patogenů, kteří se snaží dostat se do organismu a ukrást si trochu energie pro sebe. S tím se musíme smířit. Nelze vybít všechny patogeny kolem nás a ani v nás. Mnohem důležitější je budovat si silný imunitní systém (Číňané říkají posilovat naši Zheng Qi, což je širší pojem než imunita). Aby naše imunita dokázala udržet všechny ty patogeny pod kontrolou. Hodně to je otázkou životního stylu. Jelikož ale většinou nežijeme v ideálním prostředí, stravujeme se, jak se stravujeme, pracujeme víc, než bychom měli, tak si naši imunitu oslabujeme. A pak začnou patogeny vítězit. 

A v tom je kouzlo medicinálních hub. Dokáží patogeny nejen likvidovat, ale i posilovat náš organismus, aby si je "udržel na uzdě". Je to díky zcela výjimečným schopnostem medicinálních hub. To žádná bylina tak dobře neumí.

Ale vraťme se ke "skrytým patogenům". Představte si, že jste onemocněli chřipkou. Trochu se léčíte, trochu chodíte do práce. Příznaky časem vymizí, imunita zvítězila. Ale část patogenu se uloží do hlubších vrstev našeho organismu. A stačí pak nějaké oslabení či stresová situace a patogen se začne projevovat. Většinou to nejsou silné příznaky, ale velmi obtěžující. A velmi různorodé. Bolesti hlavy, bolesti po těle, bolesti v krku, oteklé uzliny, malátnost, jako by to nebylo vaše tělo, pocit zvýšené teploty, neobvyklé pocení atd. Pacienti to často popisují "jako by na mě něco lezlo".

A skrytým patogenem může být cokoliv, chřipkové viry, chlamydie, EB viry, borelie, kvasinky... A na vše je výborný Coriolus. Třeba u kvasinek je dobré ho kombinovat s houbou PolyporusCoriolus kvasinky vybije, Polyporus jim sebere potravu (odvádí z organismu vlhkost).

Toto je čínský postup detoxikace, takže bychom mohli říci, že Coriolus je výborný na detoxikaci organismu. Ale jak jsme si popsali výše, nejde jen o odstranění patogenů...

 

Lze ho použít i u akutních infekcí respiračního systému. Dávají se na několik dní vyšší dávky. Obvykle s betaglukanem. Dobře pomáhá i při začátku nachlazení, chřipky, virózy

Dobře funguje u například u angíny - zánětu krčních mandlíakutního zánětu hrtanu - akutní laryngitidyzánětu nosohltanu akutního i chronickéhozánětu středního ucha akutního i chronického

 

Imunitu dokáže nejen stimulovat, ale jako podobně jako většina hub i tlumit, pokud je její odpověď nepřiměřená. Toho se využívá u autoimunitních onemocnění: štítné žlázy, revmatoidní artritidy, bronchiálním astmatu apod.

Často se dává společně s REISHI u atopických ekzémů a dalších kožních onemocnění (např. aknélupenka - psoriázaseboroické dermatitidykožních zánětlivých onemocnění - dermatitidyrůži - erysipelurůžovka - akne rosacea).

 

Další dobrou vlastností Coriolu je, že dokáže regenerovat sliznice. Toho se využívá po radioterapiích, ale třeba i u astmatu, sinusitidách. Pomáhá i děložní sliznici, proto se dává jako příprava na těhotenství spolu s Cordycpesem.

Coriolus se také s výhodou používá u nosních polypů, nejčastěji s Curcuminem a tinkturou Nosní vánek.

 

Coriolus je chladnější povahy a odstraňuje z těla horkost, což se využívá u hyperfunkce štítné žlázy (většinou s Reishi)

 

Má též výrazné protizánětlivé účinky a to jak u akutních, tak i chronických zánětů. Proto se používá spolu s ReishiAuriculárií  u zánětlivých onemocnění pohybového aparátu. Nebo s Chagou či Hericiem u zánětů trávicího traktu - Crohn či ulcerózní kolitida. Nebo spolu s Cordycpesem při zánětu močového měchýře. Ale jen v mezidobí, když stav není akutní. Pokud je stav akutní, tak se Cordycpes vysadí a zvýší se dávky Coriolu. Dále se používá na zánět prostaty či zánět ledvin (nefritidu)

 

Stejně jako většina medicinálních hub má hepatoprotektivní účinky, ochraňuje a regeneruje jaterní buňky.

 

 

Odborné články o CORIOLU

 

Dávkování Coriolu pro lidi

 • Konkrétní dávkování naleznete u jednotlivých potíží - vyhledávání dle potíží
 • Při zdravotních problémech: 4-6 kapslí denně do zmírnění problémů - nejčastěji 2-2-2 kapsle (eventuelně 1-2-1 u nádorových onemocnění v kombinaci s dalšími léčivými houbami), nebo například při začátku chřipky nebo nachlazení 4x denně 2-4 kapsle
 • Při preventivním užívání: 1-3 kapsle denně (2–3 měsíce v roce) nejčastěji 1-0-1 
 • Doporučeno je užívat vždy 5 dní v týdnu a 2 dny vynechat (aby nedošlo k únavě imunitního systému) 
 • Kapse užívat na lačno (min. 30 minut před jídlem či 60 minut po jídle), zapíjet vodou nebo slabým čajem 
 • Přesná dávka závisí nejen na tělesné hmotnosti a věku, ale také na typu a vážnosti nemoci. Dávka by měla být sledována během postupu léčby a může být postupně zvyšována, pokud je to třeba.
 • Při užívání medicinálních hub doporučujeme zvýšit příjem vitamínu C. Zvýší se vstřebatelnost účinných látek medicinálních hub. Například ve formě extraktu brazilské třešně Aceroly. 

 

Působení dle tradiční čínské medicíny

 • Doplňuje slezinu
 • Odvádí vlhkost a transformuje hlen, odvádí patogeny/toxiny
 • Vyživuje srdce a ducha SHEN
 • Doplňuje YIN jater a ledvin
 • Ochlazuje horko

Diagnozy